607887-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej dla grupy zakupowej NORDA na rok 2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej dla grupy zakupowej NORDA na rok 2027
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2027r. do 31.12.2027r. 2. Zamówienie udzielone zostanie w czternastu (14) częściach: 1) Część 1 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - pozostałe grupy taryfowe; 2) Część 2 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej lokale i obiekty - grupa taryfowa B; 3) Część 3 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego; 4) Część 4 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej - Transport; 5) Część 5 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej - Uczelnie; 6) Część 6 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej - Wod-Kan; 7) Część 7 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej - Prosumenci umowy rozdzielone; 8) Część 8 zamówienia - Gmina Miasta Gdyni. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosumenci; 9) Część 9 zamówienia - Gmina Kosakowo. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosumenci; 10) Część 10 zamówienia - Gmina Miasto Lębork. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosumenci; 11) Część 11 zamówienia - Gmina Łęczyce. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosumenci; 12) Część 12 zamówienia - Gmina Puck. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosumenci; 13) Część 13 zamówienia - Gmina Wejherowo. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosumenci; 14) Część 14 zamówienia - Wejherowskie Centrum Turystyki i Rekreacji Sp. z o.o. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosument. 3. Dane dotyczące ilości energii elektrycznej podlegającej zakupowi mają charakter orientacyjny. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej w okresie 12 miesięcy, z uwzględnieniem projektowanych zmian w użytkowaniu oraz podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku oraz w 2024 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz szacunkowej ilości energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach wytwórczych. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi dystrybucji zgodnie z obowiązującą Taryfą. Wskazana szacowana ilość energii, to ilość jaką zamawiający zamierzają nabyć z uwzględnieniem ilości energii elektrycznej wyprodukowanej we własnym zakresie i zużytej w ramach autokonsumpcji. 4. Standardy jakościowe: 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych; 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (t.j. Dz. U 2025 poz. 919 z poźn.zm.); 3) Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (t.j. Dz. U. 2024 poz. 904 z późn.zm.); 4) Standardy dotyczące dystrybucji energii elektrycznej zawarte są w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej oraz Taryfie Operatora, która określa: • grupy taryfowe i szczegółowe kryteria kwalifikowania odbiorców do tych grup; • sposób ustalania opłat za przyłączenie do sieci Operatora, zaś w przypadku przyłączenia do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV także ryczałtowe stawki opłat; • stawki opłat za świadczenie usługi dystrybucji i warunki ich stosowania, z uwzględnieniem podziału na stawki wynikające z: • dystrybucji energii elektrycznej (składniki zmienne i stałe stawki sieciowej), • korzystania z krajowego systemu elektroenergetycznego (stawki jakościowe), • odczytywania wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych i ich bieżącej kontroli (stawki abonamentowe), • przedterminowego rozwiązania kontraktów długoterminowych (stawki opłaty przejściowej), • zapewnienia dostępności energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w krajowym systemie elektroenergetycznym (stawka opłaty OZE), • zapewnienia średnioterminowego i długoterminowego bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców końcowych (stawka opłaty mocowej), • sposób ustalania bonifikat za niedotrzymanie parametrów jakościowych energii elektrycznej i standardów jakościowych obsługi odbiorców, • sposób ustalania opłat za: - ponadumowny pobór energii biernej, - przekroczenia mocy umownej, - nielegalny pobór energii elektrycznej, • opłaty za usługi wykonywane na dodatkowe zlecenie odbiorcy, • opłaty za wznowienie dostarczania energii elektrycznej po wstrzymaniu jej dostaw. 5. Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej opisane zostały w Załącznikach nr 1a – 1n do SWZ – Wykaz punktów poboru.
