2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vandmiljø Randers A/S - Forsikringsudbud
Beschreibung: Vandmiljø Randers A/S ønsker tilbud på en eller flere af følgende delaftaler: Delaftale 1: All risk forsikring: Bygning, løsøre, driftstab, meromkostninger, IT og transport og Maskinkasko- og maskin- og branddriftstabsforsikring, delaftale 2: Entreprise- og montageforsikring, delaftale 3: Erhvervs- og produktansvarsforsikring, delaftale 4: Arbejdsskadeforsikring og delaftale 5: Motorkøretøjsforsikring. Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft den 1. januar 2027.
Interne Kennung: 200420839
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66513000 Rechtsschutz- und Allgefahrenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: All risk forsikring: Bygning, løsøre, driftstab, meromkostninger, IT og transport og Maskinkasko- og maskin- og branddriftstabsforsikring
Beschreibung: Vandmiljø Randers A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor All risk forsikring: Bygning, løsøre, driftstab, meromkostninger, IT og transport og Maskinkasko- og maskin- og branddriftstabsforsikring. Der skal afgives tilbud på alle forsikringstyper under denne aftale.
Interne Kennung: 1-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.1 Glas og sanitet 3.2 Svamp og insekt 3.3 Udvidet rørskade
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Entreprise- og montageforsikring
Beschreibung: Vandmiljø Randers A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Entreprise- og montageforsikring.
Interne Kennung: 2-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66513000 Rechtsschutz- und Allgefahrenversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Beschreibung: Vandmiljø Randers A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring.
Interne Kennung: 3-2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Arbejdsskadeforsikring
Beschreibung: Vandmiljø Randers A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung: 4-3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Vandmiljø Randers A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 5-4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen