See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup taboru autobusowego w Gminie Zawiercie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, w tym: • 1 autobusu z napędem elektrycznym o długości od 5000 mm do 8100 mm – część pierwsza zamówienia, • 1 autobusu z napędem elektrycznym o długości od 7000 mm do 9000 mm – część druga zamówienia, • 1 autobusu z napędem elektrycznym o długości od 9100 mm do 11000 mm - część trzecia zamówienia, • 1 autobusu z napędem elektrycznym o długości od 11000 mm do 13000 mm – część czwarta zamówienia, w ramach Projektu pn.: „Zakup taboru autobusowego w Gminie Zawiercie” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. 2. Zamawiający podzielił zamówienie na części zgodnie z opisem wskazanym w pkt 1 i dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane części zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 523560-2025
Interne Kennung: PN/1/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 autobusu z napędem elektrycznym o długości od 5000 mm do 8100 mm – część pierwsza zamówienia. Oferowany autobus nie może być prototypem oraz musi być fabrycznie nowy, to znaczy wyprodukowany nie wcześniej niż 9 miesięcy przed terminem dostawy, nieużywany do celów prezentacyjnych, testowych i podobnych, nierejestrowany, z przebiegiem nie większym niż 1000 km. Autobus stanowiący przedmiot zamówienia musi: a) być dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym być dostępny dla osób niepełnosprawnych zgodnie z opisanymi wymaganiami technicznymi, b) tabor autobusowy będzie uwzględniać wymogi i dobre praktyki określone w Załączniku nr 2. Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 w Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027; c) zakupiony tabor będzie uwzględniał kwestie bezpieczeństwa, w szczególności na rzecz niezmotoryzowanych uczestników ruchu (w tym kobiet). W taborze zostaną zastosowane rozwiązania wspomagające kierowcę w ochronie pieszych i rowerzystów (w tym kobiet), np. systemy ostrzegania o kolizji; d) rozwiązania wynikające ze standardu GSR2 - system monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach , - asystent skrętu w prawo , - asystent pasa środkowego , - system monitorowania zachowania kierowcy, - aktywny tempomat sprzężony z układem hamulcowym , oraz inne systemy bezpieczeństwa autobusu wymagane przepisami w momencie rejestracji pojazdu. Autobus z napędem elektrycznym musi być pojazdem elektrycznym w rozumieniu art. 2 pkt 12 Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, (Dz. U. z 2019 r. poz. 1124), musi być napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym, umieszczonym w podwoziu i współpracującym za pośrednictwem wału napędowego z mostem napędowym lub silnikami elektrycznymi umieszczonymi bezpośrednio w piastach mostu napędowego lub też w moście napędowym. Zamontowany w autobusie napęd elektryczny musi umożliwiać trakcję jazdy nie gorszą od trakcji autobusu wyposażonego w klasyczny układ napędowy Diesla. Elektryczny układ napędowy autobusu musi być zasilany wyłącznie z zabudowanego w autobusie magazynu energii elektrycznej, (służącego do magazynowania energii elektrycznej) wymagającego okresowego doładowywania z ładowarek przewodowych typu PLUG –IN i ładowarek stacjonarnych typu pantografowego. Całość napędu elektrycznego musi być zarządzana przez elektroniczny system zapewniający optymalne wykorzystanie energii elektrycznej gwarantując tym samym możliwie jak największe przebiegi autobusu i optymalne dla ruchu miejskiego osiągi
Los: LOT-0002
Titel: Część 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 autobusu z napędem elektrycznym o długości od 7000 mm do 9000 mm – część druga zamówienia. Oferowany autobus nie może być prototypem oraz musi być fabrycznie nowy, to znaczy wyprodukowany nie wcześniej niż 9 miesięcy przed terminem dostawy, nieużywany do celów prezentacyjnych, testowych i podobnych, nierejestrowany, z przebiegiem nie większym niż 1000 km. Autobus stanowiący przedmiot zamówienia musi: a) być dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym być dostępny dla osób niepełnosprawnych zgodnie z opisanymi wymaganiami technicznymi, b) tabor autobusowy będzie uwzględniać wymogi i dobre praktyki określone w Załączniku nr 2. Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 w Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027; c) zakupiony tabor będzie uwzględniał kwestie bezpieczeństwa, w szczególności na rzecz niezmotoryzowanych uczestników ruchu (w tym kobiet). W taborze zostaną zastosowane rozwiązania wspomagające kierowcę w ochronie pieszych i rowerzystów (w tym kobiet), np. systemy ostrzegania o kolizji; d) rozwiązania wynikające ze standardu GSR2 - system monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach , - asystent skrętu w prawo , - asystent pasa środkowego , - system monitorowania zachowania kierowcy, - aktywny tempomat sprzężony z układem hamulcowym , oraz inne systemy bezpieczeństwa autobusu wymagane przepisami w momencie rejestracji pojazdu . Autobus z napędem elektrycznym musi być pojazdem elektrycznym w rozumieniu art. 2 pkt 12 Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, (Dz. U. z 2019 r. poz. 1124), musi być napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym, umieszczonym w podwoziu i współpracującym za pośrednictwem wału napędowego z mostem napędowym lub silnikami elektrycznymi umieszczonymi bezpośrednio w piastach mostu napędowego lub też w moście napędowym. Zamontowany w autobusie napęd elektryczny musi umożliwiać trakcję jazdy nie gorszą od trakcji autobusu wyposażonego w klasyczny układ napędowy Diesla. Elektryczny układ napędowy autobusu musi być zasilany wyłącznie z zabudowanego w autobusie magazynu energii elektrycznej, (służącego do magazynowania energii elektrycznej) wymagającego okresowego doładowywania z ładowarek przewodowych typu PLUG –IN i ładowarek stacjonarnych typu pantografowego. Całość napędu elektrycznego musi być zarządzana przez elektroniczny system zapewniający optymalne wykorzystanie energii elektrycznej gwarantując tym samym możliwie jak największe przebiegi autobusu i optymalne dla ruchu miejskiego osiągi.