2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości do 2 300 000,00 zł dla Gminy Wilkołaz
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego w wysokości do 2 300 000,00 złotych (słownie: dwa miliony trzysta tysięcy złotych 00/100 złotych) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu roku 2024 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu wykupu papierów wartościowych wyemitowanych przez gminę. 2. Waluta kredytu – złoty polski. 3. Wykonawca uruchomi środki kredytu w wysokości i terminach wskazanych przez Zamawiającego, bez składania odrębnego wniosku kredytowego podlegającego rozpatrzeniu. O terminie wypłaty i wysokości każdej transzy Zamawiający poinformuje Wykonawcę co najmniej na 3 dni robocze przed wypłatą transzy kredytu. 4. Wykonawca otworzy rachunek kredytowy w dniu przelania I transzy kredytu i prowadzić go będzie nieodpłatnie w okresie obowiązywania umowy. 5. Ostateczny termin wykorzystania kredytu upływa z dniem 31 grudnia 2024 roku. 6. Okres kredytowania 9 lat. Spłata kredytu następować będzie w latach 2030, 2032, 2033, przy czym pierwsza rata kapitałowa płatna do 2030 r., druga w 2032, ostatnia rata płatna do 2033 roku – z zastrzeżeniem ust. 7. 7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wykorzystania mniejszej kwoty kredytu oraz wcześniejszej jego spłaty bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek kosztów. Kwota kredytu, która zostanie wykorzystana wynosi min. 1 000 000,00 zł. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania. Wykonawca nie będzie naliczał odsetek lub jakichkolwiek opłat od kwoty niewykorzystanego kredytu. 8. W przypadku dokonania przedterminowej spłaty części kredytu, Strony ustalą nowy harmonogram spłaty kredytu w formie aneksu do umowy. 9. Oprocentowanie kredytu będzie liczone za okresy kwartalne w poszczególnych latach wg zmiennej stopy procentowej, równej wysokości stawki bazowej WIBOR 3M powiększonej o stałą marżę Wykonawcy, ustaloną na podstawie złożonej oferty. W przypadku zmiany (zastąpienia) stawki referencyjnej WIBOR 3M inną referencyjną, strony umowy zobowiązują się do dostosowania zapisów umowy do nowej (nowych) stawki referencyjnej (stawek referencyjnych). Oprocentowanie kredytu w kolejnych okresach odsetkowych naliczane będzie jako średnia arytmetyczna z ostatnich pięciu dni roboczych poprzedzających dany okres odsetkowy (miesiąc). 10. Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami i prowizjami poza marżą. Wykonawcy powinni wkalkulować wszelkie koszty (np. prowizje za udzielenie kredytu, opłaty przygotowawcze i inne) w marżę kredytu. 11. Spłata odsetek będzie następowała w terminach kwartalnych, począwszy od terminu wypłaty pierwszej transzy kredytu Zamawiającemu. Odsetki naliczane będą od rzeczywiście wykorzystanej kwoty kredytu w okresach kwartalnych i płatne nie później niż ostatniego dnia miesiąca kończącego miesiąc kalendarzowy, za który zostały naliczone. Jeżeli data spłaty przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, spłata następuje w pierwszym dniu roboczym po dniu ustawowo wolnym od pracy. 12. Odsetki od ewentualnych należności przeterminowanych będą naliczane według zmiennej stopy procentowej, właściwej dla należności nie spłaconych, odpowiadającej wysokości odsetek ustawowych, obowiązujących w okresach występowania tych należności. W wyliczeniach oprocentowania zastosowanie będzie miał kalendarz rzeczywisty. 13. Spłata rat kapitałowych nastąpi w 12 ratach kwartalnych kalendarzowych, tj. 700 000,00 zł w 2030 roku w równych ratach kwartalnych po 175 000,00 zł, 800 000,00 zł w 2032 roku w równych ratach kwartalnych po 200 000,00 zł, 800 000,00 zł w 2033 roku w równych ratach kwartalnych po 200 000,00 zł, przy założeniu, że Zamawiający skorzysta z maksymalnej kwoty kredytu tj. 2 300 000,00 zł), płatnych w terminie do ostatniego dnia każdego kwartału roku kalendarzowego. 14. Forma zabezpieczenia spłaty kredytu – weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową kontrasygnowaną przez Skarbnika Gminy, chyba, że Wykonawca odstąpi od zabezpieczenia kredytu. 15. Jeżeli ustalona na dany okres stawka bazowa oprocentowania WIBOR 3M osiągnie wartość ujemną, to na potrzeby wyliczania oprocentowania będzie przyjęte, że w danym okresie rozliczeniowym stawka bazowa wynosi 0,00%, zatem oprocentowanie w tym okresie będzie równe marży banku. 16. Odsetki od rzeczywiście wykorzystanej kwoty kredytu naliczane będą w okresach odsetkowych do dnia poprzedzającego ich spłatę (odsetki płatne w terminie do 5-ciu dni po upływie miesiąca). 17. Umowa kredytowa będzie podpisana po uzyskaniu opinii RIO pozytywnie opiniującej możliwość spłaty przedmiotowego kredytu.
Vorherige Bekanntmachung: 548051-2024
Interne Kennung: IG.271.8.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości do 2 300 000,00 zł dla Gminy Wilkołaz.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego w wysokości do 2 300 000,00 złotych (słownie: dwa miliony trzysta tysięcy złotych 00/100 złotych) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu roku 2024 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu wykupu papierów wartościowych wyemitowanych przez gminę.