607280-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reparatur und Wartung von mechanischen Einrichtungen in Gebäuden – Ventilationsservice til Hjørring Kommune og Jammerbugt Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVentilationsservice til Hjørring Kommune og Jammerbugt Kommune
BeschreibungKommunerne agter at indgå kontrakt med én leverandør for hele aftaleperioden, og opgaven omfatter udførelse af service og vedligehold på ventilationsanlæggene. Anlæg varierer bredt. Serviceringen omfatter bl.a. funktionskontrol, rengøring og udskiftning af filtre.Kontrakten vil gælde for perioden 01.12. 2026 - 30.11 2030, med mulighed for kommunerne for at forlænge aftalen for yderligere 2 x 12 måneder på uændrede vilkår.
Interne Kennung88.12.03-Ø54-22-26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud jf. Bekendtgørelse af Udbudslovens (herefter ”Udbudsloven”) [1] § 56 i henhold til udbudsbekendtgørelse offentliggjort i Supplement til Den Europæiske Unions Tidende, hvilket indebærer, at enhver, der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundende jf. punkt 6 og opfylder eventuelle mindstekrav, kan afgive tilbud.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50712000 Reparatur und Wartung von mechanischen Einrichtungen in Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331210 Installation von Lüftungsanlagen
5. Los
LosLOT-0000