606750-2026 - Wettbewerb
Schweden – Auktionen – Avyttring av beslag- och hittegods
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Avyttring av beslag- och hittegods
Beschreibung: Upphandlingen avser en gemensam tjänst för avyttring av beslag- och hittegods som tillfallit staten. Tjänsten omfattar försäljning via internetbaserade auktioner samt tillhörande tjänster såsom till exempel hämtning, förvaring, hantering, värdering, fotografering och visning av godset.
Interne Kennung: A053.565/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79342400 Auktionen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Polisområde Gotland
Beschreibung: Avser upphämtning i: Visby
Interne Kennung: Polisområde Gotland
Los: LOT-0002
Titel: Polisregion Bergslagen
Beschreibung: Avser upphämtning i: Avesta Borlänge Falun Mora Ludvika Arvika Karlstad Kristinehamn Torsby Örebro
Interne Kennung: Polisregion Bergslagen
Los: LOT-0003
Titel: Polisregion Mitt
Beschreibung: Avser upphämtning i: Tierp Enköping Uppsala Köping Sala Fagersta Västerås Hudiksvall Ljusdal Bollnäs Söderhamn Gävle Sandviken
Interne Kennung: Polisregion Mitt
Los: LOT-0004
Titel: Polisregion Nord
Beschreibung: Avser upphämtning i: Sundsvall Härnösand Kramfors Sollefteå Örnsköldsvik Umeå Skellefteå
Interne Kennung: Polisregion Nord
Los: LOT-0005
Titel: Polisregion Stockholm
Beschreibung: Avser upphämtning i: Stockholm Årsta Solna Upplands Väsby Norrtälje Hägersten Södertälje Huddinge
Interne Kennung: Polisregion Stockholm
Los: LOT-0006
Titel: Polisregion Syd
Beschreibung: Avser upphämtning i: Kristianstad Karlskrona Karlshamn Broby Ronneby Hässleholm Malmö Helsingborg Klippan Landskrona Ängelholm Eslöv Lund Ystad Trelleborg Kalmar Borgholm Hultsfred Älmhult Nybro Tingsryd Oskarshamn Västervik Växjö Ljungby Vimmerby
Interne Kennung: Polisregion Syd
Los: LOT-0007
Titel: Polisregion Väst
Beschreibung: Avser upphämtning i: Göteborg Hisings Backa Halmstad Falkenberg Varberg Kungsbacka Falköping Skövde Mariestad Lidköping Borås Stenungsund Uddevalla Strömstad Trollhättan Åmål
Interne Kennung: Polisregion Väst
Los: LOT-0008
Titel: Polisregion Öst
Beschreibung: Avser upphämtning i: Eskilstuna Nyköping Katrineholm Linköping Norrköping Finspång Motala Värnamo Jönköping Eksjö Nässjö Vetlanda Tranås
Interne Kennung: Polisregion Öst
Los: LOT-0009
Titel: Exklusiva auktioner
Beschreibung: Avser exklusiva föremål nationellt
Interne Kennung: Exklusiva auktioner
See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: A053.565/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79342400 Auktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Polisområde Gotland
Beskrivning: Avser upphämtning i: Visby
Intern identifierare: Polisområde Gotland
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Polisregion Bergslagen
Intern identifierare: Polisregion Bergslagen
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Polisregion Mitt
Intern identifierare: Polisregion Mitt
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Polisregion Nord
Intern identifierare: Polisregion Nord
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Polisregion Stockholm
Intern identifierare: Polisregion Stockholm
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Polisregion Syd
Intern identifierare: Polisregion Syd
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Polisregion Väst
Intern identifierare: Polisregion Väst
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Polisregion Öst
Intern identifierare: Polisregion Öst
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Exklusiva auktioner
Intern identifierare: Exklusiva auktioner