2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja budynku Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie przy ul. Jana Pawła II 10 - etap 2
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja budynku Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie przy ul. Jana Pawła II 10 - etap 2. Zakres robót do wykonania obejmuje wykonanie toalety dla osób niepełnosprawnych na parterze, w tym prace wyburzeniowe i budowlane, utworzenie pomieszczenia WC na parterze, podłączenie do istniejących instalacji wentylacyjnych, wykonanie instalacji wodno - kanalizacyjnej z podłączeniem do istniejących pionów, prace wykończeniowe. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: a) dokumentacja projektowa (Dodatek nr 3 do SWZ), b) przedmiar robót (Dodatek nr 4 do SWZ) c) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (Dodatek nr 5 do SWZ), d) projektowane postanowienia umowne (Dodatek nr 6 do SWZ),
Vorherige Bekanntmachung: 164106-2026
Interne Kennung: ZO.271.1.2026, ZP.rp.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45400000 Baufertigstellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45442100 Anstricharbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja budynku Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie przy ul. Jana Pawła II 10 - etap 2. Zakres robót do wykonania obejmuje wykonanie toalety dla osób niepełnosprawnych na parterze, w tym prace wyburzeniowe i budowlane, utworzenie pomieszczenia WC na parterze, podłączenie do istniejących instalacji wentylacyjnych, wykonanie instalacji wodno - kanalizacyjnej z podłączeniem do istniejących pionów, prace wykończeniowe. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: a) dokumentacja projektowa (Dodatek nr 3 do SWZ), b) przedmiar robót (Dodatek nr 4 do SWZ) c) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (Dodatek nr 5 do SWZ), d) projektowane postanowienia umowne (Dodatek nr 6 do SWZ), – zwane dalej łącznie jako Dokumentacja. 3)Zamawiający informuje, że budynek przy ulicy Jana Pawła II 10 jest wpisany do Rejestru Zabytków Województwa Śląskiego - nr rejestru zabytków A/605/2020. 4)Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia na okres, zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń całości przedmiotu zamówienia, wykonanego na warunkach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz w projektowanych postanowieniach umowy. 5)Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust. 5 ustawy, tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. Jeżeli w Dokumentacji stanowiącej Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia, znajdują się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy pzp, Zmawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 6)Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na czynnym, użytkowanym przez pracowników budynku. Wymagane jest aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinach pracy Urzędu, tj.: w poniedziałek po godzinie 17:00, od wtorku do czwartku po godzinie 16:00, a w piątek po godzinie 14:00. W przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości robót, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z pracownikiem wyznaczonym do nadzoru nad realizacją umowy. W czasie wykonywania robót, Wykonawca jest zobowiązany utrzymywać teren budowy w stanie wolnym od nadmiernych przeszkód komunikacyjnych i zanieczyszczeń, składować wszelkie urządzenia pomocnicze, sprzęt i materiały w ustalonych miejscach i należytym porządku oraz usuwać zbędne przedmioty z terenu budowy. Wykonawca jest zobowiązany, na bieżąco porządkować i zabezpieczać obszar prowadzonych prac oraz informować pracownika wyznaczonego do nadzoru nad realizacją umowy o ewentualnych niedogodnościach. 7)Zamówienie dofinansowane jest przez przedsięwzięcie grantowe pn.: „Urząd Miasta Siemianowice Śląskie – Bliżej dostępności!” realizowane w ramach projektu „Dostępny samorząd 2.0” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. 8)Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 9)Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 10)Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp.