2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal Bulktankning av drivmedel
Beschreibung: Räddningstjänsten Mälardalen inbjuder till att lämna anbud i en upphandling av bulkleverans av drivmedel i enlighet med upphandlingsdokumentationen. Upphandlingen omfattar bulkleverans av följande drivmedel: • Förnybart dieselbränsle (HVO100) • Paraffinisk syntetisk diesel – standardkvalitet • Paraffinisk syntetisk diesel – arbetsmiljökvalitet • Dieselbränsle (blankdiesel) • Alkylatbensin Aspen 4-takt
Interne Kennung: VMKF-U 2026.123
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134200 Dieselkraftstoff
5. Los
Los: LOT-0000
606726-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Bulktankning av drivmedel
Intern identifierareVMKF-U 2026.123
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
Ytterligare klassificering (cpv): 09134200 Dieselbränsle
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000