Interne KennungEZP.271.25.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 zamówienia – dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – pozostałe grupy taryfowe
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 26 887,75 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 835 szt. 4. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 5. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) Zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 6. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r., szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 8. Gmina Miejska Rumia W związku z utworzeniem, w miejsce dotychczasowej jednostki organizacyjnej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji sp. z o.o. i planowanym przekazaniem części PPE do nowoutworzonego podmiotu, Gmina zastrzega możliwość wyłączenia wszystkich lub części punktów wskazanych w Załączniku nr 1a do SWZ poz. 37-42 oraz 45. 9. Źródła wytwórcze: 1) Szczegóły dotyczące instalacji wytwórczych w obiektach objętych postępowaniem (w tym rodzaj instalacji, moc, data przyłączenia lub planowana data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy, posiadanie magazynu energii, posiadanie blokera) znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – kolumna „Instalacja wytwórcza”. 2) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, Zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy/umów na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, z następującym zastrzeżeniem: a) Zamawiający (Odbiorca) nie zostanie obciążony przez wykonawcę dodatkowymi kosztami z tytułu zawarcia umowy na odkup (np. opłata handlowa / abonamentowa), b) cena odkupu (po uwzględnieniu marży i kosztów operacyjnych wykonawcy, w tym kosztów bilansowania) przyjmuje wartość dodatnią; w przypadku, gdy cena odkupu energii elektrycznej, przy zastosowanym przez wykonawcę wzorze, przyjmie wartość ujemną, do rozliczenia przyjmuje się wartość 0,00 zł 3) Zamawiający (Odbiorcy) w zgłoszonych obiektach nie posiadają innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną. 10. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 1 zamówienia zawarte zostaną 32 umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów - grupa taryfowa B
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 14 219,14 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 18 szt. 4. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 5. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) Zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 6. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). 8. W odniesieniu do wszystkich PPE zmiana sprzedawcy nastąpi po raz kolejny. 9. Źródła wytwórcze: Szczegóły dotyczące instalacji wytwórczych w obiektach objętych postępowaniem (w tym rodzaj instalacji, moc, data przyłączenia lub planowana data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy, posiadanie magazynu energii) znajdują się w Załączniku 1b do SWZ – kolumna „Instalacja wytwórcza”. 1) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, Zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy/umów na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, z następującym zastrzeżeniem: a) Zamawiający (Odbiorca) nie zostanie obciążony przez wykonawcę dodatkowymi kosztami z tytułu zawarcia umowy na odkup (np. opłata handlowa / abonamentowa), b) cena odkupu (po uwzględnieniu marży i kosztów operacyjnych wykonawcy, w tym kosztów bilansowania) przyjmuje wartość dodatnią; w przypadku, gdy cena odkupu energii elektrycznej, przy zastosowanym przez wykonawcę wzorze, przyjmie wartość ujemną, do rozliczenia przyjmuje się wartość 0,00 zł 2) Zamawiający (Odbiorcy) nie posiadają w zgłoszonych obiektach innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną. 10. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 2 zamówienia zawartych zostanie 6 umów.
Interne KennungCZĘŚĆ 2
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 13 904,73 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 475 szt. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1c do SWZ kolumna „Okres dostaw”, przy czym dostawy do PPE Gminy Luzino realizowane będą do 31.03.2027r. 6. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 7. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 3 zamówienia zawartych zostanie 16 umów.
Interne KennungCZĘŚĆ 3
LosLOT-0004
TitelCzęść 4 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej – Transport
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 9 154,76 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 – Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 37 szt. 4. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 5. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1d do SWZ. Dodatkowo zamawiający w Załączniku 1o do SWZ zamieścił posiadane dane dobowo-godzinowe. 6. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 30.06.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1d do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). 8. W odniesieniu do wszystkich PPE zmiana sprzedawcy nastąpi po raz kolejny. 9. Źródła wytwórcze: 1) Zamawiający posiada 1 instalację wytwórczą PV. 2) Szczegóły dotyczące instalacji wytwórczej znajdują się w Załączniku 1d do SWZ – kolumna „Instalacja wytwórcza”. 3) Zamawiający nie posiada w zgłoszonych obiektach innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną. 4) Zamawiający nie posiada wpisu do MiOZE 5) Zamawiający nie planuje odsprzedaży energii elektrycznej wytworzonej w OZE (całość energii zużywana jest w ramach autokonsumpcji). W sytuacji, gdy mimo tego konieczne będzie zawarcie z wykonawcą umowy na bilansowanie i odsprzedaż energii, zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, z następującym zastrzeżeniem: a) zamawiający (Odbiorca) nie zostanie obciążony przez wykonawcę dodatkowymi kosztami z tytułu zawarcia umowy na odkup (np. opłata handlowa / abonamentowa), b) cena odkupu (po uwzględnieniu marży i kosztów operacyjnych wykonawcy, w tym kosztów bilansowania) przyjmuje wartość dodatnią; w przypadku, gdy cena odkupu energii elektrycznej, przy zastosowanym przez wykonawcę wzorze, przyjmie wartość ujemną, do rozliczenia przyjmuje się wartość 0,00 zł 10. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 4 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa.
