See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 2021-I-338 Focșani - ”Lucrări de investiții și intervenție în cazarma 338 Focșani”
Beschreibung: Durata totală a contractului (proiectare și execuție) este de 17 luni, defalcate astfel: - durata efectivă de realizare a serviciilor de proiectare este de 3 luni conform etapelor I.1, I.2, I.3 și I.5, de la data începerii serviciilor de proiectare menționată în Ordinul de începere a serviciilor de proiectare;. - durata execuție lucrări este de 14 luni calendaristice efective de la data începerii execuției lucrărilor menționată în Ordinul de începere a lucrărilor. Prin acest contract se vor achiziționa servicii şi lucrări (întocmire proiect tehnic de execuție cu detalii de execuție (P.Th.+D.D.E.), documentații tehnice pentru obținerea avizelor și autorizațiilor, inclusiv obținerea acestora, documentație tehnică pentru obținerea autorizației de construire (D.T.A.C), documentație tehnică pentru obținerea autorizației de demolare (D.T.A.D), documentație tehnică pentru organizarea execuției lucrărilor (D.T.O.E), verificare tehnică a documentațiilor tehnice, executie lucrari și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada derulării contractului a căror valoare estimată este 85.312.790,00 lei fără T.V.A., defalcată astfel: - 2.246.691,00 lei ( proiectare) - 561.673,00 lei ( asistență tehnică din partea proiectantului) - 80.566.930,00 lei ( execuție lucrări) - 1.937.496,00 lei (organizare de șantier) Total 2021 – I – 338 FOCȘANI = 85.312.790,00 lei fără T.V.A Cheltuielile diverse și neprevăzute aferente 2021 – I – 338 FOCȘANI (10%) sunt în valoare de 8.317.805,10 lei fără TVA, nu sunt incluse în valoarea estimată și nu vor fi ofertate. Clarificările se pot solicita cu 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va comunica tuturor operatorilor economici răspunsurile la întrebările de clarificare primite – însoțite de întrebările aferente – luând măsuri pentru a nu dezvălui identitatea celui care a solicitat clarificările respective, prin publicarea acestora pe site-ul www.e-licitatie.ro - SEAP - în cadrul anunțului de participare aferent prezentei proceduri în secţiunea „Documentaţii şi clarificări”. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4297711_2023_PAAPD1394157
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Contract de lucrări pentru obiectivul cod 2021 – I – 338 FOCȘANI - „LUCRĂRI DE INVESTIȚII ȘI INTERVENȚIE ÎN CAZARMA 338 FOCȘANI”- întocmire proiect tehnic de execuție cu detalii de execuție (P.Th.+D.D.E.), documentații tehnice pentru obținerea avizelor și autorizațiilor, inclusiv obținerea acestora, documentație tehnică pentru obținerea autorizației de construire (D.T.A.C), documentație tehnică pentru obținerea autorizației de demolare (D.T.A.D), documentație tehnică pentru organizarea execuției lucrărilor (D.T.O.E), verificare tehnică a documentațiilor tehnice, executie lucrari și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada derulării contractului.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111100 Abbrucharbeiten, 45233140 Straßenarbeiten, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71356200 Technische Hilfe