607123-2026 - Ergebnis
Rumänien – Kühl- und Lüftungseinrichtungen – Cameră curată cu sistem aer condiționat laser 200 TW
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Cameră curată cu sistem aer condiționat laser 200 TW
Beschreibung: Scopul acestei proceduri de atribuire este achiziționarea unei incinte etanșe de tip „Cameră Curată” care are ca obiectiv asigurarea și menținerea parametrilor critici de funcționare, respectiv: temperatura, umiditatea și concentrația de microparticule cu potențial de contaminare a aerului, incintă care va instalată în Zona Experimentala E3, din clădirea Gamma, a facilitații ELI-NP. În temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, operatorii economici interesați vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu până la 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare adresate de către operatorii economici, în a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Interne Kennung: 2/ELI/AP/P/06.03.2026, pozitie PAP 40P
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42500000 Kühl- und Lüftungseinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Scopul acestei proceduri de atribuire este achiziționarea unei incinte etanșe de tip „Cameră Curată” care are ca obiectiv asigurarea și menținerea parametrilor critici de funcționare, respectiv: temperatura, umiditatea și concentrația de microparticule cu potențial de contaminare a aerului, incintă care va instalată în Zona Experimentala E3, din clădirea Gamma, a facilitații ELI-NP.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51500000 Installation von Maschinen und Geräten, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign