60720-2025 - Ergebnis
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb podmiotów bieżących do grupy zakupowej w okresie 01-01-2025 r. – 31-12-2027 r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb podmiotów bieżących do grupy zakupowej w okresie 01-01-2025 r. – 31-12-2027 r.
Beschreibung: Jednym z motywów Dyrektywy 2004/18/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 31 marca 2004 r. w sprawie koordynacji procedur udzielania zamówień publicznych na roboty budowlane, dostawy i usługi (Dz.U. L 134 z 30.4.2004, str. 114), zwanej dalej jako „Dyrektywa”, było wzmocnienie potencjału małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) i ułatwienie ich udziału w rynku zamówień publicznych; w przypadku zamówień na dostawę energii elektrycznej, niezależnie od dokonania bądź niedokonania podziału zamówienia na części potencjalny krąg dostawców energii elektrycznej pozostanie niezmieniony – zgodnie bowiem z polskimi przepisami podmioty wykonujące działalność w zakresie sprzedaży energii elektrycznej zobowiązane są do uzyskania koncesji na obrót energią elektryczną, wydawanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki; w związku z powyższym, niedokonanie podziału Zamówienia przez Zamawiającego nie ogranicza udziału małych i średnich przedsiębiorstw w rynku zamówień publicznych, a w konsekwencji nie jest sprzeczne z przywołanym powyżej motywem Dyrektywy, Zamawiający dodatkowo zdecydował o niedokonaniu podziału Zamówienia na części z przyczyn wynikających ze specyfiki polskiego rynku energii elektrycznej; poprzez kumulację szacunkowego zapotrzebowania (wyrażonego w MWh) na energię elektryczną wszystkich podmiotów wchodzących w skład Grupy Zakupowej na okres 01.01.2022 r. – 31.12.2024 r. Zamawiający optymalizuje koszty zakupu energii elektrycznej we wskazanym powyżej okresie dla tych podmiotów i ich jednostek organizacyjnych oraz innych podmiotów należących do grupy zakupowej, do których dostarczana będzie energia elektryczna; podział Zamówienia na części uniemożliwiłby osiągnięcie założeń powołania i celów Grupy Zakupowej, m.in. uzyskania takiej samej ceny netto za MWh energii elektrycznej dostarczonej do każdego z PPE, odpowiednio dla oświetlenia ulicznego oraz obiektów i budynków, wyszczególnionych w Załączniku nr 1 do SWZ. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) dla potrzeb podmiotów wymienionych poniżej i ich jednostek organizacyjnych: 1) Gmina Bartoszyce, Plac Zwycięstwa 2, 11-200 Bartoszyce 2) Gmina Baranów Sandomierski, ul. Okulickiego 1, 39-450 Baranów Sandomierski 3) Gmina Bisztynek, ul. Tadeusza Kościuszki 2, 11-230 Bisztynek 4) Gmina Człopa, ul. Strzelecka 2, 78-630 Człopa 5) Gmina Dobre Miasto, ul. Warszawska 14, 11-040 Dobre Miasto 6) Gmina Kuźnica, pl. 1000-lecia Państwa Polskiego 1, 16-123 Kuźnica 7) Gmina Miejska Lubawa, ul. Rzepnikowskiego 9A, 14-260 Lubawa 8) Gmina Nasielsk, ul. Elektronowa 3, 05-190 Nasielsk 9) Gmina Sępopol, ul. 11 Listopada 7, 11-210 Sępopol 10) Gmina Węgorzewo, ul. Zamkowa 3, 11-600 Węgorzewo oraz innych podmiotów należących do grupy zakupowej: 1) Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Bezledach, Bezledy 47, 11-200 Bartoszyce 2) Warsztat Terapii Zajęciowej w Baranowie Sandomierskim, ul. Zamkowa 24, 39-450 Baranów Sandomierski 3) Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim, ul. Fabryczna 39, 39-450 Baranów Sandomierski 4) Biblioteka Publiczna w Bisztynku, ul. Ogrodowa 2, 11-230 Bisztynek 5) Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej, ul. Ogrodowa 2, 11-230 Bisztynek 6) Międzygminny Zakład Kompleksowego Przerobu Odpadów Komunalnych Sękity Sp. z o.o., ul. Kolonia 14, 11-230 Bisztynek 7) Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Bisztynku, ul. Słoneczna 3, 11-230 Bisztynek 8) Dom Kultury w Człopie, ul. Osiedlowa 9, 78-630 Człopa 9) Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., ul. Olsztyńska 19, 11-040 Dobre Miasto 10) Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście, ul. Górna 1a, 11-040 Dobre Miasto 11) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kuźnicy, ul. Sidrzańska 2, 16-123 Kuźnica 12) Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie, ul. Rzepnikowskiego 44, 14-260 Lubawa 13) Zakład Opieki Zdrowotnej - Miejski Ośrodek Zdrowia w Lubawie, ul. Rzepnikowskiego 20, 14-260 Lubawa 14) Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mostowa 3, 11-210 Sępopol 15) Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie, ul. Żeromskiego 2, 11-600 Węgorzewo 16) Zakład Usług Komunalnych w Mszanowie Sp. z o.o., ul. Parkowa 2, Mszanowo, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie 2. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie 01.01.2025 r. – 31.12.2027 r. wynosi 33 016,935 MWh. 3. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. 4. Wzór umowy zawiera Załącznik nr 10 do SWZ wraz z załącznikiem nr 1 (wykaz punktów poboru energii elektrycznej objętych umową) i nr 2 (pełnomocnictwo). 5. W opisie przedmiotu zamówienia określono standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia (przedmiot zamówienia jest zestandaryzowany – będzie realizowany identycznie, niezależnie od tego który Wykonawca go wykona), uwzględniono wszystkie koszty cyklu życia – marżę, koszty bilansowania handlowego, opłaty transakcyjne, koszty zmienności profilu, koszty zmienności grafiku, koszty grafikowania, koszty energii konwencjonalnej, koszty praw majątkowych oraz podatek akcyzowy. Poza ww. kosztami Zamawiający nie przewiduje innych kosztów dostawy energii elektrycznej.
Vorherige Bekanntmachung: 677813-2024
Interne Kennung: ZP.271.21.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001