2. Verfahren
Verfahren
Titel: ATM-CL-06: “Extindere și reabilitare rețele de apă și de canalizare, conducte de aducțiune și gospodării de apă în orașul Copșa Mică și comunele Târnava, Valea Viilor, Axente Sever și Șeica Mare, județul Sibiu”
Beschreibung: Contractul de lucrari „Extindere și reabilitare rețele de apă și de canalizare, conducte de aducțiune și gospodării de apă în orașul Copșa Mică și comunele Târnava, Valea Viilor, Axente Sever și Șeica Mare, județul Sibiu” cuprinde: in SECTORUL DE APA Sistem de aductiuni Medias – Copsa Mica - Agarbiciu - Extinderea si reabilitarea sistemului de alimentare cu apă in Orasul Copsa Mica; - Extinderea si reabilitarea sistemului de alimentare cu apă in loc. Axente Sever (com. Axente Sever); - Extinderea si reabilitarea sistemului de alimentare cu apă in loc. Agarbiciu (com. Axente Sever); - Extinderea si reabilitarea sistemului de alimentare cu apă in loc. Tarnava (com. Tarnava); - Extinderea si reabilitarea sistemului de alimentare cu apă in loc. Valea Viilor (com. Valea Viilor); - Extinderea si reabilitarea sistemului de alimentare cu apă in loc. Motis (com. Valea Viilor); - Extindere conducta de aductiune pe traseul Agarbiciu – Seica Mare – Buia; - Extinderea sistemului de alimentare cu apă in loc. Seica Mare (com. Seica Mare); - Extinderea sistemului de alimentare cu apă in loc. Buia (com. Seica Mare); - Echipare cu camine debitmetru la rezervoarele de apa existente din Municipiul Medias SECTORUL DE CANALIZARE -Reabilitarea, extinderea si integrare in sistem retea de canalizare menajera in Orasul Copsa Mica -Reabilitarea, extinderea si integrare in sistem retea de canalizare menajera in loc. Axente Sever (com. Axente Sever); -Reabilitarea, extinderea si integrare in sistem retea de canalizare menajera in loc. Tarnava (com. Tarnava); -Reabilitarea sistemului de canalizare din loc. Seica Mare (com. Seica Mare). Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Notificare a Defectelor, atunci cand este necesar; e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor (perioada de garantie) de minim 36 luni, respectiv 1095 zile; f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: - cu 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 29 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Orice referire din cuprinsul prezentei documentatii de atribuire, (inclusiv a prezentului caiet de sarcini), prin care se indica o anume origine, sursa, productie, un procedeu special, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie si/sau o licenta de fabricație, un standard, o autorizare /certificare/atestare, un serviciu sau o cerinta se va citi si interpreta ca fiind insotita de mentiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 19502679_2026_PAAPD1632393
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Principalii indicatori tehnici cuprinsi in prezenta investitie sunt: SECTORUL DE APA 1. Conducte de aductiuni noi: L= 53.363,0 m, din care: Lungime tronsoane cu Dn = 90 mm: PEID PE100 RC cu strat polimer 18.365,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 110 mm: 2.990,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 125 mm: 4.480,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 160 mm: 7.015,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 200 mm: 4.435,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 250 mm: 1.000,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 315 mm: 1.315,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 355 mm: 13.763,0 m 2. Conducte de aductiuni existente: L= 1.400,0 m, integrare in sistem. 3. Statii de pompare apa potabila montate pe conductele de aductiuni: 4 buc; 4. Gospodarii de apa noi: 7 buc; 5. Rezervoare de inmagazinare apa potabila: 10 buc, din care: 1 buc cu V= 150 mc; 1 buc cu V= 200 mc; 3 buc cu V= 300 mc; 3 buc cu V= 500 mc; 2 buc cu V= 700 mc. 6. Statii de clorinare: 8 buc; 7. Retele de distributie apa potabila: L= 53.940,0 m, din care: Lungime tronsoane cu Dn = 63 mm: PEID PE100 RC cu strat polimer 12.390,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 90 mm: 5.160,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 110 mm: 20.220,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 125 mm: 3.491,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 140 mm: 2.601,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 160 mm: 4.238,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 180 mm: 960,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 200 mm: 2.940,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 280 mm: 1.380,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 315 mm: 560,0 m 8. Statii de pompare apa potabila montate pe reteaua de distributie: 1 buc. 9. Echipare cu camine debitmetru la rezervoarele de apa existente din Municipiul Medias: 3 buc. SECTORUL DE CANALIZARE 1. Colectoare de canalizare menajera: L= 23.028,5 m, din care: Lungime tronsoane cu Dn = 250 mm: PP SN10 15.447,9 m Lungime tronsoane cu Dn = 300 mm: 4.008,2 m Lungime tronsoane cu Dn = 400 mm: Ceramica vitrificata 9,4 m Lungime tronsoane cu Dn = 300 mm: Polimer beton 1.796,5 m Relining colector existent Dn = 250 mm: relining 1.624,1 m Relining colector existent Dn = 315 mm: 142,4 m 2. Colectoare de canalizare menajera existente: L= 17.760,0 m (integrare in sistem); 3. Statii de pompare apa uzata menajera: 29 buc; 4. Camere gratar: 30 buc; 5. Conducte de refulare apa uzata menajera: L= 13.000,0 m, din care: Lungime tronsoane cu Dn = 90 mm: PEID PE100 RC 2.665,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 140 mm: 700,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 180 mm: 1.200,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 250 mm: 360,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 280 mm: 4.700,0 m Lungime tronsoane cu Dn = 315 mm: 3.375,0 m 6. Colectoare de refulare apa uzata existente: L= 2.216,0 m (integrare in sistem). Obiectivul prezentei investitii constă în lucrari specifice in sectorul de alimentare cu apa si canalizare menajera in cadrul localitatilor: Municipiul Medias, Tarnava (com. Tarnava); Orasul Copsa Mica, Axente Sever si Agarbiciu (com. Axente Sever), Valea Viilor si Motis (com. Valea Viilor), Seica Mare si Buia (com. Seica Mare). Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: - cu 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 29 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Orice referire din cuprinsul prezentei documentatii de atribuire, (inclusiv a prezentului caiet de sarcini), prin care se indica o anume origine, sursa, productie, un procedeu special, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie si/sau o licenta de fabricație, un standard, o autorizare /certificare/atestare, un serviciu sau o cerinta se va citi si interpreta ca fiind insotita de mentiunea „sau echivalent”.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42131390 Ventilanordnungen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232431 Abwasserpumpstation, 45247270 Bauarbeiten für Sammelbecken, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen