2. Verfahren
Verfahren
Titel: POHO Park Gabriela
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je výstavba nového turisticko-informačního centra, rekonstrukce stávající strojovny, kompresorovny a dvou těžních věží, jakožto součást revitalizace areálu bývalého černouhelného dolu Gabriela v Karviné. Důl je již od roku 2000 uzavřený a památkově chráněný. Objekt turisticko-informačního centra bude sloužit celému areálu a jeho součástí bude bistro poskytující služby pro návštěvníky areálu. Po ukončení výstavby POHO Parku Gabriela budou tyto stavby užívány pro občanskou vybavenost, kulturní, společenské a sportovní akce. Součástí revitalizace areálu bývalého dolu Gabriela budou také parkové úpravy včetně vybudování závlahového systému na vegetační střeše nového turisticko-informačního centra, vybudování parkoviště a úprava nové zpevněné plochy pro pěší mezi točnou a stávajícím objektem strojovny pro relaxaci a venkovní aktivity. Tento prostor bude vybaven potřebnými přípojkami pro elektřinu, vodu a odpadní systémy, což umožní pořádání velkých veřejných akcí. Blíže viz ZD.
Interne Kennung: 114/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45215222 Bau von Behördenzentren, 45212350 Gebäude von besonderer historischer oder architektonischer Bedeutung, 45223300 Bau von Parkplätzen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: V souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ si objednatel vyhrazuje právo přerušit plnění předmětu této smlouvy a zastavit běh doby plnění dle smlouvy, a to při splnění některé z níže uvedených podmínek a nejvýše po dobu trvání překážky: a) v případě prokazatelně nepříznivých klimatických podmínek, tj. takových podmínek, které dle měření Českého hydrometeorologického ústavu neodpovídají běžným klimatickým podmínkám, tzn. vymykají se například dlouhodobým denním teplotním nebo srážkovým průměrům v daném období nebo v případě, že nebude zjevně možné vlivem klimatických podmínek pokračovat v pracích dle harmonogramu výstavby, aniž by došlo k porušení právních/bezpečnostních předpisů nebo technických/technologických norem, b) v případě vzniku překážek ze strany dotčených orgánů státní správy, ze strany vlastníků dotčených a sousedních parcel, nebo vlastníků (správců) dopravní a technické infrastruktury, bránících zhotoviteli v plnění jeho závazků vyplývajících z této smlouvy, kterým zhotovitel jednající s náležitou péčí nemohl zabránit, c) v případě nutnosti realizace přeložky inženýrské sítě ve vlastnictví třetího subjektu, která je v kolizi s realizovanou stavbou a prokazatelně brání zhotoviteli pokračovat v realizaci díla podle harmonogramu výstavby, d) v případě pokynu osoby vykonávající odborný biologický dozor, který s ohledem na zájmy ochrany živočichů zastaví realizaci stavebních prací, e) v případě omezení postupu prací vlivem návaznosti stavebních prací na instalace vnitřního vybavení/expozic/technologie v místě plnění, budou-li naplněny podmínky dle čl. II odst. 8 smlouvy. Za tímto účelem bude se zhotovitelem jednáno o možnosti stavění běhu doby plnění dle smlouvy. Omezení postupu prací dle tohoto odstavce bude posuzováno ve vztahu k možnosti provádění díla dle předepsaných technologických postupů. Doba, na kterou se běh doby plnění dle smlouvy staví, bude zahájena zápisem do stavebního deníku a ukončena výzvou objednatele k opětovnému zahájení prací, uvedenou ve stavebním deníku. Oba tyto zápisy ve stavebním deníku musí být odsouhlaseny a podepsány osobou oprávněnou jednat ve věcech realizace stavby dle čl. I odst. 1 smlouvy. Stavění doby plnění sjednané výše uvedeným způsobem není nutno upravit dodatkem ke smlouvě. Přerušením prací z důvodů stavění doby plnění však není dotčena povinnost zhotovitele udržovat v platnosti pojištění dle čl. XIV odst. 5, 6, a 7 smlouvy, zajistit hlídání staveniště a zajistit rozpracované dílo proti poškození. Blíže viz obchodní podmínky.