607324-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit – Offentligt udbud på levering af lovpligtig revision til Professionshøjskolerne UCL, UCN, UC Syd & VIA UC
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOffentligt udbud på levering af lovpligtig revision til Professionshøjskolerne UCL, UCN, UC Syd & VIA UC
BeschreibungUdbudsprocessen omfatter en kontrakt til Ordregivers anskaffelse af lovpligtig revision til hver af de fire (4) Professionshøjskoler. Lovpligtig revision skal dække Ordregivers behov, hvor revisionsfirmaet skal gennemføre revision af årsregnskaber for ét (1) eller flere af de fire (4) Professionshøjskoler. Den faste årlige revisionsopgave udføres til en fast tilbudt pris. Foruden den faste årlige revisionsopgave skal Tilbudsgiver levere supplerende ydelser, som løbende kan tilkøbes af Ordregiver i form af bl.a. revisionserklæringer på projekt- og tilskudsregnskaber, udvidet forvaltningsrevision samt strategisk ledelsesrådgivning og sparring, og som faktureres i henhold til tilbudte timepriser. Udbuddet er opdelt i fire (4) delaftaler for hhv. hver Professionshøjskole: • Delaftale 1 – Lovpligtig revision til UCL Erhvervsakademi & Professionshøjskole (UCL) • Delaftale 2 – Lovpligtig revision til Professionshøjskolen University College Nordjylland (UCN) • Delaftale 3 – Lovpligtig revision til University College Syddanmark (UC Syd) • Delaftale 4 – Lovpligtig revision til Professionshøjskolen VIA University College (VIA UC) Der kan afgives tilbud på en eller flere de udbudte delaftaler. Der skal afleveres et (1) tilbud pr. delaftale, som Tilbudsgiver ønsker at afgive tilbud på. Revisionsopgavens omfang er afhængigt af en række forhold, herunder kompleksitet mv. Der henvises i øvrigt til udbudsmaterialet for nærmere beskrivelse af, hvilke ydelser der er indeholdt i den samlede revisionsopgave.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79200000 Dienstleistungen im Bereich Rechnungslegung und -prüfung sowie Steuerwesen, 79210000 Rechnungslegung und -prüfung, 79212000 Betriebsprüfung, 79212300 Pflichtbetriebsrevision, 79220000 Dienstleistungen im Steuerwesen, 79221000 Steuerberatung
5. Los
LosLOT-0001
TitelLovpligtig revision til UCL Erhvervsakademi & Professionshøjskole (UCL)
BeschreibungUdbudsprocessen omfatter en kontrakt til Ordregivers anskaffelse af lovpligtig revision til UCL Erhvervsakademi & Professionshøjskole (UCL). Lovpligtig revision skal dække Ordregivers behov, hvor revisionsfirmaet skal gennemføre revision af årsregnskaber. Den faste årlige revisionsopgave udføres til en fast tilbudt pris. Foruden den faste årlige revisionsopgave skal Tilbudsgiver levere supplerende ydelser, som løbende kan tilkøbes af Ordregiver i form af bl.a. revisionserklæringer på projekt- og tilskudsregnskaber, udvidet forvaltningsrevision samt strategisk ledelsesrådgivning og sparring, og som faktureres i henhold til tilbudte timepriser. Der henvises i øvrigt til udbudsmaterialet for nærmere beskrivelse af, hvilke ydelser der er indeholdt i den samlede revisionsopgave. Revisionsopgavens omfang er afhængigt af en række forhold, herunder kompleksitet mv.
LosLOT-0002
TitelLovpligtig revision til Professionshøjskolen University College Nordjylland (UCN)
BeschreibungUdbudsprocessen omfatter en kontrakt til Ordregivers anskaffelse af lovpligtig revision til Professionshøjskolen University College Nordjylland (UCN). Lovpligtig revision skal dække Ordregivers behov, hvor revisionsfirmaet skal gennemføre revision af årsregnskaber. Den faste årlige revisionsopgave udføres til en fast tilbudt pris. Foruden den faste årlige revisionsopgave skal Tilbudsgiver levere supplerende ydelser, som løbende kan tilkøbes af Ordregiver i form af bl.a. revisionserklæringer på projekt- og tilskudsregnskaber, udvidet forvaltningsrevision samt strategisk ledelsesrådgivning og sparring, og som faktureres i henhold til tilbudte timepriser. Der henvises i øvrigt til udbudsmaterialet for nærmere beskrivelse af, hvilke ydelser der er indeholdt i den samlede revisionsopgave. Revisionsopgavens omfang er afhængigt af en række forhold, herunder kompleksitet mv.
LosLOT-0003
TitelLovpligtig revision til University College Syddanmark (UC Syd)
BeschreibungUdbudsprocessen omfatter en kontrakt til Ordregivers anskaffelse af lovpligtig revision til University College Syddanmark (UC Syd). Lovpligtig revision skal dække Ordregivers behov, hvor revisionsfirmaet skal gennemføre revision af årsregnskaber. Den faste årlige revisionsopgave udføres til en fast tilbudt pris. Foruden den faste årlige revisionsopgave skal Tilbudsgiver levere supplerende ydelser, som løbende kan tilkøbes af Ordregiver i form af bl.a. revisionserklæringer på projekt- og tilskudsregnskaber, udvidet forvaltningsrevision samt strategisk ledelsesrådgivning og sparring, og som faktureres i henhold til tilbudte timepriser. Der henvises i øvrigt til udbudsmaterialet for nærmere beskrivelse af, hvilke ydelser der er indeholdt i den samlede revisionsopgave. Revisionsopgavens omfang er afhængigt af en række forhold, herunder kompleksitet mv.
LosLOT-0004
TitelLovpligtig revision til Professionshøjskolen VIA University College (VIA UC)
BeschreibungUdbudsprocessen omfatter en kontrakt til Ordregivers anskaffelse af lovpligtig revision til Professionshøjskolen VIA University College (VIA UC). Lovpligtig revision skal dække Ordregivers behov, hvor revisionsfirmaet skal gennemføre revision af årsregnskaber. Den faste årlige revisionsopgave udføres til en fast tilbudt pris. Foruden den faste årlige revisionsopgave skal Tilbudsgiver levere supplerende ydelser, som løbende kan tilkøbes af Ordregiver i form af bl.a. revisionserklæringer på projekt- og tilskudsregnskaber, udvidet forvaltningsrevision samt strategisk ledelsesrådgivning og sparring, og som faktureres i henhold til tilbudte timepriser. Der henvises i øvrigt til udbudsmaterialet for nærmere beskrivelse af, hvilke ydelser der er indeholdt i den samlede revisionsopgave. Revisionsopgavens omfang er afhængigt af en række forhold, herunder kompleksitet mv.