See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie instalacji elektroenergetycznej zasilającej urządzenia i wyposażenie zlokalizowane w wyrobiskach dołowych w ramach nowoprojektowanych tras turystycznych w Sztolni Królowa Luiza w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu na podstawie posiadanych projektów wykonawczych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie instalacji elektroenergetycznej zasilającej urządzenia i wyposażenie zlokalizowane w wyrobiskach dołowych w ramach nowoprojektowanych tras turystycznych w Sztolni Królowa Luiza w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu na podstawie posiadanych projektów wykonawczych. Niniejsze zadanie obejmuje swym zakresem: • w obszarze wyrobisk Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej (GKSD) wykonanie nowej instalacji zasilającej 400/230 V pracującej w układzie sieciowym TN-S, z uziemionym punktem neutralnym, w tym: - przebudowę (dostosowanie) istniejącej rozdzielnicy głównej w Budynku Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. K. Miarki 8 (na powierzchni) – wymiana istniejącego członu (pola) na nowe, - zabudowę 3 szt. skrzynek wyłącznika różnicowoprądowego SRCD-…,(na powierzchni) zgodnie z posiadanym przez Zamawiającego projektem, będącym załącznikiem do niniejszego postępowania, - wykonanie linii kablowych zasilających projektowane urządzenia napięciem 400/230V bezpośrednio z powierzchni (z pomięciem istniejących transformatorów 0,5/0,4 kV), - adaptację istniejącego otworu technicznego dla potrzeb sprowadzenia kabla zasilającego z powierzchni (rozdzielni zabudowanej w budynku stacji wentylatorów) do wyrobisk dołowych w rejonie stacji wentylatorów głównych dla kompleksu wyrobisk podziemnych Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej (Zabrze, ul. Wolności 333). W powyższym przypadku należy wykonać przynależną dokumentację trasy prowadzenia kablowej linii elektroenergetycznej wraz z technologią adaptacji istniejącego otworu technologicznego, podmianą i doborem istniejącej rury na docelową zabudowaną w wykorzystywanym otworze technologicznym, a także opuszczania oraz mocowania kabla w powyższym otworze zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami w powyższym zakresie. W przypadku niemożności zaadaptowania istniejącego otworu - wykonanie projektu i przynależnej dokumentacji, wskazanie niezbędnych uzgodnień i pozwoleń związanych z opracowaniem (wraz z kosztami i kosztorysem) projektu w tym zakresie oraz wykonanie na tej podstawie otworu stanowić będzie przedmiot odrębnego postępowania uruchamianego w stosownym czasie, - zabudowę 3 szt. złącz kablowych ZTN-…, - zabudowę 12 szt. rozdzielnic RTN-… wyposażonych w odpływy przystosowane do zasilania systemów audiowizualnych i urządzeń związanych z ruchem turystycznym w ramach projektowanych tras turystycznych - historycznej oraz żywioły, - przeniesienie istniejących odpływów do nowoprojektowanych rozdzielnic i likwidację wyłączonych spod napięcia urządzeń. W obszarze wyrobisk Skansenu Górniczego „Królowa Luiza” zakłada się dostosowanie i rozbudowę istniejącej instalacji 400/230V TN-S dla potrzeb nowoprojektowanych urządzeń w ramach trasy historycznej: - wykonanie zmian w istniejących rozdzielnicach TN-31, TN-32, TN-33 związanych z zasileniem nowoprojektowanych urządzeń audiowizualnych na trasie historycznej, - zabudowę nowej rozdzielnicy TN-35 dla potrzeb zasilania oświetlenia turystycznego w rejonie chodnika do szybu „Wilhelmina” (stanowisko nr 17 na trasie historycznej). Ponadto należy przewidzieć: • demontaż wskazanych urządzeń i instalacji, wymianę i montaż urządzeń i instalacji siłami Wykonawcy (Zamawiający zapewnia obsługę pracownika ruchu elektrycznego w trakcie powyższych prac w niezbędnym okresie przez 24 h na dobę), • nieodpłatne przeszkolenie pracowników (w ilości ok. 20 osób) z obsługi technicznej urządzeń i instalacji, • szkolenia powyższe winny mieć charakter stacjonarny i być przewidziane w ilości min. 3 roboczogodzin podczas dniówki w trakcie tygodnia roboczego na zmianie „A” po uzgodnieniu miejsca i terminu z upoważnionym przedstawicielem MGW w Zabrzu, • w trakcie okresu gwarancji zapewnienie wymiany uszkodzonych podzespołów (na czas naprawy należy zapewnić aparaturę zastępczą o adekwatnych parametrach technicznych, • w trakcie okresu gwarancji wykonanie badań i odbiorów (przewidzianych przez obowiązujące przepisy) przez rzeczoznawcę w ruchu zakładu górniczego lub badania i legalizacje zainstalowanych urządzeń i osprzętu na koszt i staraniem Wykonawcy, • w celu realizacji zadania wynikającego z niniejszego postępowania dostawę materiałów i urządzeń do wskazanej i uzgodnionej lokalizacji z upoważnionym pracownikiem MGW w Zabrzu odpowiednim sprzętem i sposobami (należy uwzględnić możliwości rozładunku ciężkich elementów i podzespołów w powyższej lokalizacji – Zamawiający nie posiada w wybranych lokalizacjach żurawia czy suwnicy). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 671802-2025
