See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 2019-C/I-3523 Focșani-„Lucrări de intervenție și reparații capitale în cazarma 3523 Focșani” (execuție lucrări)
Beschreibung: Durata efectivă de execuție a lucrărilor este de 24 luni de la data menționată în Ordinul de începere al lucrărilor. Perioada de garanție acordată lucrărilor executate, inclusiv utilajelor și echipamentelor montate este de minim 36 luni de la recepția la terminarea lucrărilor, după stingerea tuturor obiecțiilor constatate de comisia de recepție, dacă este cazul. Prin acest contract se vor achiziționa lucrări - execuție lucrări a căror valoare estimată este 40.166.717,22 lei fără T.V.A., defalcată astfel: - 40.127.741,62 lei ( execuție lucrări) - 38.975,60 lei ( organizare de șantier) Cheltuielile diverse și neprevăzute aferente poziției de plan 2019-C/I-3523 Focșani sunt în valoare de 4.005.460,83 lei fără TVA, nu sunt incluse în valoarea estimată și nu vor fi ofertate. Clarificările se pot solicita cu 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va comunica tuturor operatorilor economici răspunsurile la întrebările de clarificare primite – însoțite de întrebările aferente – luând măsuri pentru a nu dezvălui identitatea celui care a solicitat clarificările respective, prin publicarea acestora pe site-ul www.e-licitatie.ro - SEAP - în cadrul anunțului de participare aferent prezentei proceduri în secţiunea „Documentaţii şi clarificări”. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4297711_2023_PAAPD1432165
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Atribuirea contractului de lucrări pentru obiectivul cod 2019-C/I-3523 Focșani „Lucrări de intervenție și reparații capitale în cazarma 3523 Focșani”- execuție lucrări.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten