See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Közétkeztetési szolgáltatás nyújtása 2026
Beschreibung: A 2026/2027-es nevelési év/tanév első étkezési napja 2026. szeptember 1. napja, melyre vonatkozó napi adagszámot 2026. aug. 24. napján 14:00 óráig kapja meg a Vállalkozó. Ajánlatkérő az előzetes napi adagszámot a tárgyhetet megelőző héten, szerdán 14:00 óráig adja meg nyertes Ajánlattevő részére. A napi végleges adagszámokat a tárgynapot megelőző munkanap 9:00 óráig küldi el Ajánlatkérő a nyertes Ajánlattevő részére. A nyertes Ajánlattevő kifejezetten tudomásul veszi továbbá, hogy Ajánlatkérő a napi adagszámtól jogosult eltérni az alábbiak szerint: a) A napi adagszám csökkenhet az iskolai osztályok intézményen kívüli programjai esetén és a betegségek miatti lemondások okán. b) A köznevelésről szóló 2011. CXC. törvény 30. § (5) bekezdés szerinti rendkívüli szünet elrendelése esetén nincs étkeztetés. c) A napi adagszám - a gyermeki, a tanulói igényekhez igazodva - az adott intézmény maximális létszámáig növekedhet az ellátási formára és étkezési típusra egyaránt. A Vállalkozó köteles egy héttel előre étlap/menü tervezetet készíteni, és azt legalább az aktuális hét első napját megelőzően 7 nappal korábban az adott intézmény vezetőjének és/vagy élelmezés vezetőjének (adott esetben az intézet orvosának) bemutatni, aki arra észrevételt tehet. Az elfogadott étlapot az étkezésére szolgáló helyiségben ki kell függesztenie a Vállalkozónak. Az étlap/menü összeállításánál figyelembe kell venni a jogszabályban meghatározottak szerint a korosztályi sajátosságokat mind mennyiség, mind pedig a tartalom tekintetében, valamint - a lehetőségekhez képest - előtérbe kell helyezni a korszerű táplálkozás irányelveit. Az idénynek megfelelő ételajánlatok fokozottan jelenjenek meg a heti étlaptervekben (zöldségfélék, gyümölcsök, főzelékek, nagyobbrészt szárnyasból készült húsételek), valamint az adott intézmény vonatkozásában az ékeztetésben részesülők speciális szükségleteit. Az intézményekben a Vállalkozónak az adott időszakra vonatkozóan diétás ellátást is biztosítani kell. Az egyes étkezéseket az alábbi időintervallumokban kell biztosítani. Bölcsőde: reggeli: 8.00 óra tízórai: 9.45 óra Ebéd: 11.30 óra Uzsonna: 15.00 óra Óvoda: Tízórai: 8.00 - 9.00 Ebéd: 11.45 - 12.15 Uzsonna: 12.00 - 15.00 Iskola: Ebéd: 11.45 - 14.00 Az étkeztetés során keletkező ételmaradékok, valamint az egyéb konyhai és éttermi hulladékok jogszabályi előírásoknak megfelelő módon történő kezeléséről és tárolásáról, elszállításáról (szállíttatásáról) az Ajánlattevőnek / Vállalkozónak kötelessége gondoskodni. Különös figyelmet kell fordítani az ételek elkészítéséhez felhasznált konyhai hulladékok és zsiradékok, olajok megfelelő összegyűjtésére, tárolására és elszállítására (elszállíttatására). Az éttermek, a konyhák és a hozzá tartozó helyiségek takarítása a Vállalkozó feladata, ezek ellenértékének a vállalási árban szerepelnie kell. Az iskola étkezési napjainak száma – a normatív támogatás napjaihoz igazodóan – 185 nap, az óvodai élelmezési napok száma 220 nap, a bölcsődei étkezési napok száma: 231 nap, amely a szerződés időtartama alatt változhat. A szolgáltatást a nyitva tartási időket figyelembe véve kell ellátni, azonban az ajánlatkérő a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. tv. alapján köteles a szünidei gyermekétkeztetést biztosítani. Jelen közbeszerzési eljárás során 3 ajánlati részre lehet ajánlatot tenni az alábbiak szerint: 1. Tolnai Városi Bölcsőde (7130 Tolna, Bartók B. u. 41/A) 20 adag normál, és 6 adag diétás 2. Wosinsky Mór Óvoda (7130 Tolna, Bartók Béla u. 41.): Pitypang Óvoda: 84 adag normál, 13 adag diétás Gesztenyéskert Óvoda: 49 adag normál, 0 adag diétás Selyem Óvoda: 26 adag normál, 2 adag diétás Aprajafalva Óvoda: 41 adag normál, 4 adag diétás Zöldkert Óvoda: 29 adag normál, 1 adag diétás 3. Wosinsky Mór Általános Iskola két épülete: - Iskola székhelye (Bartók Béla utca 23.): 75 normál adag, 1 diétás adag - Iskola feladatellátási helye (7130 Tolna, Eötvös u. 7.): 205 normál adag, 10 diétás adag - Wosinsky Mór Általános Iskola Széchenyi István Tagiskolája (7130 Tolna, Kossuth L. u. 6.; 7130 Tolna, Kossuth L. u. 10.) 