2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa mebli fabrycznie nowych do Siedziby – OR Zielona Góra
Beschreibung: Dostawa mebli fabrycznie nowych do Siedziby – OR Zielona Góra
Interne Kennung: BP-DZP.2610.126.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2026, poz. 793), termin składania ofert w przetargu nieograniczonym nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Jednak na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy, Zamawiający może skrócić ten termin do 15 dni, jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu jest uzasadnione. W przedmiotowym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia z uwagi na prowadzone w Oddziale zmiany organizacyjne, skutkujące koniecznością utworzenia nowych stanowisk pracy oraz wyposażenia nieumeblowanych pokoi biurowych przeznaczonych dla pracowników. Reorganizacja wymaga dostosowania wyposażenia biurowego do aktualnych potrzeb organizacyjnych oraz zapewnienia odpowiednich warunków do wykonywania obowiązków służbowych. Do czasu realizacji zamówienia wykorzystywane będą dotychczas użytkowane meble, które z uwagi na znaczny stopień zużycia zostały przewidziane do wycofania z eksploatacji. Rozwiązanie to ma charakter wyłącznie tymczasowy i nie zapewnia właściwych warunków do długotrwałego wykonywania pracy. Z uwagi na powyższe niezbędne jest jak najszybsze doposażenie pokoi biurowych w nowe meble, co pozwoli zapewnić pracownikom Oddziału odpowiednie warunki pracy oraz sprawną realizację zadań wynikających z bieżącej działalności. Zastosowanie skrócenia terminu publikacji ogłoszenia przetargowego pozwoli Zamawiającemu skrócić czasochłonną procedurę przetargową i tym samym przyspieszyć zakup nowych mebli w celu zapewnienia pracownikom Oddziału właściwych warunków pracy. Uwzględniając powyższe okoliczności, Zamawiający uznaje, że istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest w pełni zasadne i proporcjonalne. Zważywszy na standardowy i powszechnie dostępny charakter przedmiotu zamówienia, skrócenie terminu nie ograniczy konkurencyjności postępowania
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: meble Zielona Góra