2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af ny pumpe/vekslerstation (bygning) til Vestegnens Kraftvarmeselskab (VEKS) i hovedentreprise (genudbud)
Beschreibung: Bygherre udbyder i henhold til forsyningsvirksomhedsdirektivets (direktiv 2014/25/EU) artikel 46 en hovedentreprisekontrakt om opførelse af ny 24 MW varmevekslerstation i fjernvarmeområdet K02/ED11 på matrikel Ølsemagle By, Ølsemagle (Matrikel 8bf) bestående af bygning på ca. 550 m2 samt tilhørende veksleranlæg, for at sikre tilstrækkelig varmeforsyning til udbygningen i Køge Fjernvarmes forsyningsområde i den nordlige del af Køge.
Vorherige Bekanntmachung: 593011-2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud i henhold til forsyningsvirksomhedsdirektivets art. 46. Enhver økonomisk aktør kan ansøge om at deltage i dette udbud ved at sende ansøgning om prækvalifikation med de oplysninger for kvalitativ udvælgelse, som Bygherreanmoder om, se hertil punkt 5. Kun de Ansøgere, som Bygherre opfordrer dertil, kan afgive et tilbud. Bygherre forventer at udvælge 3 Ansøgere, som vil blive opfordret til at afgive tilbud i henhold til forsyningsvirksomhedsdirektivets 46, stk. 2. Vinderen af udbuddet vil være den Tilbudsgiver, der afgiver det for Bygherre bedste tilbud i henhold til det offentliggjorte tildelingskriterium og tilhørende del- og underkriterier, jf. udbudsbetingelserne punkt 7.1. Tilbudsgiverne opfordres til ved endelig tilbudsafgivelse at undgå forbehold og sikre opfyldelse af mindstekrav, idet såvel forbehold som manglende overholdelse af mindstekrav med stor sandsynlighed medfører, at tilbuddet betragtes som ukonditionsmæssigt og derfor ikke tages i betragtning.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000