Interne KennungCZĘŚĆ 4
LosLOT-0005
TitelCzęść 5 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej – Uczelnie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 9 726,78 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 28 szt. 4. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 5. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1e do SWZ. 6. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1e do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). 8. W odniesieniu do wszystkich PPE zmiana sprzedawcy nastąpi po raz kolejny. 9. Zmienne moce umowne w okresie realizacji Umowy: 1) Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte 2) Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jerzego Śniadeckiego w Gdańsku Zgodnie z opisem w Załączniku nr 1e do SWZ. 10. Źródła wytwórcze: 1) Szczegóły dotyczące instalacji wytwórczej znajdują się w Załączniku 1e do SWZ – kolumna „Instalacja wytwórcza”. 2) Zamawiający - Uniwersytet Morski w Gdyni - nie planuje odsprzedaży energii elektrycznej wytworzonej w OZE (całość energii zużywana jest w ramach autokonsumpcji). W sytuacji, gdy mimo tego konieczne będzie zawarcie z wykonawcą umowy na bilansowanie i odsprzedaż energii, zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, z następującym zastrzeżeniem: a) Zamawiający (Odbiorca) nie zostanie obciążony przez wykonawcę dodatkowymi kosztami z tytułu zawarcia umowy na odkup (np. opłata handlowa / abonamentowa), b) cena odkupu (po uwzględnieniu marży i kosztów operacyjnych wykonawcy, w tym kosztów bilansowania) przyjmuje wartość dodatnią; w przypadku, gdy cena odkupu energii elektrycznej, przy zastosowanym przez wykonawcę wzorze, przyjmie wartość ujemną, do rozliczenia przyjmuje się wartość 0,00 zł 11. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 5 zamówienia zawarte zostaną 3 umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 5
LosLOT-0006
TitelCzęść 6 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej – Wod-Kan
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie (zamówienie podstawowe) 6 779,60 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 476 szt. 4. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 5. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1f do SWZ. 6. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1f do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 8. Źródła wytwórcze: 1) Szczegóły dotyczące instalacji wytwórczych w obiektach objętych postępowaniem (w tym rodzaj instalacji, moc, data przyłączenia lub planowana data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy, posiadanie magazynu energii, posiadanie blokera) znajdują się w Załączniku 1f do SWZ – kolumna „Instalacja wytwórcza”. 2) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy/umów na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, z następującym zastrzeżeniem: a) Zamawiający (Odbiorca) nie zostanie obciążony przez wykonawcę dodatkowymi kosztami z tytułu zawarcia umowy na odkup (np. opłata handlowa / abonamentowa), b) cena odkupu (po uwzględnieniu marży i kosztów operacyjnych wykonawcy, w tym kosztów bilansowania) przyjmuje wartość dodatnią; w przypadku, gdy cena odkupu energii elektrycznej, przy zastosowanym przez wykonawcę wzorze, przyjmie wartość ujemną, do rozliczenia przyjmuje się wartość 0,00 zł 3) Zamawiający (Odbiorcy) nie posiadają w zgłoszonych obiektach innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną. 9. ZUW Słupsk Zmienne moce umowne w trakcie trwania Umowy, zgodnie z opisem w Załączniku 1f do SWZ 10. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 6 zamówienia zawartych zostanie 6 umów.
