607820-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reagenzien für Bluttests – Pachet de reactivi destinat Compartimentului de Primiri Urgente
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pachet de reactivi destinat Compartimentului de Primiri Urgente
Beschreibung: Prin prezenta documentatie se doreste achizitia prin licitatie a pachetului de reactivi, controale, calibratori și consumabile compatibil cu analizoarele aflate în dotarea Compartimentului de Primiri Urgențe al Spitalului Municipal Mediaș, respectiv: analizor de markeri cardiaci Zybio EXR 110 și Q8 PRO, analizor de biochimie uscată ARKRAY SPOTCHEM EZ SP-4430, analizor de gaze sanguine EDAN i15, analizor Mythic 22AL/OT/CT și analizor de urini URIT 330. Obiectivul specific îl reprezintă asigurarea continuității aprovizionării cu reactivi și materiale compatibile cu analizoarele aflate în dotarea Compartimentului de Primiri Urgențe, astfel incât activitatea din Compartimentul de Primiri Urgențe să fie una continuă și eficientă. Se va incheia acord-cadru pentru o perioada de 24 luni. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 10 - a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20.
Interne Kennung: PAAP1103120
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Pachet de reactivi destinat Compartimentului de Primiri Urgente: Caseta de testare D-Dimeri/Caseta de testare Triplu test/Caseta de testare Troponină/Caseta de testare NT PRO BNP/Varfuri pipetare/hartie termica Zybio/Caseta de testare Amilază/Caseta de testare Creatinină/Caseta de testare Panel 1/Varfuri pipetare/hartie termica Spotchem/cuvete pentru biochimie uscata/Casete Astrup/Seringi heparinate/ Caseta de Calibrare/Hartie termica Edan i15/Lizant Only One/Solutie de spalare - Cleaner/Diluent/Sange de control/Sange de calibrare/solutie de hipoclorit/Stripuri urini /Hartie termica - Urit 330. Cantitatitile si specificatiile minime se regăsesc în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1