See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 13 szt. ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych kategorii terenowej, konstrukcyjnie przystopowany do prowadzenia działań w trudnym terenie, np. w lesie, z układem napędowym 6x6
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 13 szt. ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych kategorii terenowej, konstrukcyjnie przystosowany do prowadzenia działań w trudnym terenie, np. w lesie, z układem napędowym 6x6. Zamówienie zostało podzielone na 2 zadania: 1. Zadanie A - Dostawa 7 szt. ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych kategorii terenowej, konstrukcyjnie przystosowany do prowadzenia działań w trudnym terenie, np. w lesie, z układem napędowym 6x6 dla KW PSP w Krakowie, KW PSP w Warszawie, KW PSP w Rzeszowie i KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim. 2. Zadanie B - Dostawa 6 szt. ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych kategorii terenowej konstrukcyjnie przystosowany do prowadzenia działań w trudnym terenie, np. w lesie, z układem napędowym 6x6 dla KW PSP w Białymstoku, KW PSP w Gdańsku i KW PSP w Olsztynie. Pojazd oraz jego wyposażenie musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r. Nr 143 poz. 1002, z późn. zm.). Pojazd musi posiadać aktualne świadectwa dopuszczenia dla pojazdu i wyposażenia podlegającego dopuszczeniu należy dostarczyć najpóźniej w dniu odbioru faktycznego. Zmiany adaptacyjne pojazdu, dotyczące montażu wyposażenia, nie mogą powodować utraty ani ograniczać uprawnień wynikających z fabrycznej gwarancji mechanicznej. W przypadku, gdy przekroczone zostały warunki zabudowy określone przez producenta podwozia wymagane jest świadectwo homologacji typu pojazdu kompletnego oraz zgoda producenta podwozia na wykonanie zabudowy. Urządzenia i podzespoły zamontowane w pojeździe powinny spełniać wymagania odrębnych przepisów krajowych i/lub międzynarodowych. Podwozie pojazdu, zabudowa oraz wyposażenie fabrycznie nowe. Rok produkcji podwozia nie wcześniej niż 2025 r. Pojazd wyposażony w automatyczną skrzynię biegów z hydrodynamicznym zmiennikiem momentu obrotowego (sprzęgło), umożliwiającą zmianę przełożenia bez konieczności rozłączania układu napędowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: WZP.2371.11.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114110 Rettungswagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa 7 szt. ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych kategorii terenowej, konstrukcyjnie przystosowany do prowadzenia działań w trudnym terenie, np. w lesie, z układem napędowym 6x6 dla KW PSP w Krakowie, KW PSP w Warszawie, KW PSP w Rzeszowie i KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim
Beschreibung: Pojazd oraz jego wyposażenie musi spełniać wymagania rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r. Nr 143 poz. 1002, z późn. zm.). Pojazd musi posiadać aktualne świadectwa dopuszczenia dla pojazdu i wyposażenia podlegającego dopuszczeniu należy dostarczyć najpóźniej w dniu odbioru faktycznego. Zmiany adaptacyjne pojazdu, dotyczące montażu wyposażenia, nie mogą powodować utraty ani ograniczać uprawnień wynikających z fabrycznej gwarancji mechanicznej. W przypadku, gdy przekroczone zostały warunki zabudowy określone przez producenta podwozia wymagane jest świadectwo homologacji typu pojazdu kompletnego oraz zgoda producenta podwozia na wykonanie zabudowy. Urządzenia i podzespoły zamontowane w pojeździe powinny spełniać wymagania odrębnych przepisów krajowych i/lub międzynarodowych. Podwozie pojazdu, zabudowa oraz wyposażenie fabrycznie nowe. Rok produkcji podwozia nie wcześniej niż 2025 r. Pojazd wyposażony w automatyczną skrzynię biegów z hydrodynamicznym zmiennikiem momentu obrotowego (sprzęgło), umożliwiającą zmianę przełożenia bez konieczności rozłączania układu napędowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: WZP.2371.11.2025 - zadanie A
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadania zawierają 1 opcję. Opis opcji zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Wybierając najkorzystniejszą ofertę w ramach ww. zadania Zamawiający dokona porównania i oceny ofert w ramach zamówienia podstawowego oraz opcji. Zamawiający będzie preferował wybór najkorzystniejszej oferty w ramach opcji (pojazd z dodatkowym wyposażeniem) pod warunkiem, że pozwolą na to środki finansowe zabezpieczone na realizację danego zadania. W przypadku nie wystarczających środków finansowych Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę w ramach zadania podstawowego, pod warunkiem, że cena oferty będzie mieścić się w środkach jakie Zamawiający zabezpieczył na realizację zadania. Wykonawcy ubiegający się o realizację zadania muszą złożyć ofertę na zamówienie podstawowe oraz opcje pod rygorem niezgodności oferty z SWZ. W przypadku braku w ofercie (nie zaoferowanie, nie wpisanie do formularza ofertowego) ceny na zamówienie podstawowe oraz opcję oferta taka podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Prawo zamówień publicznych, jako niezgodną z warunkami zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa 6 szt. ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych kategorii terenowej konstrukcyjnie przystosowany do prowadzenia działań w trudnym terenie, np. w lesie, z układem napędowym 6x6 dla KW PSP w Białymstoku, KW PSP w Gdańsku i KW PSP w Olsztynie.
Interne Kennung: WZP.2371.11.2025 - zadanie B