606815-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht – Czynna ochrona nieleśnych siedlisk przyrodniczych oraz stanowisk gatunków roślin i zwierząt - przedmiotów ochrony obszaru Natura 2000 Dolina Biebrzy w Obwodzie Ochronnym Ciszewo
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelCzynna ochrona nieleśnych siedlisk przyrodniczych oraz stanowisk gatunków roślin i zwierząt - przedmiotów ochrony obszaru Natura 2000 Dolina Biebrzy w Obwodzie Ochronnym Ciszewo
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa „Czynna ochrona nieleśnych siedlisk przyrodniczych oraz stanowisk gatunków roślin i zwierząt - przedmiotów ochrony obszaru Natura 2000 Dolina Biebrzy w Obwodzie Ochronnym Ciszewo”. 2. W ramach realizacji zamówienia należy wykonać zabiegi ochrony czynnej polegające na koszeniu z użyciem sprzętu ręcznego łąki trzęślicowej na łącznej powierzchni wynoszącej 3,0 ha, w obrębie nieruchomości gruntowych będących we władaniu Biebrzańskiego Parku Narodowego, położonych na terenie gminy Goniądz, obręb Wólka Piaseczna- Łąki R. Wsi, woj. podlaskie. 3. Wykonanie zabiegów ochronnych określonych w opisie przedmiotu zamówienia ma przede wszystkim na celu ochronę przyrody w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2024 r. poz. 1478 z późniejszymi zmianami). Celem zabiegów ochronnych polegających na koszeniu runi za pomocą sprzętu ręcznego zmiennowilgotnych łąk trzęślicowych jest powstrzymanie sukcesji i eliminacja gatunków mających negatywny wpływ na szatę roślinną oraz utrzymanie i ochrona cennego siedliska Natura 2000 o kodzie 6410 Zmiennowilgotne łąki trzęślicowe oraz miejsca występowania czerwończyka fioletka gatunku z załącznika II Dyrektywy Siedliskowej. 4. Zakres zamówienia: 1) ręczne wykoszenie runi wraz ze zbiorem biomasy w stogi. 2) wywóz poza granicę Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz poza grunty będące we władaniu Biebrzańskiego Parku Narodowego biomasy złożonej w stogi z powierzchni objętej zabiegiem. 3) maksymalna powierzchnia zadania: 3,0 ha. 5. Przedmiot zamówienia jest szczegółowo opisany załącznik nr 1 do SWZ. 6. Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpiło na warunkach i zasadach określonych we wzorze umowy (załączniki nr 2 do SWZ) i załącznikach do umowy. 7. Zamawiający informuje, że nie przewiduje konieczności odbycia wizji lokalnej i sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. Każdy z Wykonawców ubiegających się o wykonanie zamówienia może przeprowadzić wizję lokalną celem dokładnego zapoznania się z przedmiotem zamówienia. Każdy z Wykonawców winien zgłosić Zamawiającemu chęć dokonania wizji lokalnej terenu realizacji przedmiotu zamówienia najpóźniej na 2 dni przed planowanym terminem wizji lokalnej. W przypadku niedokonania przez Wykonawcę wizji lokalnej przyjmuje się, że Wykonawca uznał informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte w SWZ i załącznikach do SWZ za wystarczające. 8. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był realizowany od dnia 01.09.2025 r. do 30 listopada 2025 r. 9. Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowią Załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego w przypadkach szczegółowo opisanych w Załącznik nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung359221-2025
Interne KennungZP.26.16.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90721000 Dienstleistungen im Bereich Umweltsicherheit, 90721000 Dienstleistungen im Bereich Umweltsicherheit
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90721000 Dienstleistungen im Bereich Umweltsicherheit, 90721100 Landschaftsschutz