See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi de laborator, reactivi chimici si consumabile de laborator -40 loturi necesare pentru Institutul de Cercetare Biomedicala Medfuture
Beschreibung: Reactivi de laborator, reactivi chimici si consumabile de laborator -40 loturi necesare pentru Institutul de Cercetare Biomedicala Medfuture Lotul 1: Reactivi de laborator pentru Studii in vivo-biobaza compatibile cu analizorul hematologic veterinar model VBC50A, aflat in dotarea Institutului De cercetare Biomedicala Medfuture; Lotul 2: Lot 2-Reactivi si consumabile pH-metrie, compatibile cu PH metru Hanna Instruments , aflat in dotare Lot 3 - Electrod carbon vitros Lot 4 – Substante compatibile cu instrumentul NTA ZetaView de la Particle-Metrix Lot 5 - Reactivi si consumabile proteomica single-cell, compatibile cu platforma cellenONE® Lot 6 - Consumabile pentru deseuri de laborator Lot 7 - Discuri Biochimie Lot 8 - Coloane cromatografice, precoloane și plăci de pregătire a probelor pentru LC/UHPLC Lot 9 - Hormoni steroizi de referință Lot 10 - Consumabile pentru ultrafiltrare, dializă, bioconjugare și concentrarea Lot 11 - Reactivi și consumabile pentru pregătirea probelor proteomice și standarde marcate izotopic Lot 12 – Consumabile si Reactivi de laborator Lot 13 - Consumabile pentru injectare LC și pregătirea probelor serice Lot 14 - Consumabile și reactivi pentru culturi celulare și microbiologie Lot 15 - Consumabile pentru microscopie electronică Lot 16 - Polimeri, surfactanți și reactivi pentru sinteza și funcționalizarea nanoparticulelor Lot 17 - Consumabile diverse Lot 18 - Tuburi de tip microtainer pentru recoltarea probelor de sânge Lot 19 - Recipiente și capace certificate pentru faze mobile LC/LC-MS Lot 20 - Consumabile din plastic și kituri pentru biologie celulară și moleculară Lot 21 - Consumabile pentru electroforeză automată capilară – analiza calității ADN/ARN Lot 22 - Kituri pentru extracția și cuantificarea proteinelor și benzi IPG pentru electroforeză 2D compatibile cu aparatul Protean IEF BioRad din dotare Lot 23 - Reactivi pentru biochimie, proteomică, culturi celulare și imunohistochimie Lot 24 - Reactivi pentru biochimie Lot 25 - Anticorpi primari monoclonali și policlonali pentru aplicații Lot 26 - Lot reactivi pentru prepararea probelor proteomice și depleția albuminei/hemoglobinei Lot 27 - Kituri pentru cuantificarea peptidelor Lot 28 - Reactivi pentru transcriptomică, genotipare și cuantificare prin digital PCR Lot 29 – Consumabile pentru animale de experienta Lot 30 – Reactivi de laborator Lot 31 – Consumabile de laborator Lot 32 – Soluții tampon și agenți tensioactivi pentru biologie moleculară Lot 33 – Soluție tampon de eluție a acizilor nucleici Lot 34 – – Microsfere paramagnetice pentru purificarea și selecția dimensională a ADN Lot 35 – Enzime și tampoane de reacție pentru pregătirea librăriilor de secvențiere Lot 36 – Amestec de reacție pentru PCR de înaltă fidelitate Lot 37 – Nucleotide și coloranți fluorescenți pentru acizi nucleici Lot 38 – Reactivi și controale pentru secvențiere de nouă generație Lot 39 – Kituri ELISA pentru determinarea citokinelor umane Lot 40 – Enzimă de ligare termostabilă și tamponul de reacție aferent
Interne Kennung: 4288047/2026/poz. 3 Plan 14232/28.05.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1-Reactivi de lab. Studii in vivo-biobaza compatibile cu analizorul hematologic veterinar model VBC50A, aflat in dotarea Institutului De cercetare Biomedicala Medfuture
Beschreibung: Lotul contine 5 tipuri de reactivi: Diluent 10 L, Solutie de liza 500 mL, Solutie de Liza 100 mL , Solutie de curatare 50 mL, Sânge de control (șoarece și șobolan), flacon 3 mL ;
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2-Reactivi si consumabile pH-metrie, compatibile cu PH metru Hanna Instruments , aflat in dotare Institutului De cercetare Biomedicala Medfuture
Beschreibung: Lotul contine Soluție de calibrare pH 4,01, Soluție de calibrare pH 7,01, Soluție de calibrare pH 10,01, Electrod combinat de pH din sticlă, cu reumplere electrolit , Set complet solutii de calibrare tehnică pH;
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 - Electrod carbon vitros
Beschreibung: Lotul contine Electrod carbon vitros;