Interne Kennung: ZP/16/MGW/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Niniejsze zadanie obejmuje swym zakresem: • w obszarze wyrobisk Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej (GKSD) wykonanie nowej instalacji zasilającej 400/230 V pracującej w układzie sieciowym TN-S, z uziemionym punktem neutralnym, w tym: - przebudowę (dostosowanie) istniejącej rozdzielnicy głównej w Budynku Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. K. Miarki 8 (na powierzchni) – wymiana istniejącego członu (pola) na nowe, - zabudowę 3 szt. skrzynek wyłącznika różnicowoprądowego SRCD-…,(na powierzchni) zgodnie z posiadanym przez Zamawiającego projektem, będącym załącznikiem do niniejszego postępowania, - wykonanie linii kablowych zasilających projektowane urządzenia napięciem 400/230V bezpośrednio z powierzchni (z pomięciem istniejących transformatorów 0,5/0,4 kV), - adaptację istniejącego otworu technicznego dla potrzeb sprowadzenia kabla zasilającego z powierzchni (rozdzielni zabudowanej w budynku stacji wentylatorów) do wyrobisk dołowych w rejonie stacji wentylatorów głównych dla kompleksu wyrobisk podziemnych Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej (Zabrze, ul. Wolności 333). W powyższym przypadku należy wykonać przynależną dokumentację trasy prowadzenia kablowej linii elektroenergetycznej wraz z technologią adaptacji istniejącego otworu technologicznego, podmianą i doborem istniejącej rury na docelową zabudowaną w wykorzystywanym otworze technologicznym, a także opuszczania oraz mocowania kabla w powyższym otworze zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami w powyższym zakresie. W przypadku niemożności zaadaptowania istniejącego otworu - wykonanie projektu i przynależnej dokumentacji, wskazanie niezbędnych uzgodnień i pozwoleń związanych z opracowaniem (wraz z kosztami i kosztorysem) projektu w tym zakresie oraz wykonanie na tej podstawie otworu stanowić będzie przedmiot odrębnego postępowania uruchamianego w stosownym czasie, - zabudowę 3 szt. złącz kablowych ZTN-…, - zabudowę 12 szt. rozdzielnic RTN-… wyposażonych w odpływy przystosowane do zasilania systemów audiowizualnych i urządzeń związanych z ruchem turystycznym w ramach projektowanych tras turystycznych - historycznej oraz żywioły, - przeniesienie istniejących odpływów do nowoprojektowanych rozdzielnic i likwidację wyłączonych spod napięcia urządzeń. • W obszarze wyrobisk Skansenu Górniczego „Królowa Luiza” zakłada się dostosowanie i rozbudowę istniejącej instalacji 400/230V TN-S dla potrzeb nowoprojektowanych urządzeń w ramach trasy historycznej: - wykonanie zmian w istniejących rozdzielnicach TN-31, TN-32, TN-33 związanych z zasileniem nowoprojektowanych urządzeń audiowizualnych na trasie historycznej, - zabudowę nowej rozdzielnicy TN-35 dla potrzeb zasilania oświetlenia turystycznego w rejonie chodnika do szybu „Wilhelmina” (stanowisko nr 17 na trasie historycznej). Ponadto należy przewidzieć: • demontaż wskazanych urządzeń i instalacji, wymianę i montaż urządzeń i instalacji siłami Wykonawcy (Zamawiający zapewnia obsługę pracownika ruchu elektrycznego w trakcie powyższych prac w niezbędnym okresie przez 24 h na dobę), • nieodpłatne przeszkolenie pracowników (w ilości ok. 20 osób) z obsługi technicznej urządzeń i instalacji, • szkolenia powyższe winny mieć charakter stacjonarny i być przewidziane w ilości min. 3 roboczogodzin podczas dniówki w trakcie tygodnia roboczego na zmianie „A” po uzgodnieniu miejsca i terminu z upoważnionym przedstawicielem MGW w Zabrzu, • w trakcie okresu gwarancji zapewnienie wymiany uszkodzonych podzespołów (na czas naprawy należy zapewnić aparaturę zastępczą o adekwatnych parametrach technicznych, • w trakcie okresu gwarancji wykonanie badań i odbiorów (przewidzianych przez obowiązujące przepisy) przez rzeczoznawcę w ruchu zakładu górniczego lub badania i legalizacje zainstalowanych urządzeń i osprzętu na koszt i staraniem Wykonawcy, • w celu realizacji zadania wynikającego z niniejszego postępowania dostawę materiałów i urządzeń do wskazanej i uzgodnionej lokalizacji z upoważnionym pracownikiem MGW w Zabrzu odpowiednim sprzętem i sposobami (należy uwzględnić możliwości rozładunku ciężkich elementów i podzespołów w powyższej lokalizacji – Zamawiający nie posiada w wybranych lokalizacjach żurawia czy suwnicy).