160 adag normál és 3 fő diétás A fenti adagszámok a napi várható adagszámokat jelentik, tájékoztató jelleggel. ----------------- A közétkeztetés tárgyú közbeszerzések tekintetében alkalmazandó eljárások sajátos szabályairól szóló 676/2020. (XII. 28.) Korm. rendelet 4. § (2) bekezdése alapján Vállalkozó köteles a szerződést úgy teljesíteni, hogy legalább a beszerzett termékek összértékének 80 százaléka közétkeztetési rövid ellátási láncban beszerzett termékekből, illetve a helyi élelmiszer termékekből származik. A 676/2020. (XII. 28.) Korm. rendelet 6. § (2) bekezdése alapján Vállalkozó köteles a nyomonkövetési dokumentációjából külön jogszabály szerint elektronikus úton adatot szolgáltatni a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (a továbbiakban: NÉBIH), valamint a Nemzeti Népegészségügyi Nemzeti Népegészségügyi Központ részére. A Vállalkozó köteles a szerződés teljes időtartama alatt a beszerzéseiről oly módon nyilvántartást vezetni, valamint Ajánlatkérő részére rendszeresen – Ajánlatkérő kérésére – igazolni, hogy a beszerzett termékek összértékének legalább 80%-a a 676/2020. (XII.28.) Korm. rendelet szerinti rövid ellátási láncból, illetve helyi élelmiszer-termékből származik, különösen számlákkal, szállítólevelekkel és beszállítói nyilatkozatokkal alátámasztva. Vállalkozó a szerződéskötéskor biztosít egy olyan telefonszámot, melyen az intézmények vezetői megfelelő intézkedési jogkörrel rendelkező személlyel kapcsolatot tudnak tartani. Erősen kifogásolt minőség esetén a Vállalkozó részvételével adagminta vétel történik, és Megrendelő megtartja a jogát arra, hogy ezt megfelelő laboratóriumban bevizsgáltassa. Ezen esetekben mindenképpen, de a teljesítés során bármikor kérhet az étlapon szereplő ételről 100 adagos receptúrát. A közbeszerzés részletes műszaki leírását és mennyiségi adatait az ajánlati dokumentáció tartalmazza.
Vorherige Bekanntmachung: 381623-2026
Interne Kennung: EKR001064502026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: A legjobb ár-érték arányt megjelenítő ajánlat kiválasztásának értékelési szempontja esetén az ajánlatok részszempontok szerinti tartalmi elemeinek értékelése során adható pontszám alsó és felső határa: 0-100. Alkalmazott módszerek: Ár 1. szempont: fordított arányosítás 2. szempont: Ajánlattevő megajánlására a Közbeszerzési Hatóság útmutatója a nyertes ajánlattevő kiválasztására szolgáló értékelési szempontrendszer alkalmazásáról (KÉ 2020. évi 60. szám) 2. számú mellékletének B. B. pontjában meghatározott pontkiosztás módszerével kap pontszámot az alábbiak szerint. Amennyiben Ajánlattevő vállalja, hogy dokumentálásra alkalmas fogyasztói visszajelzési rendszert vezet be mind elektronikus felületen mind papíralapon: a megajánlás 100 pontot kap Amennyiben Ajánlattevő vállalja, hogy dokumentálásra alkalmas fogyasztói visszajelzési rendszert vezet be papíralapon: a megajánlás 50 pontot kap Amennyiben Ajánlattevő nem vállalja, hogy dokumentálásra alkalmas fogyasztói visszajelzés rendszert vezet be: a megajánlás 0 pontot kap A dokumentálásra alkalmas fogyasztói visszajelzési rendszer bevezetésének vállalása értékelési részszempont súlyszáma 10. 3-4. szempont: Ajánlatkérő a Miniszterelnökség útmutatója szerinti arányosítás módszerével értékeli az ajánlatokat. Az értékelés részletes szabályait a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55520000 Verpflegungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Tolnai Városi Bölcsőde