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 autobusu z napędem elektrycznym o długości od 9100 mm do 11000 mm – część trzecia zamówienia. Oferowany autobus nie może być prototypem oraz musi być fabrycznie nowy, to znaczy wyprodukowany nie wcześniej niż 9 miesięcy przed terminem dostawy, nieużywany do celów prezentacyjnych, testowych i podobnych, nierejestrowany, z przebiegiem nie większym niż 1000 km. Autobus stanowiący przedmiot zamówienia musi: a) być dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym być dostępny dla osób niepełnosprawnych zgodnie z opisanymi wymaganiami technicznymi, b) tabor autobusowy będzie uwzględniać wymogi i dobre praktyki określone w Załączniku nr 2. Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 w Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027; c) zakupiony tabor będzie uwzględniał kwestie bezpieczeństwa, w szczególności na rzecz niezmotoryzowanych uczestników ruchu (w tym kobiet). W taborze zostaną zastosowane rozwiązania wspomagające kierowcę w ochronie pieszych i rowerzystów (w tym kobiet), np. systemy ostrzegania o kolizji; d) rozwiązania wynikające ze standardu GSR2 - system monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach , - asystent skrętu w prawo , - asystent pasa środkowego , - system monitorowania zachowania kierowcy, - aktywny tempomat sprzężony z układem hamulcowym , oraz inne systemy bezpieczeństwa autobusu wymagane przepisami w momencie rejestracji pojazdu . Autobus z napędem elektrycznym musi być pojazdem elektrycznym w rozumieniu art. 2 pkt 12 Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, (Dz. U. z 2019 r. poz. 1124), musi być napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym, umieszczonym w podwoziu i współpracującym za pośrednictwem wału napędowego z mostem napędowym lub silnikami elektrycznymi umieszczonymi bezpośrednio w piastach mostu napędowego lub też w moście napędowym. Zamontowany w autobusie napęd elektryczny musi umożliwiać trakcję jazdy nie gorszą od trakcji autobusu wyposażonego w klasyczny układ napędowy Diesla. Elektryczny układ napędowy autobusu musi być zasilany wyłącznie z zabudowanego w autobusie magazynu energii elektrycznej, (służącego do magazynowania energii elektrycznej) wymagającego okresowego doładowywania z ładowarek przewodowych typu PLUG –IN i ładowarek stacjonarnych typu pantografowego. Całość napędu elektrycznego musi być zarządzana przez elektroniczny system zapewniający optymalne wykorzystanie energii elektrycznej gwarantując tym samym możliwie jak największe przebiegi autobusu i optymalne dla ruchu miejskiego osiągi.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 autobusu z napędem elektrycznym o długości od 11000 mm do 13000 mm – część czwarta zamówienia. Oferowany autobus nie może być prototypem oraz musi być fabrycznie nowy, to znaczy wyprodukowany nie wcześniej niż 9 miesięcy przed terminem dostawy, nieużywany do celów prezentacyjnych, testowych i podobnych, nierejestrowany, z przebiegiem nie większym niż 1000 km. Autobus stanowiący przedmiot zamówienia musi: a) być dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym być dostępny dla osób niepełnosprawnych zgodnie z opisanymi wymaganiami technicznymi, b) tabor autobusowy będzie uwzględniać wymogi i dobre praktyki określone w Załączniku nr 2. Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 w Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027; c) zakupiony tabor będzie uwzględniał kwestie bezpieczeństwa, w szczególności na rzecz niezmotoryzowanych uczestników ruchu (w tym kobiet). W taborze zostaną zastosowane rozwiązania wspomagające kierowcę w ochronie pieszych i rowerzystów (w tym kobiet), np. systemy ostrzegania o kolizji; d) rozwiązania wynikające ze standardu GSR2 - system monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach , - asystent skrętu w prawo , - asystent pasa środkowego , - system monitorowania zachowania kierowcy, - aktywny tempomat sprzężony z układem hamulcowym , oraz inne systemy bezpieczeństwa autobusu wymagane przepisami w momencie rejestracji pojazdu . Autobus z napędem elektrycznym musi być pojazdem elektrycznym w rozumieniu art. 2 pkt 12 Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, (Dz. U. z 2019 r. poz. 1124), musi być napędzany wyłącznie silnikiem elektrycznym, umieszczonym w podwoziu i współpracującym za pośrednictwem wału napędowego z mostem napędowym lub silnikami elektrycznymi umieszczonymi bezpośrednio w piastach mostu napędowego lub też w moście napędowym. Zamontowany w autobusie napęd elektryczny musi umożliwiać trakcję jazdy nie gorszą od trakcji autobusu wyposażonego w klasyczny układ napędowy Diesla. Elektryczny układ napędowy autobusu musi być zasilany wyłącznie z zabudowanego w autobusie magazynu energii elektrycznej, (służącego do magazynowania energii elektrycznej) wymagającego okresowego doładowywania z ładowarek przewodowych typu PLUG –IN i ładowarek stacjonarnych typu pantografowego. Całość napędu elektrycznego musi być zarządzana przez elektroniczny system zapewniający optymalne wykorzystanie energii elektrycznej gwarantując tym samym możliwie jak największe przebiegi autobusu i optymalne dla ruchu miejskiego osiągi.