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 – Substante compatibile cu instrumentul NTA ZetaView de la Particle-Metrix
Beschreibung: Lotul contine Soluție standard latex 100nm, Soluție standard potențial Zeta;
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 - Reactivi si consumabile proteomica single-cell, compatibile cu platforma cellenONE
Beschreibung: lotul contine: Set proteoCHIP EVO 96 (polipropilenă), Kit accesorii proteoCHIP EVO 96, Coloană de performanță Evosep pentru debit scăzut, Coloană de performanță Evosep pentru analize rapide, Coloana de inalta eficienta – 200/300/500 SPD, Vârfuri Evotip Pure pentru curățare și preconcentrare peptide, Coloană cromatografică, C18, pentru separare de înaltă rezoluție Coloană UHPLC pentru separări de înaltă performanță în proteomică (gradient mediu/lung), Kit destinat îmbogățirii proteomului din probe complexe(plasmă/ser), Kit pentru pregătirea probelor proteomice „bottom-up”, format 96 probe, Coloană pentru separări rapide Coloană UHPLC pentru separări de înaltă performanță în proteomică (gradient scurt), Standard proteomic HeLa pentru controlul performanței LC-MS/MS, Standard proteomic complex pentru verificarea performanței LC-MS/MS, Capilar din sticlă pentru sursă nanoESI compatibilă timsTOF;
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 - Consumabile pentru deseuri de laborator
Beschreibung: Lotul contine Set format din stativ de masă și pungi de colectare deșeuri 200 × 300 mm, Stativ de masă pentru saci de colectare a deșeurilor;
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lot 7 - Discuri Biochimie
Beschreibung: lLotul contine Disc pentru analize de Biochimie Generală MAX (20+7 parametri), Disc pentru analize de Biochimie Generală (19+5 parametri);
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Lot 8 - Coloane cromatografice, precoloane și plăci de pregătire a probelor pentru LC/UHPLC
Beschreibung: Lotul contine Plăci cu 96 de godeuri pentru eliminarea fosfolipidelor, Coloană cromatografică Phenyl-Hexyl, Coloană cromatografică C18, Cartușe pentru precoloană cromatografică Phenyl, Cartușe pentru precoloană cromatografică C18;
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lot 9 - Hormoni steroizi de referință
Beschreibung: Lotul contine Estradiol (Synonyms: β-Estradiol; E2; 17β-Estradiol; 17β-Oestradiol) 5g;
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Lot 10 - Consumabile pentru ultrafiltrare, dializă, bioconjugare și concentrarea
Beschreibung: Lotul contine Collagen I Rat Tail, Borcan 25ml cu capac, Tuburi centrifugale cu filtru cu pori 50kDa, Tuburi centrifugale cu filtru cu pori 30kDa, Tuburi centrifugale cu filtru cu pori 10kDa, Casete de dializă 10k MWCO, Casete de dializă 20k MWCO, Pad-uri neutralizatoare pentru solutii de fixare, Film termoplastic, Granule silica gel, Sucroza, EDC, Reactiv Traut, Tampon MES, Sulfo-SMCC, SM(PEG)2 (PEGylated SMCC crosslinker), Acid trimelitic, Acid cianuric, Peptida Tat HIV-1, Acid tetracloroauric trihidrat, Tris HCl, Uree, Tampon HEPES, Ficol 400, Borohidrura de sodiu, Tiosulfat de sodiu;
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Lot 11 - Reactivi și consumabile pentru pregătirea probelor proteomice și standarde marcate izotopic
Beschreibung: Lotul contine Vârf de pipetă (tip 10 µL) cu micro-pat (0,2 µL) de rășină C18, Vârfuri pentru purificarea, desalinizarea și concentrarea peptidelor și proteinelor din probe biologice, Tripsină – grad proteomics, Uree de înaltă puritate (≥ 99,5%), Agenți de uscare, Mix de acizi organici marcați izotopic, Mix de aminoacizi marcați izotopic,EcoRI-HF (High Fidelity) - 20.000 U/ml, 10.000 units;
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Lot 12 – Consumabile si Reactivi de laborator
Beschreibung: Lotul contine Seringă de unică folosință insulină 1 mL – 0,33 mm (29G) x lungime ac 12,7 mm; Kit Keratinocyte Growth Medium BulletKit (fără calciu); CCK-8 Cell Counting Kit; Celule competente E. coli- eficiență înaltă; Soluție neutralizare deșeuri chimice; Acetat de uranil;
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Lot 13 - Consumabile pentru injectare LC și pregătirea probelor serice
Beschreibung: Lotul contine: Rack pentru fiole de injectare de 2 mL, Cartuş spin optimizat pentru depleția albuminei din probe biologice umane înainte de analiza proteomică, Plăci 96 de godeuri cu fund conic, pentru injectare LC;
