607741-2026 - Ergebnis
Finnland – Installation von Kommunikationsgeräten – Tietoliikennelaitteiden asennustyöt
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tietoliikennelaitteiden asennustyöt
Beschreibung: LapIT Oy pyysi tarjouksia tietoliikennelaitteiden asennustöistä sekä Tilaajan omiin että asiakkaidensa tarpeisiin. Sopimus on voimassa kolme (3) vuotta sen allekirjoittamisesta, jonka jälkeen tilaajalla on mahdollisuus jatkaa sopimusta toistaiseksi voimassa olevana.
Interne Kennung: 582215
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 51300000 Installation von Kommunikationsgeräten
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Sopimuskausi on kolme (3) vuotta, minkä jälkeen sopimusta voidaan jatkaa toistaiseksi voimassa olevana. Option käyttö on Tilaajan oikeus, ei velvollisuus. Tilaaja ilmoittaa optiokauden käyttämisestä ennen sopimuskauden päättymistä.