2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wsparcie systemów zbierania i przetwarzania danych polskiego FSDN
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa wsparcia systemów zbierania i przetwarzania danych polskiego FSDN. 2. Polski FSDN realizuje zadania ustawy z dnia 7 marca 2025 r. o unijnej sieci danych dotyczących poziomu zrównoważenia gospodarstw rolnych (FSDN). W tym celu zbiera dane rachunkowe dotyczące działalności wybranych gospodarstw rolnych. Dotychczas dane zbierane były przez Polski FADN na podstawie ustawy o zbieraniu i wykorzystywaniu danych rachunkowych gospodarstw rolnych z 29 listopada 2000 r. System dotychczas wykorzystywany przez Polski FADN będzie wygaszany a jego miejsce musi zastąpić nowy system do zbierania i przetwarzania danych rachunkowych. Do tego czasu Polski FSDN będzie jednak wykorzystywał system Polskiego FADN działający od około 2014 roku. System składa się z dwóch podsystemów: RDR (Rejestracji Danych Rachunkowych) oraz PDR (Przetwarzania Danych Rachunkowych). Dostęp do RDR mają wszyscy zarejestrowani użytkownicy. Dane z gospodarstwa rolnego o charakterze produkcyjno- ekonomicznym, środowiskowym i społecznym gromadzone są przy wykorzystaniu specjalnie opracowanych formularzy - tabele zebrane są w cztery Książki Rachunkowości Rolnej oraz formularz Ankiety dot. Badania Gospodarstw Rolnych. Pracownicy ośrodków doradztwa rolniczego wprowadzają wspomniane powyżej dane do systemu informatycznego. W IERiGŻ-PIB dane z gospodarstw rolnych podlegają kontroli jakości i przetwarzaniu. Jednocześnie zalogowanych jest rzędu 500 użytkowników. System PDR dostępny jest tylko dla pracowników IERIGŻ-PIB i służy do opracowania na podstawie danych z RDR zestawów danych raportowanych m. in. do Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Rolnictwa. Oba systemy, RDR i PDR, korzystają do przetwarzania i testowania danych z algorytmów pisanych w autorskim języku skryptowym, przypominającym T-SQL. Do analizowania danych z gospodarstw rolnych z osobowością prawną stworzono dodatkowo zestaw funkcji na podstawie powtarzających się operacji. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznik nr 2 Projekt Umowy.
Interne Kennung: 4/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72262000 Software-Entwicklung
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72262000 Software-Entwicklung, 72263000 Software-Implementierung