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Lot 14 - Consumabile și reactivi pentru culturi celulare și microbiologie
Beschreibung: Lotul contine: Inserturi transwell pentru plăci de 6 godeuri, membrană PET, pori 3 µm, Inserturi transwell pentru plăci de 6 godeuri, membrană PET, pori 8 µm, Inserturi transwell pentru plăci de 24 godeuri, membrană PET, pori 8 µm, Placa din polistiren 6 godeuri, Sistem de filtrare în vid cu eliberare rapidă,0. 22 µm, Anse pentru inoculare din oțel inoxidabil, Mâner pentru anse de inoculare , lungime 200 mm, Sită pentru filtrare celule, pori 70 µm, sterilă, set 50 bucăți, Sită pentru filtrare celule, pori 100 µm, sterilă, Pachet de cutii de înghețare progresivă, Marker pentru delimitarea zonelor în imunocolorare, Calcium chloride dihydrate, Insulină recombinantă umană, Agar pulbere, LB Broth (5g/L NaCl), pulbere, Dispaza ll, 5x1g , Insulina umana filtratat steril pentru culturi celulare, Colagenază tip l, DNaza I din pancreas bovin, Kitdetectie citotoxicitate (LDH) , HEPES , Agar ;
Interne Kennung: 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0015
Titel: Lot 15 - Consumabile pentru microscopie electronică
Beschreibung: Lotul contine: Grile cupru cu film de formvar/carbon mesh 75, Grile cupru cu film de carbon B mesh 200;
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Lot 16 - Polimeri, surfactanți și reactivi pentru sinteza și funcționalizarea nanoparticulelor
Beschreibung: Lotul contine: HS-PEG-COOH, MW 2K, HS-PEG2K-NH₂, sare HCl 2K , Polivinilpirolidona, Dextran 100K, Dextran 70K, CTAB, BDAC, Etilendiamină, PVA;
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Lot 17 - Consumabile diverse
Beschreibung: Lotul contine: Set magneți, Lamele sticla 1.5H
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Lot 18 - Tuburi de tip microtainer pentru recoltarea probelor de sânge
Beschreibung: Lotul contine: Microtainer cu Litiu Heparină, capac verde, Microtainer K2E – tuburi pentru colectare sânge;
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Lot 19 - Recipiente și capace certificate pentru faze mobile LC/LC-MS
Beschreibung: Lotul contine: Set de capace compatibile cu recipiente Waters , Set de recipiente compatibile cu echipamentele Waters pentru faze mobile, ImmunoRetriever 20× cu Citrat/echivalent 500 mL;
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Lot 20 - Consumabile din plastic și kituri pentru biologie celulară și moleculară
Beschreibung: Lotul contine: Tuburi de microcentrifugă cu retenție scăzută a proteinelor (1,5 mL), Tuburi conice 15 mL, HBSS (10X) fără Ca, Mg și phenol red, Kit extracție proteine nucleare vs citoplasmatice, Reagent fluorescent pentru detecția speciilor reactive de oxigen (ROS)CellROX Green reagent, Teste de genotipare SNP umane, bazat pe sonde de hidroliză fluorogene (tip 5'-nuclează);
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Lot 21 – Reactivi si consumabile pentru electroforeză automată capilară – analiza calității ADN/ARN
Beschreibung: Lotul contine: High Sensitivity D1000 reagents, RNA ScreenTape , D1000 ScreenTape, High Sensitivity D1000 ScreenTape, D5000 ScreenTape, D5000 Reagents, D1000 Reagents, Vârfuri pentru analiza acizilor nucleici;
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Lot 22 - Kituri pentru extracția și cuantificarea proteinelor și benzi IPG pentru electroforeză 2D compatibile cu aparatul Protean IEF BioRad din dotare
Beschreibung: Lotul contine: Kit extractie proteine totale, Kit cuantificare proteine, Benzi IPG 3/10, Benzi IPG 4/7, Benzi IPG 5/8, Ulei mineral ;
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Lot 23 - Reactivi pentru biochimie, proteomică, culturi celulare și imunohistochimie
Beschreibung: Lotul contine: Tiouree, Bacto Tryptone , Bacto Yeast Extract , MOPS , Fosfat dibazic de sodiu, Sulfat de amoniu, Vârfuri pipetă 0.1 – 5 mL, Acid Tanic, CTAC, Hidroxid de amoniu pentru LC-MS, Acetat de amoniu pentru LC-MS, Dihidroclorură, DAB substrate (3,3'-diaminobenzidina);
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Lot 24 - Reactivi pentru biochimie
Beschreibung: Lotul contine: Fosfat monobazic de sodiu, Sulfo-NHS, Tranferina umana, FAME Mix – 37; 2)
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Lot 25 - Anticorpi primari monoclonali și policlonali pentru aplicații
