2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup sprzętu medycznego dla Poradni Kardiologicznej”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup sprzętu medycznego dla Poradni Kardiologicznej. 2. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 3. Zamówienie zostało podzielone na 5 części tj. 3.1. Część nr 1: Zakup kardiomonitorów kompaktowych; 3.2. Część nr 2: Zakup monitorów funkcji życiowych; 3.3. Część nr 3: Zakup echokardiografów; 3.4. Część nr 4: Zakup analizatora składu ciała; 3.5. Część nr 5: Zakup pulsoksymetrów z pomiarem ciśnienia. 4. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku Nr 2 do SWZ – formularz cenowy - arkusz parametrów-technicznych
Interne Kennung: ADZP-381-95/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający — Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu — zamierza ogłosić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest: Zakup sprzętu medycznego dla Poradni Kardiologicznej, w celu doposażenia poradni w nowoczesny sprzęt medyczny. Zamówienie realizowane jest w ramach działania nr 18 Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022–2032, ustanowionego uchwałą nr 247 Rady Ministrów z dnia 6 grudnia 2022 r. w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Chorób Układu Krążenia” na lata 2022–2032 (M.P. z 2022 r. poz. 1265, z późn. zm.), zwanego dalej „NPChUK”. Celem NPChUK w tym zakresie jest poprawa dostępności i jakości świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie kardiologii poprzez doposażenie świadczeniodawców w nowoczesne wyroby medyczne.Minister Zdrowia ogłosił w dniu 6 sierpnia 2026 r. konkurs ofert na wybór realizatorów zadania NPChUK pn. „Dofinansowanie zakupu wyrobów medycznych na potrzeby ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie kardiologii dziecięcej” w 2026 r. Zgodnie z ogłoszeniem konkursowym, oferty w konkursie należało złożyć w nieprzekraczalnym terminie od dnia 6 sierpnia 2026 r. od godziny 12:00 do dnia 26 sierpnia 2026 r. do godziny 15:00. Zamawiający złożył wniosek o dofinansowanie w dniu 20 sierpnia 2026 r., a decyzję o przyznaniu dofinansowania (i zawarciu umowy o powierzenie realizacji zadania) otrzyma dopiero w późniejszym terminie, po zakończeniu wieloetapowej procedury konkursowej.Zgodnie z ogłoszeniem konkursowym, realizacja inwestycji objętej dofinansowaniem oraz wykorzystanie dotacji celowej (tj. dostawa wyrobu medycznego i zapłata wynagrodzenia wykonawcy) musi nastąpić do dnia 31 grudnia 2026 r., przy czym przenoszenie niewykorzystanych środków dotacji na kolejny rok budżetowy jest niedopuszczalne. Co istotne, ogłoszenie konkursowe zastrzega wprost, że ewentualne zmiany już zawartej umowy na powierzenie realizacji zadania nie mogą obejmować przesunięcia tego terminu. Odrębnie ustalono terminy: końcowego rozliczenia merytoryczno-finansowego oraz sprawozdania merytorycznego z realizacji zadania — do dnia 15 stycznia 2027 r., a także uruchomienia zakupionego wyrobu medycznego — do dnia 1 kwietnia 2027 r. Jednak to właśnie termin zrealizowania inwestycji i wykorzystania dotacji celowej (31 grudnia 2026 r.) determinuje pilność wszczęcia i zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ obejmuje on dostawę sprzętu medycznego oraz zapłatę wynagrodzenia wykonawcy. Powyższy termin nie został ustalony przez Zamawiającego ani nie wynika z jego uznania — został on narzucony przez Ministra Zdrowia w powszechnie dostępnym ogłoszeniu konkursowym z dnia 6 sierpnia 2026 r. i ma charakter nieprzekraczalny, niepodlegający zmianie nawet w drodze aneksu do zawartej już umowy. Jest to zatem okoliczność całkowicie obiektywna i niezależna od Zamawiającego.Dodatkowo, sam przebieg postępowania konkursowego ma charakter wieloetapowy i nieprzewidywalny co do czasu trwania — obejmuje kolejno weryfikację formy i terminu złożenia oferty, weryfikację wymagań progowych, formalnych i merytorycznych, ocenę punktową, sporządzenie listy rankingowej oraz akceptację Ministra Zdrowia. Ponadto wniesienie przez innego oferenta odwołania od wyników konkursu wstrzymuje jego zakończenie do czasu rozstrzygnięcia odwołania, bez określonego z góry terminu. Zamawiający nie ma zatem wpływu na moment otrzymania ostatecznej decyzji o przyznaniu dofinansowania, co dodatkowo — w sposób od niego całkowicie niezależny — ogranicza czas pozostały na przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przed upływem terminu 31 grudnia 2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 1: Zakup kardiomonitorów kompaktowych
Beschreibung: Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku Nr 2 do SWZ – formularz cenowy - arkusz parametrów-technicznych
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 2: Zakup monitorów funkcji życiowych
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 3: Zakup echokardiografów
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0009
Titel: Część nr 4: Zakup analizatora składu ciała
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0010
Titel: Część nr 5: Zakup pulsoksymetrów z pomiarem ciśnienia
Interne Kennung: Część 5