See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: I/36 - PARDUBICE, TRNOVÁ - FÁBLOVKA - DUBINA, ZBV 39 ZL 3, SO 454 - PŘELOŽKA KABELŮ METALICKÉ SÍTĚ TELEFONICA V KM 1,420 - 1,453
Beschreibung: Novostavba severovýchodního obchvatu města Pardubic. Stavba silnice I/36 začíná za stávající okružní křižovatkou Globus a pokračuje ve stávající trase silnice III/32224 (Poděbradská ulice) do křižovatky se silnicí III/0362 (ulice Bohdanečská). Dále trasa silnice pokračuje volným terénem až do cca km 1,450, kde kříží silnici III/324 (Hradeckou ulici) a vytváří průsečnou křižovatku. Ukončení trasy přeložky silnice I/36 je ve stávající okružní křižovatce Dubina v ulici Na Drážce. V průběhu trasy jsou navrženy čtyři nové úrovňové křižovatky, z nichž tři jsou řešeny jako výhledové křižovatky. Celková délka nové trasy silnice I/36 je 4170 metrů a jedná se o čtyř pruhovou směrově rozdělenou komunikaci. Stěžejním objektem mimo vlastní silnici I/36 je přemostění slepého ramene Labe a řeky Labe. Jedná se o zavěšený most o dvou polích v celkové délce 200 metrů.
Interne Kennung: 11PT-002648
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45221111 Bau von Straßenbrücken
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zadávací dokumentace pro stavební objekt SO 454 „Přeložka kabelů metalické sítě Telefónica O2 v km 1,420 a km 1,453“ řešila přeložení stávajících tras metalických kabelů KP71, KP70, KP73 a kabelu 400×2×0,6, které byly dotčeny výstavbou silnice I/36. Původní řešení uvažovalo jejich přeložení naspojkováním kabelových vložek o shodném profilu s použitím kabelů typu TCEPKPFLE a spojek Nitto Denko, uložených do kabelového lože s krytím plastovými deskami a výstražnou fólií. Pod komunikacemi měly být kabely uloženy do korugovaných HDPE chrániček obetonovaných, konce prostupů označeny markery a měla být provedena měření elektrických parametrů před a po překládce. V průběhu realizace stavby bylo přikročeno k úpravám technického řešení na základě skutečného stavu v místě. V prostoru budoucí komunikace I/36 byla provedena přeložka kabelů TCEPKPFLE 100×4×0,6 a 200×4×0,6 uložených do vrapované trubky 110/94. V místě budoucí místní komunikace byly kabely TCEKE 100XN 0,6 a OPV 400P 0,6 uloženy do půlených chrániček SYSPRO 160/110. Ve volném terénu byly trubky uloženy do kabelového lože s krytím plastovými deskami a fólií, pod komunikacemi byly kabely vedeny v chráničkách PE 110 nebo SYSPRO 160/110. Po dokončení prací byly výkopy zpětně zasypány s hutněním po vrstvách a provedení povrchů proběhlo za dodržení technologických podmínek stanovených vlastníky a správci sítí. Oproti původní projektové dokumentaci nebyl realizován optický kabel OK 540 012 a nebyla provedena část přepojení SEK v severní, západní a jižní části Hradecké ulice. Naopak byly doplněny ochranné trubky SYSPRO 160/110 v severovýchodní části a přepojení SEK plastovými kabely TCEPKPFLE v jihovýchodní části Hradecké. Skutečné provedení bylo doloženo geodetickým zaměřením a oznámením o ukončení realizace překládky společností CETIN.