Interne KennungCZĘŚĆ 6
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo Opcji – Zakład Gospodarki Komunalnej w Dębnicy Kaszubskiej Sp. z o.o. 1) Zamawiający planuje w drugiej połowie 2027 roku przyłączenie obiektu Oczyszczalnia ścieków (PPE 590243881019056719) do Spółdzielni energetycznej. 2) W ramach zamówienia podstawowego dostawy do wskazanego obiektu realizowane będą w okresie od 01.01.2027 r. do 30.06.2027 r. 3) W przypadku, gdy obiekt nie zostanie włączony do Spółdzielni energetycznej ze skutkiem od 01.07.2027r. zamawiający w ramach Opcji zastrzega możliwość kontynuowania dostaw energii elektrycznej w drugim półroczu 2027 roku. 4) Szczegółowe informacje dotyczące dostaw w ramach Opcji znajdują się Załączniku nr 1f do SWZ. 5) Warunkiem skorzystania z Opcji jest złożenie przez zamawiającego, nie później niż na 30 dni przed planowanymi dostawami w ramach Opcji, Oświadczenia o skorzystaniu z prawa Opcji, ze wskazaniem zakresu Opcji (okres dostaw, wolumen). Zamawiającemu przysługuje dwukrotnie wydłużenie okresu dostaw, przy czym dostawy realizowane w ramach Opcji obejmować będą okres nie krótszy niż 3 miesiące. 6) W przypadku skorzystania z Opcji w maksymalnym zakresie, nastąpić może zwiększenie wolumenu o 148,92 MWh. 7) Skorzystanie z prawa Opcji jest uprawnieniem zamawiającego a nie zobowiązaniem wobec wykonawcy. 8) Warunki realizacji prawa Opcji opisane zostały w Załączniku nr 9a do SWZ.
LosLOT-0007
TitelCzęść 7 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej – Prosumenci umowy rozdzielone
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 607,26 MWh oraz rozliczenie i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci przez Prosumentów. Dane dotyczące wolumenu mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 24 szt. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1g do SWZ. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1g do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. We wszystkich PPE są / na dzień podpisania umowy będą zamontowane mikroinstalacje PV. 7. We wszystkich PPE odbiorcy posiadają / będą posiadać status Prosumenta i rozliczać się w systemie net-billing – zgodnie z opisem w Załączniku 1g kolumna „Status”. 8. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 7 zamówienia zawartych zostanie 5 umów, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9b do SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w szczególności wynikających z wymagań związanych z rozliczeniem energii wprowadzonej do sieci OSD. Zamawiający dopuszcza zawarcie Umowy na wzorcu wykonawcy z takim zastrzeżeniem, że: 1) Uwzględnione zostaną zapisy Projektowanych postanowień umowy – Załącznik nr 9b do SWZ; 2) Wzorzec wykonawcy nie będzie zawierać żadnych zapisów nakładających na zamawiającego dodatkowe obciążenia finansowe (nieprzewidziane w Załączniku nr 9b do SWZ) a zamawiający zaakceptuje ostateczną treść Umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 7
LosLOT-0008
TitelCzęść 8 zamówienia – Gmina Miasta Gdyni. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosumenci.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji o szacowanym wolumenie 1 378,58 MWh oraz rozliczenie i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci przez Prosumentów. Dane dotyczące wolumenu mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 20 szt. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1h do SWZ. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1h do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. We wszystkich PPE są zamontowane mikroinstalacje PV. 7. We wszystkich PPE odbiorcy posiadają status Prosumenta i rozliczają się w systemie net-billing oraz net-metering – zgodnie z opisem w Załączniku 1h kolumna „Status”. 8. W odniesieniu do wszystkich PPE zamawiający ma zawarte umowy kompleksowe. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 8 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9c do SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w szczególności wynikających z wymagań związanych z rozliczeniem energii wprowadzonej do sieci OSD. Zamawiający dopuszcza zawarcie Umowy na wzorcu wykonawcy z takim zastrzeżeniem, że: 1) Uwzględnione zostaną zapisy Projektowanych postanowień umowy – Załącznik nr 9c do SWZ 2) Wzorzec wykonawcy nie będzie zawierać żadnych zapisów nakładających na zamawiającego dodatkowe obciążenia finansowe (nieprzewidziane w Załączniku nr 9c do SWZ) a zamawiający zaakceptuje ostateczną treść Umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 8
LosLOT-0009
