607823-2026 - Ergebnis
Polen – Forschungsdienste – KPN/18/2026 „Badania torfowisk - geomorfologia, geochemia, wilgotność i temperatura mikrosiedlisk, warunki hydrologiczne, flora roślin naczyniowych oraz mszaków, zbiorowiska roślinne, ocena stanu naturalności torfowisk”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKPN/18/2026 „Badania torfowisk - geomorfologia, geochemia, wilgotność i temperatura mikrosiedlisk, warunki hydrologiczne, flora roślin naczyniowych oraz mszaków, zbiorowiska roślinne, ocena stanu naturalności torfowisk”
Beschreibung1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). W postępowaniu, w oparciu o art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny złożonych ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdziale VI SWZ oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, opisanych w Rozdziale VII SWZ. 2. Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z Ofertą oświadczenia o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. Wykonawca może wykorzystać JEDZ złożony w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeżeli potwierdzi, że informacje w nim zawarte pozostają prawidłowe. 4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 5. Jeżeli wykonawca, powołuje się na zasoby innych podmiotów w celu wykazania spełniania warunków udziału oraz w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w postępowaniu składa JEDZ dotyczący tych podmiotów w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, JEDZ powinien być wypełniony w zakresie, w jakim wykonawca korzysta z zasobów innego podmiotu oraz wykonawca składa oświadczenia i dokumenty dotyczące przesłanek wykluczenia. 6. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 7. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu , Zamawiający, w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia. Szczegóły w SWZ. 8. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 9. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 6)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 10. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 9 powyżej. 11. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 12. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych. 13. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 14. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych przed wszczęciem postępowania
Vorherige Bekanntmachung423102-2026
Interne KennungKPN/18/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73110000 Forschungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71313000 Umwelttechnische Beratung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest badanie torfowisk - geomorfologia, geochemia, wilgotność i temperatura mikrosiedlisk, warunki hydrologiczne, flora roślin naczyniowych oraz mszaków, zbiorowiska roślinne, ocena stanu naturalności torfowisk. Przedmiot zamówienia składa się z następujących działań: I. Inwentaryzacja występowania siedlisk torfowych. II. Szczegółowe badania wybranych torfowisk. III. Badania retrospektywne. IV. Paszportyzacja torfowisk. V. Opracowanie Sprawozdań rocznych oraz Raportu końcowego.