607595-2025 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Zakup sprzętu medycznego i wyposażenia z Krajowego Planu Odbudowy dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku - Część nr II
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup sprzętu medycznego i wyposażenia z Krajowego Planu Odbudowy dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku - Część nr II
Beschreibung1.1 Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu medycznego i wyposażenia z Krajowego Planu Odbudowy dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. błogosławio-nego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku z podziałem na 16 części: Część nr 1 - Diatermia chirurgiczna – 2 szt. Część nr 2 - Stolik pod aparaturę medyczną - 2 szt. Część nr 3 - Stolik na narzędzia typu Mayo – 2 szt. Część nr 4 - Stolik na narzędzia pomocniczy – 2 szt. Część nr 5 - Fotel operatora – 3 szt. Część nr 6 - Ureterorenoskop do diagnostyki i leczenia powierzchownych nowotworów górnych dróg moczowych – 3 szt. Część nr 7 - Tor wizyjny stosowany w endoskopii urologicznej podczas zabiegów wraz z cystoskopem z obrazowaniem fotodynamicznym PDD - 1 szt. Część nr 8 - Tor wizyjny 4K 3D ICG – 1 szt. Część nr 9 - Aparat USG – 2 szt. Część nr 10 - Hak automatyczny - 1 szt. Część nr 11 - Wózek pielęgniarski – 2 szt. Część nr 12 – System dozowania formaliny – 1 szt. Część nr 13 – Lampa zabiegowa – 1 szt. Część nr 14 – System laparoskopowy – 1 szt. Część nr 15 - Wózek reanimacyjny – 1 szt. Część nr 16 - Napęd neurochirurgiczny – 1 szt. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załącznikach od nr 8.1 do nr 8.16 SWZ (formularze parametrów techniczno – użytkowych przedmiotu zamówienia). 1.1a. Dodatkowe wymogi związane z opisem przedmiotu zamówienia: Zasada DNSH: 1) W ramach niniejszego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia zgodności realizacji dostawy przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą „nieczynienia poważnych szkód” środowisku (DNSH), zgodnie z art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 oraz dokumentem „Wytyczne dla beneficjentów w zakresie stosowania zasady DNSH w projektach finansowanych ze środków UE”. 2) Wymagania środowiskowe wobec oferowanego sprzętu:a) Sprzęt oferowany w ramach niniejszego zamówienia musi (dotyczy - jeżeli specyfika przedmiotu zamówienia obiektywnie pozwala na spełnienie poniższych wymogów):• nie zawierać substancji niebezpiecznych, zakazanych lub ograniczonych w dyrektywach RoHS (2011/65/UE) oraz REACH (WE 1907/2006),• spełniać wymogi dyrektywy WEEE (2012/19/UE) w zakresie gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym,• posiadać oznaczenie CE oraz deklarację zgodności z odpowiednimi normami technicznymi. 3) Efektywność energetyczna i zużycie zasobów (dotyczy - jeżeli specyfika przedmiotu zamówienia obiektywnie pozwala na spełnienie poniższych wymogów): a) oferowany sprzęt powinien:• charakteryzować się wysoką efektywnością energetyczną i niskim zużyciem zasobów (energia, woda, powietrze sprężone, gaz medyczny itp.),• posiadać funkcje ograniczające zużycie energii w trybach gotowości i czuwania (standby),• umożliwiać stosowanie materiałów eksploatacyjnych o niskim wpływie środowiskowym. 4) Transport i opakowanie (dotyczy - jeżeli specyfika przedmiotu zamówienia obiektywnie pozwala na spełnienie poniższych wymogów):a) wykonawca zobowiązany jest do:• stosowania opakowań wielokrotnego użytku lub podlegających recyklingowi,• ograniczenia objętości i masy opakowań do niezbędnego minimum,• stosowania rozwiązań logistycznych o możliwie najniższym śladzie węglowym. 5) Możliwość recyklingu i utylizacji (dotyczy - jeżeli specyfika przedmiotu zamówienia obiektywnie pozwala na spełnienie poniższych wymogów):a) sprzęt oraz jego komponenty muszą:• posiadać instrukcję demontażu umożliwiającą odzysk materiałów i bezpieczną utylizację,• być wykonane z materiałów możliwych do recyklingu lub ponownego użycia. 6) Dokumentacja potwierdzająca zgodność z zasadą DNSH a) Zamawiający będzie weryfikował spełnienie przedmiotowych wymogów w oparciu o przedmiotowe środki dowodowe oraz dokumenty żądane przez Zamawiającego na etapie realizacji zamówienia, zgodnie ze wzorem umowy. 7) Zobowiązanie do stałej zgodności a) Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania zasady DNSH przez cały okres realizacji zamówienia, dostawy, instalacji, uruchomienia oraz ewentualnego serwisowania sprzętu. Zasada równości (dotyczy - jeżeli specyfika przedmiotu zamówienia obiektywnie pozwala na spełnienie poniższych wymogów):Zamawiający informuje, że realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się z poszanowaniem zasady równości szans i niedyskryminacji, w szczególności w odniesieniu do:1) Równego traktowania; a) Wykonawca zobowiązuje się do:• przestrzegania zasady równego traktowania osób, niezależnie od ich płci, wieku, niepełnosprawności, rasy, pochodzenia etnicznego, religii, światopoglądu, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej;• zapewnienia, że wszystkie osoby zaangażowane w realizację zamówienia (w tym personel dostawczy, szkoleniowy, instalacyjny, serwisowy) będą traktowane zgodnie z zasadą równości szans. 