Beschreibung: A bölcsődei étkeztetés során reggelit, tízórait, ebédet és uzsonnát kell biztosítani. Napi várható adagszámok (tájékoztató jellegű): 20 adag normál és 6 diétás Az egyes étkezéseket az alábbi időpontokban kell biztosítani: Reggeli: 8.00 óra Tízórai: 9.45 óra Ebéd: 11.30 óra Uzsonna: 15.00 óra Adagok száma évente: 6006 adag / év étkezésenként. (Reggeli: 6006 adag /év, Tízórai: 6006 adag / év, Ebéd 6006 adag / év, Uzsonna: 6006 adag/év) A bölcsődei étkezési napok száma 231 nap. A közbeszerzés részletes műszaki leírását és mennyiségi adatait az ajánlati dokumentáció tartalmazza. (a szolgáltatás jellege és mennyisége, illetve az igények és követelmények meghatározása)
Interne Kennung: EKR001064502026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55510000 Dienstleistungen von Kantinen
Los: LOT-0002
Titel: Wosinsky Mór Óvoda
Beschreibung: Az óvodai étkeztetés során tízórait, ebédet és uzsonnát kell biztosítani. Mennyiség: 229 normál adag, 20 diétás A székhely és a telephely óvodákba is ki kell szállítani a tízórait és az ebédet, valamint az uzsonnát. Napi várható adagszámok (tájékoztató jellegű): Pitypang Óvoda: 84 adag normál, 13 adag diétás Gesztenyéskert Óvoda: 49 adag normál, 0 adag diétás Selyem Óvoda: 26 adag normál, 2 adag diétás Aprajafalva Óvoda: 41 adag normál, 4 adag diétás Zöldkert Óvoda: 29 adag normál, 1 adag diétás Összesen: 249 gyermek, felnőtt étkező nincs. Adagok száma évente: 54780 adag / év étkezésenként. (Tízórai: 54780 adag / év, Ebéd 54780 adag / év, Uzsonna: 54780 adag/év) Az óvodai élelmezési napok száma 220 nap. Az óvodákban a tálaló személyzetet az Ajánlatkérő biztosítja. Az egyes étkezéseket az alábbi időintervallumokban kell biztosítani: Tízórai: 8.00 - 9.00 Ebéd: 11.45 - 12.15 Uzsonna: 12.00 - 15.00 A közbeszerzés részletes műszaki leírását és mennyiségi adatait az ajánlati dokumentáció tartalmazza. (a szolgáltatás jellege és mennyisége, illetve az igények és követelmények meghatározása)
Interne Kennung: EKR001064502026/2
Los: LOT-0003
Titel: Wosinsky M. Ált. Isk. és Széchenyi I. Tagisk.
Beschreibung: Az iskolai étkeztetés során ebédet kell biztosítani és a szünidei étkeztetést. I. A Wosinsky Mór Általános Iskola két épületébe kell szállítani: - Iskola székhelye (Bartók Béla utca 23.) Napi várható adagszámok (tájékoztató jellegű): 75 normál adag, 1 diétás adag - Iskola feladatellátási helye (7130 Tolna, Eötvös u. 7.): Napi várható adagszámok (tájékoztató jellegű): 205 normál adag, 10 diétás adag Az iskola étkezési napjainak száma 185 nap. Az étkezést az alábbi időintervallumban kell biztosítani: Ebéd: 11.45 - 14.00 II. A Wosinsky Mór Általános Iskola Széchenyi István Tagiskolájában kell biztosítani az étkezést. A nyertes ajánlatevő feladata lesz a gyerekek étkeztetésének a megoldása is (az Ajánlattevő által biztosított tálaló konyha és étkező helységben), olyan formában, hogy ebédszünetben (60 perc) a gyerekeknek az oda-vissza utat (gyalogosan 15-15 perc) is figyelembe véve az iskoláig, legalább 30 perc maradjon a tényleges étkezésre. A szerződésben foglalt étkeztetési szolgáltatáshoz szükséges valamennyi hatósági engedély beszerzése és folyamatos biztosítása a nyertes Ajánlattevő feladata, amely engedéllyel / engedélyekkel legkésőbb a szerződéskötésre rendelkeznie kell. Amennyiben a nyertes ajánlattevő a szerződés megkötésekor nem rendelkezik a szerződés teljesítéséhez szükséges engedélyekkel, vagy nem igazolja azok meglétét a szerződéskötéskor, akkor ezt a körülményt Ajánlatkérő a szerződéskötéstől való visszalépésként értelmezi és a második helyezett Ajánlattevővel köti meg a szerződést. Napi várható adagszámok (tájékoztató jellegű): Mennyiség: 160 adag normál, 3 adag diétás Az iskola étkezési napjainak száma 185 nap. Az étkezést az alábbi időintervallumban kell biztosítani: Ebéd: 11.45 - 14.00 Adagok száma az iskolákban összesen évente: 83990 adag A közbeszerzés részletes műszaki leírását és mennyiségi adatait az ajánlati dokumentáció tartalmazza. (a szolgáltatás jellege és mennyisége, illetve az igények és követelmények meghatározása)
Interne Kennung: EKR001064502026/3