Beschreibung: Lotul contine: Anticorp primar monoclonal anti-EPHA2 (EPH receptor A2), Anticorp primar policlonal anti-Alpha Tubulin (TUBA1A), Anticorp primar policlonal anti-PSMB1 (Proteasome Subunit Beta Type 1);
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Lot 26 - Lot reactivi pentru prepararea probelor proteomice și depleția albuminei/hemoglobinei
Beschreibung: Lotul contine: : Kit pentru depleția albuminei și îmbogățirea proteinelor cu abundență scazuta, Kit pentru depleția hemoglobinei și îmbogățirea proteinelor cu abundență scăzută;
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Lot 27 - Kituri pentru cuantificarea peptidelor
Beschreibung: Lotul contine: : Kit pentru determinarea cantitativă fluorometrică a peptidelor totale;
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Lot 28 - Reactivi pentru transcriptomică, genotipare și cuantificare prin digital PCR
Beschreibung: Lotul contine: : Kit PCR Array pentru studiul expresiei genelor implicate in generarea de inflamazomi, Kit de sinteză cDNA First-Strand, qPCR Mastermix, RT² Profiler PCR Array Human Cell Death PathwayFinder, Kit de amplificare PCR cu sistemul de digitalPCR, Kit revers transcriere, Mastermix PCR, Nanoplaci digital PCR 8.5k -24 godeuri, Nanoplaci digital PCR 26k -24 godeuri;
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Lot 29 – Consumabile pentru animale de experienta
Beschreibung: Lotul contine: : Clipsuri metalice urechi, Tuburi gavaj FTP-20-30
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Lot 30 – Reactivi de laborator
Beschreibung: Lotul contine: : Kit izolare si purificare exozomi, Kit purificare exozomi ;
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Lot 31 – Consumabile de laborator
Beschreibung: Lotul contine: : Clipuri din polimer;
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Lot 32 – Soluții tampon și agenți tensioactivi pentru biologie moleculară
Beschreibung: Lotul contine: : Tris-HCl soluție tampon, Tween 20 soluție (polioxietilen-sorbitan monolaurat);
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Lot 33 – Soluție tampon de eluție a acizilor nucleici
Beschreibung: Lotul contine: : Soluție tampon de eluție a acizilor nucleici;
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Lot 34 – Microsfere paramagnetice pentru purificarea și selecția dimensională a ADN
Beschreibung: Lotul contine: : Microsfere paramagnetice pentru purificarea și selecția dimensională a AND,
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Lot 35 – Enzime și tampoane de reacție pentru pregătirea librăriilor de secvențiere
Beschreibung: : Lotul contine: : Enzimă T4 polinucleotid kinază, cu tampon de reacție aferent, Soluție tampon de reacție 10X pentru ADN-ligaza T4, Enzimă Exonuclează I (E. coli), cu tampon de reacție aferent, Enzimă Exonuclează III (E. coli), cu tampon de reacție aferent, Enzimă Exonuclează III (E. coli), cu tampon de reacție aferent;
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Lot 36 – Amestec de reacție pentru PCR de înaltă fidelitate
Beschreibung: Lotul contine: : Amestec de reacție 2X pentru PCR cu ADN-polimerază de înaltă fidelitate;
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Lot 37 – Nucleotide și coloranți fluorescenți pentru acizi nucleici
Beschreibung: Lotul contine: : Amestec de dezoxinucleozid trifosfați (dATP, dCTP, dGTP, dTTP), 100 mM, Colorant fluorescent SYBR Green I pentru acizi nucleici, soluție stoc 10.000X;
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Lot 38 – Reactivi și controale pentru secvențiere de nouă generație
Beschreibung: Lotul contine: Cartuș de reactivi pentru secvențiere de nouă generație, 300 cicluri, Kit de control ADN pentru secvențiere de nouă generație;
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Lot 39 – Kituri ELISA pentru determinarea citokinelor umane
Beschreibung: Lotul contine: Kit ELISA pentru determinarea TNF-alpha uman, Kit ELISA pentru determinarea IL-8/CXCL8 uman, Kit ELISA pentru determinarea IL-32 uman;
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Lot 40 – Enzimă de ligare termostabilă și tamponul de reacție aferent
Beschreibung: Lotul contine: Enzimă ADN-ligază termostabilă, NAD-dependentă, Soluție tampon de reacție 10X pentru ADN-ligaza termostabilă;
Interne Kennung: 40