3) Dostępność i uniwersalne projektowanie: a) Oferowany sprzęt medyczny:• powinien być projektowany zgodnie z zasadą uniwersalnego projektowania, tak aby umożliwiać bezpieczną i wygodną obsługę przez osoby o różnym poziomie sprawności (fizycznej, sensorycznej, poznawczej),• powinien być dostępny dla operatorów z ograniczoną mobilnością lub słabym wzrokiem – np. posiadać odpowiedni kontrast, czytelne oznaczenia, możliwość regulacji wysokości, intuicyjne panele sterowania. 4) Szkolenia i instrukcje:• Szkolenia z obsługi sprzętu, jeżeli są przewidziane, powinny być dostępne dla wszystkich pracowników bez względu na płeć, wiek lub niepełnosprawność;• Instrukcje obsługi powinny być przygotowane w sposób dostępny – m.in. czytelnym językiem, w wersji elektronicznej (PDF), z uwzględnieniem potrzeb osób z ograniczeniami wzroku lub słuchu (na żądanie). 5) Eliminacja barier i wspieranie dostępności:• Dostarczany sprzęt nie może stwarzać barier w dostępie do świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z niepełnosprawnościami – w miarę możliwości powinien być przystosowany do użytkowania w placówkach dążących do pełnej dostępności usług zdrowotnych.
Interne KennungDZP/31/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage, 33125000 Ausrüstung für urologische Untersuchungen, 33161000 Elektrochirurgieanlage, 33162100 OP-Ausrüstung, 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1. Diatermia chirurgiczna
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.1 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych ).
Interne KennungCzęść nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33161000 Elektrochirurgieanlage
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2. Stolik pod aparaturę medyczną dla Głównego Bloku Operacyjnego
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.2 Część A i Część B do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych ).
Interne KennungCzęść nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen
LosLOT-0003
TitelCzęść nr 3. Stolik na narzędzia typu Mayo dla Głównego Bloku Operacyjnego
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.3 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych ).
Interne KennungCzęść nr 3
LosLOT-0004
TitelCzęść nr 4. Stolik na narzędzia pomocniczy dla Głównego Bloku Operacyjnego
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.4 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 4
LosLOT-0005
TitelCzęść nr 5. Fotel operatora dla Głównego Bloku Operacyjnego
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.5 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 5
LosLOT-0006
TitelCzęść nr 6. Zestaw ureterorenoskopu do diagnostyki i leczenia powierzchownych nowotworów górnych dróg moczowych dla Oddziału Urologii
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.6 Część A i Część B do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33125000 Ausrüstung für urologische Untersuchungen
LosLOT-0007
TitelCzęść nr 7. Tor wizyjny stosowany w endoskopii urologicznej podczas zabiegów wraz z cystoskopem z obrazowaniem fotodynamicznym PDD dla Oddziału Urologii
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.7 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 7
LosLOT-0008
TitelCzęść nr 8. Tor wizyjny 4K 3D ICG dla Oddziału Położniczo-Ginekologicznego
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.8 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
LosLOT-0009
TitelCzęść nr 9. Aparaty USG dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.9 Część A i Część B do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
LosLOT-0010
TitelCzęść nr 10. Hak automatyczny dla Głównego Bloku Operacyjnego
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.10 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33162100 OP-Ausrüstung
LosLOT-0011
TitelCzęść nr 11. Wózki pielęgniarskie dla Głównego Bloku Operacyjnego
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.11 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 11
LosLOT-0012
TitelCzęść nr 12. System dozowania formaliny dla Głównego Bloku Operacyjnego
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.12 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 12
LosLOT-0013
TitelCzęść nr 13. Lampa zabiegowa bezcieniowa dla Głównego Bloku Operacyjnego
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.13 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 13
LosLOT-0014
TitelCzęść nr 14. System laparoskopowy dla Głównego Bloku Operacyjnego
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.14 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 14
LosLOT-0015
TitelCzęść nr 15. Wózek reanimacyjny dla Oddziału Chirurgii Ogólnej
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.15 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 15
LosLOT-0016
TitelCzęść nr 16. Napęd neurochirurgiczny dla Głównego Bloku Operacyjnego
BeschreibungDokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.16 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne KennungCzęść nr 16