2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż systemu zarządzania bocznicą kolejową
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest W ramach realizacji zamówienia Zamawiający wymaga wykonania systemu zapewniającego co najmniej: • podgląd mapowy w czasie rzeczywistym całej bazy utrzymaniowej (tory postojowe oraz tory w hali napraw) wraz ze schematem synoptycznym terenu bocznicy; • prezentację na mapie synoptycznej informacji o pojazdach dotyczących m.in.: dokładnego miejsca odstawienia pojazdu, informacji o usterkach, planowanych pracach przeglądowych i naprawczych, planowanej pracy eksploatacyjnej, próbach hamulca, oględzinach technicznych, czyszczeniach, itp.; • prezentację zaplanowanych do wykonania czynności wraz z planowaniem czasu zajętości toru na hali napraw i ewentualnych odchyleniach od planu; • harmonogramowanie zajętości torów postojowych w oparciu o zaplanowaną pracę eksploatacyjną dla pojazdów dostępnych do jazdy; • harmonogramowanie zajętości torów w hali napraw; • kontrolę zajętości torów w zależności od długości toru na grupie odstawczej i uwzględnianie zarówno długości torów jak i długości pojazdów przy automatycznym planowaniu zajętości torów; • sygnalizację nieprawidłowego ustawienia pojazdu na danym torze; • analizę sytuacji taborowej i weryfikację zmiany przyporządkowania pojazdów do obiegów, tak aby móc na bieżąco dostosowywać plan zajętości bocznicy do aktualnych warunków. 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy). 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu. 4. Postępowanie będzie prowadzone w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej Zamawiającego pod adresem: https://kolejeslaskie.eb2b.com.pl. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Na Platformie udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z Postępowaniem. Wszelkie oświadczenia, zawiadomienia, wyjaśnienia oraz inne dokumenty w Postępowaniu, jak również umowa będą sporządzone w języku polskim.
Interne Kennung: FFZS.27.17.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowy opis, zakres, wymagania, sposób przygotowania ofert oraz zasady ich oceny zostały zawarte w dokumentacji postępowania SWZ, która zamieszczona zostanie na platformie zakupowej Koleje Śląskie sp. z o.o. pod adresem https://kolejeslaskie.eb2b.com.pl/open-auctions.html Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawców wizji lokalnej. Zamawiający zorganizuje wizje lokalną na terenie Koleje Śląskie sp. z o.o. ul. Raciborska 58 40-074 Katowice od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 14:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu (wizja lokalna ma charakter obowiązkowy/obligatoryjny). Zamawiający dopuszcza zgłoszenie udziału w wizji lokalnej w jednej z następujących form: - za pośrednictwem Platformy Zakupowej Zamawiającego, poprzez przesłanie wiadomości w zakładce: „Pytania/Informacje” – „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”; - za pośrednictwem poczty elektronicznej, poprzez przesłanie wiadomości na adres: adrian.dziuba@kolejeslaskie.pl ; tomasz.hajduk@kolejeslaskie.pl . Zgłoszenie powinno zawierać co najmniej nazwę Wykonawcy oraz imię i nazwisko osoby lub osób, które wezmą udział w wizji lokalnej. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w Sekcji X pkt 10.1 SWZ; 2)zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) i dokumenty, o których mowa w Sekcji X pkt 10.15. ppkt 1, 2 i 3 SWZ (jeżeli dotyczy); 3) oświadczenie Wykonawcy i (jeżeli dotyczy) podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. ze zm. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz o niepodleganiu wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. z dnia 10 kwietnia 2025 r.: Dz.U. z 2025 r. poz. 514 ze zm.) – zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ (Wykonawca) lub załącznikiem nr 8a do SWZ (podmiot udostępniający zasoby); 4) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); 5) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; tj.: ⎯ Pełnomocnictwo (o ile nie wynika bezpośrednio ze złożonego Formularza ofertowego lub z właściwego rejestru) do podpisywania oferty dla osoby reprezentującej Wykonawcę określające zakres pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy; 6) uzasadnienie, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 1233, dalej „ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji”) – jeśli dotyczy, 7) przedmiotowe środki dowodowe o których mowa w Sekcji X¹ SWZ. 8) oświadczenie Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielnie zamówienia, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy złożone na Formularzu ofertowym – załącznik nr 1 do SWZ jeżeli dotyczy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48140000 Softwarepaket für Eisenbahnleitsysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 32500000 Fernmeldebedarf, 32400000 Netzwerke, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45316200 Installation von Signalanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: W ramach realizacji zamówienia Zamawiający wymaga wykonania systemu zapewniającego co najmniej: • podgląd mapowy w czasie rzeczywistym całej bazy utrzymaniowej (tory postojowe oraz tory w hali napraw) wraz ze schematem synoptycznym terenu bocznicy; • prezentację na mapie synoptycznej informacji o pojazdach dotyczących m.in.: dokładnego miejsca odstawienia pojazdu, informacji o usterkach, planowanych pracach przeglądowych i naprawczych, planowanej pracy eksploatacyjnej, próbach hamulca, oględzinach technicznych, czyszczeniach, itp.; • prezentację zaplanowanych do wykonania czynności wraz z planowaniem czasu zajętości toru na hali napraw i ewentualnych odchyleniach od planu; • harmonogramowanie zajętości torów postojowych w oparciu o zaplanowaną pracę eksploatacyjną dla pojazdów dostępnych do jazdy; • harmonogramowanie zajętości torów w hali napraw; • kontrolę zajętości torów w zależności od długości toru na grupie odstawczej i uwzględnianie zarówno długości torów jak i długości pojazdów przy automatycznym planowaniu zajętości torów; • sygnalizację nieprawidłowego ustawienia pojazdu na danym torze; • analizę sytuacji taborowej i weryfikację zmiany przyporządkowania pojazdów do obiegów, tak aby móc na bieżąco dostosowywać plan zajętości bocznicy do aktualnych warunków. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy) Zamówienie nie jest podzielone na części.