2. Verfahren
Verfahren
Titel: Markedsundersøgelse vedrørende drift af Frederiksberg Badene
Beschreibung: Frederiksberg Kommune gennemfører en markedsundersøgelse vedrørende en mulig fremtidig ekstern varetagelse af hele eller dele af driften af Frederiksberg Badene, som omfatter Frederiksberg Svømmehal og Flintholm Svømmehal med tilhørende faciliteter og aktiviteter. Formålet er at afdække markedets interesse og forslag til, hvordan opgaven kan organiseres og løses. Kommunen har ikke på nuværende tidspunkt taget stilling til den fremtidige organisering, opgavens nærmere afgrænsning eller en eventuel kontraktmodel. Kommunen er åben over for forskellige løsningsmodeller for opgaven, herunder samlet drift og opdeling i delområder. Markedsundersøgelsen er ikke en udbudsprocedure og indebærer ikke en forpligtelse for Frederiksberg Kommune til at gennemføre et efterfølgende udbud. Supplerende materiale om Frederiksberg Badene og den nuværende drift er tilgængeligt via markedsdialogen i Ethics. Interesserede aktører kan senest den 5. oktober 2026 tilkendegive deres interesse og vil efterfølgende inviteres til en markedsdialog.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92610000 Betrieb von Sportanlagen