606889-2026 - Wettbewerb
Polen – Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden – Bieżąca konserwacja instalacji sanitarnych i gazowych, urządzeń i instalacji c.o., c.w.u., kotłowni, węzłów cieplnych oraz świadczenie usług pogotowia sanitarnego i gazowego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBieżąca konserwacja instalacji sanitarnych i gazowych, urządzeń i instalacji c.o., c.w.u., kotłowni, węzłów cieplnych oraz świadczenie usług pogotowia sanitarnego i gazowego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest bieżąca konserwacja instalacji sanitarnych i gazowych, urządzeń i instalacji c.o., c.w.u., kotłowni, węzłów cieplnych oraz świadczenie usług pogotowia sanitarnego i gazowego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty we Wzorze Umowy i załącznikach do niej stanowiącej łącznie załącznik nr 4 do SWZ
Interne KennungZP/PN/U/52/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50531100 Reparatur und Wartung von Kesseln, 50720000 Reparatur und Wartung von Zentralheizungen, 50721000 Betriebsbereitmachung von Heizanlagen, 50531200 Wartung von Gasverbrauchseinrichtungen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest bieżąca konserwacja instalacji sanitarnych i gazowych, urządzeń i instalacji c.o., c.w.u., kotłowni, węzłów cieplnych oraz świadczenie usług pogotowia sanitarnego i gazowego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty we Wzorze Umowy i załącznikach do niej stanowiącej łącznie załącznik nr 4 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji – dalej Opcja: 1) Zamawiający zastrzega sobie uprawnienie do skorzystania z Opcji, polegającej na wykonaniu usług zgodnych z opisem przedmiotu zamówienia na zasadach, o których mowa w Umowie, w rozumieniu art. 441 ust 1 Pzp. 2) Maksymalny zakres zamówienia w ramach prawa opcji nie przekroczy kwoty 100% zamówienia podstawowego. W przypadku uruchomienia prawa opcji Zamawiający jest zobowiązany do złożenie przez Zamawiającego jednostronnego oświadczenia wskazującego zakres usług, który będzie wiązać Wykonawcę, zgodnie z cenami wskazanymi w Tabeli Robót. 3) Podstawę określenia wartości wynagrodzenia Wykonawcy w ramach prawa opcji stanowić będą ceny określone w ofercie Wykonawcy i zasady dotyczące realizacji przedmiotu Umowy objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. 4) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji – Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5) Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy. 6) W przypadku skorzystania z prawa opcji dopuszczalna jest waloryzacja wynagrodzenia na zasadach określonych we Wzorze umowy. 2. Ponadto Zamawiający przewiduje również możliwość udzielenie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 1) Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, stanowiących nie więcej niż 100% całkowitej wartości umowy, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. 2) Zakres zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług obejmuje m.in.: usług w zakresie bieżącej konserwacji instalacji sanitarnych, gazowych i cieplnych oraz świadczenie całodobowego pogotowia sanitarnego i gazowego w budynkach wraz z przynależnym zagospodarowaniem terenu oraz innych obiektach budowlanych pozostających w zasobie administrowanym przez ZGN Praga-Południe. Ponadto obejmuje również instalacje wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania, instalacje gazowe, przyłącza będące w odpowiedzialności Zamawiającego, piony, poziomy, podejścia, zawory, armaturę, urządzenia sanitarne, pompy, naczynia przeponowe, wymienniki, filtry, automatykę, kotłownie i węzły cieplne, montaż wodomierzy wyposażonych w moduł zdalnego odczytu "LoRaWAN" wraz z oprogramowaniem sprzętu do współpracy z systemem „Seizbil”. 3) Zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych usług zostaną udzielone na podobnych warunkach jak określone we wzorze umowy podstawowej zamówienia, które będą zgodne z podstawowym przedmiotem zamówienia jednakże z uwzględnieniem warunków negocjacji w zakresie umowy oraz: a. postanowień umowy dotyczących waloryzacji (okresy uprawniające do waloryzacji będą liczone od dnia zawarcia umowy podstawowej) i okresu świadczenia robót dłuższego niż przewidziany w umowie pierwotnej, b. art. 436 pkt 4 ustawy Pzp (jeżeli okres realizacji nowego postępowania rozpocznie się po okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy podstawowej), c. innych zmian prawnych powszechnie obowiązującego prawa, a mających wpływ na umowę lub sposób jej realizacji. Podana w ogłoszeniu szacowana wartość zamówienia obejmuje opcje i usługi podobne. 3. Zamawiający w przypadku skorzystania z usług podobnych wykreśli z umowy zapisy dotyczące prawa opcji, gdyż zamówienia podobne nie będą obejmowały prawa opcji.