2. Verfahren
Verfahren
Titel: Revisionstjänster Lilla Edets kommun
Beschreibung: Lilla Edets kommun och dess bolag AB Edethus samt Lilla Edets Fjärrvärme AB bjuder in till anbudsgivning i upphandling av Revisionstjänster. Målet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör för uppdrag som sakkunnigt biträde till kommunens revisorer, sakkunnigt biträde till lekmannarevisorerna i de kommunala bolagen samt lagstadgad revision i kommunens bolag (yrkesrevision). I upphandlingen ingår även visst administrativt stöd.
Interne Kennung: KS 2026/225
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79210000 Rechnungslegung und -prüfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79211000 Buchhaltung
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: KS 2026/225
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79210000 Accounting and auditing services
Additional classification (cpv): 79211000 Accounting services
5. Lot
Lot: LOT-0000