See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru servicii de asigurare
Beschreibung: Acord cadru pe o perioada de 12 luni pentru servicii de: - asigurare RCA, pentru autovehiculele aflate in proprietatea Publitrans 2000 S.A. si pentru cele care urmează sa fie achiziționate pe perioada derulării acordului-cadru, conform datelor din Anexa nr.1 la caietul de sarcini. - asigurare facultativă tip CASCO, pentru autovehiculele din parcul auto Publitrans 2000 S.A. si pentru cele care urmează sa fie achiziționate pe perioada derulării acordului-cadru, conform datelor din Anexa nr.2 la caietul de sarcini. - asigurare pentru călătorii transportați și bagajele acestora, pentru autovehiculele din parcul auto Publitrans 2000 S.A. si pentru cele care urmează sa fie achiziționate pe perioada derulării acordului-cadru, conform datelor din Anexa nr.3 la caietul de sarcini. - asigurare de răspundere civilă profesională, a membrilor consiliului de administrație, conform datelor din Anexa nr.4 la caietul de sarcini. Acordul cadru se va încheia cu mai mulți operatori, fără reluarea competiției, respectiv cu primii doi ofertanţi declarati castigatori, pentru fiecare lot din cele 4 si in baza caruia se vor semna contractele subsecvente, în ordinea crescătoare a preţurilor ofertate. În situaţia în care primul ofertant din clasament, respectiv primul promitent-prestator, nu va putea răspunde solicitării entităţii contractante de atribuire a unui contract subsecvent, în perioada de valabilitate a acordului-cadru, refuzând semnarea acestuia, entitatea contractantă va solicita semnarea contractului subsecvent promitentului-prestator clasat pe următorul loc în clasamentul în baza căruia se vor încheia acordurile cadru. In prezent entitatea contractanta are in derulare acorduri-cadru, respectiv contracte subsecvente pentru aceste tipuri de servicii de asigurare. Se vor atribui contracte subsecvente, în funcție de necesități, după expirarea celor aflate in derulare. Contractele subsecvente vor fi atribuite de cate ori va fi necesar. Valoarea minimă estimată a celui mai mare contract subsecvent si pentru acordul-cadru, pentru fiecare lot in parte este de: 45.000 lei pentru lotul nr.1; 100.000 lei pentru lotul nr.2; 65 lei pentru lotul nr.3 si 40.000 lei pentru lotul nr.4. Valoarea maxima estimată a celui mai mare contract subsecvent pentru fiecare lot in parte este de: 345.000 lei pentru lotul nr.1; 1.450.000 lei pentru lotul nr.2; 16.250 lei pentru lotul nr.3 si 40.000 lei pentru lotul nr.4. Valoarea maxima estimată a acordului cadru pentru fiecare lot in parte este de: 800.000 lei pentru lotul nr.1; 1.800.000 lei pentru lotul nr.2; 30.000 lei pentru lotul nr.3 si 40.000 lei pentru lotul nr.4.
Interne Kennung: 13008995_2025_PAAPD1523656
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de asigurare de răspundere civilă auto (RCA)
Beschreibung: Servicii de asigurare de răspundere civilă auto (RCA), conform datelor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de asigurare facultativă tip CASCO
Beschreibung: Servicii de asigurare facultativă tip CASCO, conform datelor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0016
Titel: Servicii de asigurare pentru călătorii transportați și bagajele acestora
Beschreibung: Servicii de asigurare pentru călătorii transportați și bagajele acestora, conform datelor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0017
Titel: Servicii de asigurare de răspundere civilă profesională
Beschreibung: Servicii de asigurare de răspundere civilă profesională, conform datelor din caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4