2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Raba Wyżna w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Raba Wyżna oraz zagospodarowanie tych odpadów w sposób umożliwiający: a) osiągnięcie przez Gminę odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733); b) ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz przepisami wykonawczymi do ustawy. Postanowienia Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia mają zastosowanie również do odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych, do postępowania z którymi, zgodnie z art. 1b ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, stosuje się przepisy dotyczące postępowania z odpadami komunalnymi. Ilekroć jest mowa o „dniach roboczych”, zamawiający przyjmuje, że za dzień roboczy uznawany jest każdy dzień tygodnia od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
Interne Kennung: ZP.271.19.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Raba Wyżna w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
Beschreibung: 1. 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Raba Wyżna oraz zagospodarowanie tych odpadów w sposób umożliwiający: a) osiągnięcie przez Gminę odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733); b) ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz przepisami wykonawczymi do ustawy. Postanowienia Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia mają zastosowanie również do odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych, do postępowania z którymi, zgodnie z art. 1b ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, stosuje się przepisy dotyczące postępowania z odpadami komunalnymi. Ilekroć jest mowa o „dniach roboczych”, zamawiający przyjmuje, że za dzień roboczy uznawany jest każdy dzień tygodnia od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. 2.2. Zakres przedmiotu zamówienia, o którym mowa w punkcie 4.1 obejmuje odbiór i zagospodarowanie w szczególności następujących rodzajów odpadów komunalnych (i każdej ich ilości): a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne o kodzie 20 03 01, b) papier (kody: 15 01 01, 20 01 01), c) szkło (kody: 15 01 07, 20 01 02,), d) metale, tworzywa sztuczne i odpady opakowaniowe wielomateriałowe (kody: 15 01 04, 20 01 40, 15 01 02, 20 01 39, 15 01 05, 15 01 06), e) bioodpady (kody: 20 02 01, 20 01 08), f) przeterminowane leki i chemikalia (kody: 20 01 32, 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 25, 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 29*), g) zużyte baterie i akumulatory (kod 20 01 33*, 20 01 34), h) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kod 20 01 35*, 20 01 36, 20 01 23*), i) meble i inne odpady wielkogabarytowe (kod 20 03 07), j) zużyte opony (kod 16 01 03), k) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek (kod: 20 01 99), l) odpady niebezpieczne (kody: 20 01 19*, 20 01 21*), m) oleje i tłuszcze (kody: 20 01 25, 20 01 26*), n) odpady tekstyliów i odzieży (kody: 20 01 10, 20 01 11).