2. Verfahren
Verfahren
Titel: PřF/UPOL - Fluorescenční laserový konfokální mikroskop pro snímání vzorků v různých módech a při super rozlišení
Beschreibung: Předmětem zakázky je dodávka fluorescenčního mikroskopu, který pomocí excitace z laserů s definovanou vlnovou délkou dovolí snímání fluorescence různých biologických preparátů, jak fixovaných, tak i živých, s dostatečnou rychlostí, bez nadměrné energetické zátěže excitačním světlem, a při vysokém rozlišení. Toto zařízení musí dovolovat mikroskopickou vizualizaci různě velkých preparátů, jako jsou orgány, pletiva a buňky živých rostlin, až po detekci velmi malých subcelulárních struktur, a to i pod úrovní difrakčního limitu. Dále musí být toto zařízení dostatečně senzitivní na to, aby bylo schopno zachytit a vizualizovat slabé fluorescenční signály při takové rychlosti snímání, která dovolí studium rychlých buněčných procesů. Při snímání metodou optických řezů musí být minimalizována ztráta emitovaného světla, které nese informace o studovaných strukturách ve vzorku, tedy bez nutnosti nadměrného uzavírání clony „pinhole“. Tato forma detekce signálu musí umožňovat kompletní zachycení emitovaného světla k dosažení kombinace super-rozlišení a vysoké rychlosti snímání. Všechny požadované vlastnosti musí být dosaženy hardwarovými a softwarovými funkcemi jednoho nedělitelného mikroskopického systému.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38515200 Fluoreszenzmikroskope, 38519000 Verschiedene Bestandteile von Mikroskopen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: PřF/UPOL - Fluorescenční laserový konfokální mikroskop pro snímání vzorků v různých módech a při super rozlišení