2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. ul. Wołyńska 57, 22-100 Chełm w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027r. w łącznej szacowanej wielkości 7 606,038 MWh w okresie 12 miesięcy. Zestawienie obiektów i punktów poboru (PPE) wskazano w załączniku nr 1a do SWZ.
Interne Kennung: ZP/25/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. ul. Wołyńska 57, 22-100 Chełm w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027r. w łącznej szacowanej wielkości 7 606,038 MWh w okresie 12 miesięcy. Zestawienie obiektów i punktów poboru (PPE) wskazano w załączniku nr 1a do SWZ. 2. Usługa dystrybucji dla punktów poboru energii elektrycznej świadczona jest na podstawie umów zawartych na czas nieokreślony z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) PGE S.A Zamość. 3. Wykonawca zobowiązuje się do złożenia Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego w imieniu Zamawiającego, zgłoszenie o zawarciu umowy sprzedaży energii elektrycznej. 4. Aktualne umowy Zamawiającego na zakup energii kończą się dnia 31.12.2026r. 5. Kalkulację oferty zawarto w załączniku nr 2 do SWZ. 6. Przewidywana ilość energii elektrycznej w okresie dostawy (od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.) wynosi 7 606,038 MWh w tym: B23 szczyt przedpołudniowy- 1 878,696 B23 szczyt południowy- 1 508,857 B23 reszta doby- 3 325,965 C21 całodobowa- 548,824 B11 całodobowa- 67,448 C11 całodobowa- 247,298 C12A szczyt przedpołudniowy- 8,514 C12A szczyt popołudniowy- 20,436 7. Faktyczna ilość energii elektrycznej uzależniona jest od rzeczywistych potrzeb poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej Zamawiającego. Zamawiający informuje, iż kwota brutto oferty stanowi zobowiązanie dla Zamawiającego do realizacji umowy w wysokości nie mniejszej niż 65% tej wartości. 8. Odczyt liczników odbywać się będzie jeden raz w miesiącu, razem dla każdego układu pomiarowego tj.12 w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. 9. Faktury za zużytą energię elektryczną dostarczane będą do 14 dnia każdego miesiąca. 10. Zakupiona energia elektryczna nie zostanie przeznaczona do dalszej odsprzedaży. 11. Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia funkcji podmiotu odpowiedzialnego za bilansowanie handlowe dla energii elektrycznej sprzedanej w ramach umowy i ponosi wszelkie koszty z tym związane. 12. Wykonawca w imieniu Zamawiającego zawrze umowę (POB) Podmiot bilansowania handlowego, na bilansowanie energii elektrycznej ze źródła wytwarzania 2x190 kW. (2 szt. kogeneratorów). 13. Ilość energii elektrycznej wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej z dwóch źródeł kogeneratorów wytwarzania wynosi około 60 MWh/12 miesięcy. Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia umowy w celu odkupienia energii elektrycznej zgodnie z cenami obowiązującymi na rynku bilansującym w dniu wprowadzenia do sieci OSD PGE S.A oddział Zamość. Wykaz kogeneratorów wskazano w załączniku nr 2a do SWZ. 14. Wykonawca w imieniu Zamawiającego zawrze umowę (POB) Podmiot bilansowania handlowego, na bilansowanie energii elektrycznej ze źródła wytwarzania OZE fotowoltaika. 15. Ilość energii elektrycznej wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej z dziewięciu źródeł fotowoltaicznych wynosi około 31,90 MWh/12 miesięcy. Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia umowy w celu odkupienia energii elektrycznej zgodnie z cenami obowiązującymi na rynku bilansującym w dniu wprowadzenia do sieci OSD PGE S.A oddział Zamość. Wykaz instalacji fotowoltaicznych wskazano w załączniku nr 2b do SWZ. 16. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, będzie zobowiązany do przedstawienia wzorów umów wskazanych w pkt. 12 oraz pkt. 15 w niniejszym Rozdziale, do weryfikacji przez Zamawiającego, która będzie zawierała istotne warunki umowy wskazane w załączniku nr 10 do SWZ. 17. Wykonawca w cenie poszczególnych grup taryfowych uwzględni wszystkie składniki związane z zakupem energii elektrycznej, w tym bilansowanie handlowe na rynku bilansującym, a także wszystkie składniki stałe i zmienne. 18.Wykonawca dopełni wszelkich formalności związanych z procedurą obowiązującą dla zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. 19. Płatnikiem podatku akcyzowego za zużytą energię elektryczną jest Wykonawca. 20. Zamawiający oświadcza, że posiada Zaświadczenie o Wpisie do Rejestru Wytwórców Energii w Małej Instalacji NR. MIOZE/URE00596/2018r. i zgodnie z ustawą z dnia 22.07.2010r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym obowiązek opłaty podatku akcyzowego za zużytą energię elektryczną spoczywa na Wykonawcy. – załącznik nr 11 do SWZ. 21. Zamawiający informuje, że Operatorem Systemu Dystrybucyjnego jest PGE Dystrybucja S.A oddział Zamość, dla obiektów wymienionych w punktach od poz.1 do 42 w załączniku nr 1a do SWZ.