TitelCzęść 9 zamówienia – Gmina Kosakowo. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej - Prosumenci.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji o szacowanym wolumenie 233,00 MWh oraz rozliczenie i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci przez Prosumentów. Dane dotyczące wolumenu mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 2 szt. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1i do SWZ. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1i do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. We wszystkich PPE są zamontowane mikroinstalacje PV. 7. We wszystkich PPE odbiorcy posiadają status Prosumenta i rozliczają się w systemie net-billing zgodnie z opisem w Załączniku 1i kolumna „Status”. 8. W odniesieniu do wszystkich PPE zamawiający ma zawarte umowy kompleksowe. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 9 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9c do SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w szczególności wynikających z wymagań związanych z rozliczeniem energii wprowadzonej do sieci OSD. Zamawiający dopuszcza zawarcie Umowy na wzorcu wykonawcy z takim zastrzeżeniem, że: 1) Uwzględnione zostaną zapisy Projektowanych postanowień umowy – Załącznik nr 9c do SWZ; 2) Wzorzec wykonawcy nie będzie zawierać żadnych zapisów nakładających na Zamawiającego dodatkowe obciążenia finansowe (nieprzewidziane w Załączniku nr 9c do SWZ) a Zamawiający zaakceptuje ostateczną treść Umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 9
LosLOT-0010
TitelCzęść 10 zamówienia – Gmina Miasto Lębork. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosumenci.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji o szacowanym wolumenie 386,11 MWh oraz rozliczenie i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci przez Prosumentów. Dane dotyczące wolumenu mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 2 szt. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1j do SWZ. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1j do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. We wszystkich PPE są zamontowane mikroinstalacje PV. 7. We wszystkich PPE odbiorcy posiadają status Prosumenta i rozliczają się w systemie net-billing – zgodnie z opisem w Załączniku 1j kolumna „Status”. 8. W odniesieniu do wszystkich PPE zamawiający mają zawarte umowy kompleksowe. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 10 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9c do SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w szczególności wynikających z wymagań związanych z rozliczeniem energii wprowadzonej do sieci OSD. Zamawiający dopuszcza zawarcie Umowy na wzorcu wykonawcy z takim zastrzeżeniem, że: 1) Uwzględnione zostaną zapisy Projektowanych postanowień umowy – Załącznik nr 9c do SWZ; 2) Wzorzec wykonawcy nie będzie zawierać żadnych zapisów nakładających na zamawiającego dodatkowe obciążenia finansowe (nieprzewidziane w Załączniku nr 9c do SWZ) a zamawiający zaakceptuje ostateczną treść Umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 10
LosLOT-0011
TitelCzęść 11 zamówienia – Gmina Łęczyce. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosumenci
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji o szacowanym wolumenie 485,82 MWh oraz rozliczenie i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci przez Prosumentów. Dane dotyczące wolumenu mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 10 szt. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1k do SWZ. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1k do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. We wszystkich PPE są zamontowane mikroinstalacje PV. 7. We wszystkich PPE odbiorcy posiadają status Prosumenta i rozliczają się w systemie net-billing lub net-metering zgodnie z opisem w Załączniku 1k kolumna „Status”. 8. W odniesieniu do wszystkich PPE zamawiający ma zawarte umowy kompleksowe. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 11 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9c do SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w szczególności wynikających z wymagań związanych z rozliczeniem energii wprowadzonej do sieci OSD. Zamawiający dopuszcza zawarcie Umowy na wzorcu wykonawcy z takim zastrzeżeniem, że: 1) Uwzględnione zostaną zapisy Projektowanych postanowień umowy – Załącznik nr 9c do SWZ; 2) Wzorzec wykonawcy nie będzie zawierać żadnych zapisów nakładających na zamawiającego dodatkowe obciążenia finansowe (nieprzewidziane w Załączniku nr 9c do SWZ) a zamawiający zaakceptuje ostateczną treść Umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 11
LosLOT-0012
TitelCzęść 12 zamówienia – Gmina Puck. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosumenci
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji o szacowanym wolumenie 163,30 MWh oraz rozliczenie i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci przez Prosumentów. Dane dotyczące wolumenu mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 3 szt. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1l do SWZ. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1l do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. We wszystkich PPE są zamontowane mikroinstalacje PV. 7. We wszystkich PPE odbiorcy posiadają status Prosumenta i rozliczają się w systemie net-metering – zgodnie z opisem w Załączniku 1l kolumna „Status”. 8. W odniesieniu do wszystkich PPE zamawiający ma zawarte umowy kompleksowe. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 12 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9c do SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w szczególności wynikających z wymagań związanych z rozliczeniem energii wprowadzonej do sieci OSD. Zamawiający dopuszcza zawarcie Umowy na wzorcu wykonawcy z takim zastrzeżeniem, że: 1) Uwzględnione zostaną zapisy Projektowanych postanowień umowy – Załącznik nr 9c do SWZ; 2) Wzorzec wykonawcy nie będzie zawierać żadnych zapisów nakładających na zamawiającego dodatkowe obciążenia finansowe (nieprzewidziane w Załączniku nr 9c do SWZ) a zamawiający zaakceptuje ostateczną treść Umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 12
LosLOT-0013
TitelCzęść 13 zamówienia – Gmina Wejherowo. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosumenci
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji o szacowanym wolumenie 1 168,84 MWh oraz rozliczenie i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci przez Prosumentów. Dane dotyczące wolumenu mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 28 szt. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1m do SWZ. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1m, do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. We wszystkich PPE są zamontowane mikroinstalacje PV. 7. We wszystkich PPE odbiorcy posiadają status Prosumenta i rozliczają się w systemie net-billing oraz net-metering – zgodnie z opisem w Załączniku 1m kolumna „Status”. 8. W odniesieniu do wszystkich użytkowanych PPE zamawiający ma zawarte umowy kompleksowe. Na moment wszczęcia postępowania 4 obiekty są w trakcie budowy. 9. Zamawiający dopuszcza zbiorcze wystawianie faktur z zachowaniem podziału na „Grupy fakturowania” zgodnie z opisem w Załączniku 1m do SWZ 10. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 13 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9c do SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w szczególności wynikających z wymagań związanych z rozliczeniem energii wprowadzonej do sieci OSD. Zamawiający dopuszcza zawarcie Umowy na wzorcu wykonawcy z takim zastrzeżeniem, że: 1) Uwzględnione zostaną zapisy Projektowanych postanowień umowy – Załącznik nr 9c do SWZ 2) Wzorzec wykonawcy nie będzie zawierać żadnych zapisów nakładających na zamawiającego dodatkowe obciążenia finansowe (nieprzewidziane w Załączniku nr 9c do SWZ) a zamawiający zaakceptuje ostateczną treść Umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 13
LosLOT-0014
TitelCzęść 14 zamówienia – Wejherowskie Centrum Turystyki i Rekreacji Sp. z o.o. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej – Prosument
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji o szacowanym wolumenie 660,00 MWh oraz rozliczenie i bilansowanie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci przez Prosumentów. Dane dotyczące wolumenu mają charakter orientacyjny. 2. Kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 – Elektryczność 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej 3. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 szt. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1n do SWZ. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r. 6. W obiekcie jest zamontowana mikroinstalacja PV. 7. Odbiorca posiada status Prosumenta i rozlicza się w systemie net-billing – zgodnie z opisem w Załączniku 1n kolumna „Status”. 8. Zamawiający ma zawartą umowę kompleksową. 9. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 14 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa, wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9c do SWZ, przy czym zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w szczególności wynikających z wymagań związanych z rozliczeniem energii wprowadzonej do sieci OSD. Zamawiający dopuszcza zawarcie Umowy na wzorcu wykonawcy z takim zastrzeżeniem, że: 1) Uwzględnione zostaną zapisy Projektowanych postanowień umowy – Załącznik nr 9c do SWZ; 2) Wzorzec wykonawcy nie będzie zawierać żadnych zapisów nakładających na zamawiającego dodatkowe obciążenia finansowe (nieprzewidziane w Załączniku nr 9c do SWZ) a zamawiający zaakceptuje ostateczną treść Umowy.
Interne KennungCZĘŚĆ 14