607933-2026 - Wettbewerb
Polen – Glatteisbeseitigung – „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu zambrowskiego wraz ze zwalczaniem śliskości w sezonie zimowym 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029 Część 1 - zwalczanie śliskości na drogach na terenie miasta Zambrów, Część 2 - zwalczanie śliskości na drogach powiatowych pozamiejskich Część 3 – odśnieżanie dróg powiatowych”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu zambrowskiego wraz ze zwalczaniem śliskości w sezonie zimowym 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029 Część 1 - zwalczanie śliskości na drogach na terenie miasta Zambrów, Część 2 - zwalczanie śliskości na drogach powiatowych pozamiejskich Część 3 – odśnieżanie dróg powiatowych”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu zambrowskiego wraz ze zwalczaniem śliskości w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028 i 2028/2029, z podziałem na trzy części: Część 1 – zwalczanie śliskości na drogach na terenie miasta Zambrów; Część 2 – zwalczanie śliskości na drogach powiatowych pozamiejskich; Część 3 – odśnieżanie dróg powiatowych. 2. Szczegółowy zakres, sposób i warunki realizacji przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części określa Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. 3. Wykaz dróg objętych zimowym utrzymaniem stanowi załącznik nr 10 do SWZ. 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 - zwalczanie śliskości na drogach na terenie miasta Zambrów,
Beschreibung1. Zakres usług. Zakres zamawianych usług obejmuje bieżące zwalczanie śliskości, w tym posypywanie wraz z odśnieżaniem jezdni oraz innych elementów pasa drogowego dróg powiatowych na terenie miasta Zambrów, zgodnie z zasadami i standardami określonymi w niniejszym OPZ. 2. Materiały i sprzęt wymagany do realizacji zamówienia. W celu realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić: 1) mieszankę piaskowo-solną (piaskosól) o zawartości soli 30% oraz piaskosól o zawartości soli 10%, zapewnianą przez Wykonawcę. Do przygotowania mieszanki należy stosować sól drogową – chlorek sodu (NaCl) przeznaczony do zimowego utrzymania dróg oraz piasek o uziarnieniu do 2 mm. Zastosowane materiały nie mogą zawierać zanieczyszczeń mogących powodować uszkodzenie nawierzchni, urządzeń do rozsypywania materiałów lub negatywnie wpływać na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Po przygotowaniu mieszanki Wykonawca zobowiązany jest wykonać, w niezależnym laboratorium, badanie zawartości soli w mieszance oraz przedstawić Zamawiającemu wyniki tego badania. 2) piasek zapewniany przez Wykonawcę, o uziarnieniu do 2 mm, niezawierający zanieczyszczeń ilastych, gliniastych, organicznych ani innych zanieczyszczeń mogących wpływać na jego przydatność do zwalczania śliskości zimowej. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży wyniki badań potwierdzających właściwości i przydatność zastosowanego piasku. 3) 2 nośniki samochodowe o ładowności 5–8 ton, wyposażone w piaskarkę i pług, umożliwiające jednoczesne posypywanie i odśnieżanie dróg albo wykonywanie wyłącznie jednej z tych czynności, stosownie do potrzeb; 4) 1 ciągnik wyposażony w piaskarkę i pług, umożliwiający jednoczesne posypywanie i odśnieżanie albo wykonywanie wyłącznie jednej z tych czynności, stosownie do potrzeb; 5) ładowarkę przeznaczoną do załadunku piaskosoli. Koszt pracy ładowarki ponosi Wykonawca i uwzględnia go w cenach jednostkowych usług związanych z posypywaniem. Sprzęt, o którym mowa w pkt 3–5, musi pozostawać w dyspozycji Wykonawcy w okresach gotowości do świadczenia usług określonych w OPZ oraz, w przypadku skorzystania ze wznowienia, w okresie realizacji wznowienia. 3. Rodzaj i zakres czynności Wykonawcy Do obowiązków Wykonawcy należy: 1) przygotowanie mieszanki piaskowo-solnej o zawartości soli 30% i 10%, zgromadzenie piasku, magazynowanie materiałów oraz ich załadunek; 2) wykonywanie usług przy użyciu nośników samochodowych o ładowności 5–8 ton, wyposażonych w piaskarkę i pług, obejmujących jednoczesne posypywanie i odśnieżanie dróg albo wyłącznie posypywanie lub wyłącznie odśnieżanie – zgodnie z dyspozycją upoważnionego pracownika Starostwa Powiatowego w Zambrowie; 3) wykonywanie usług przy użyciu ciągnika wyposażonego w piaskarkę i pług, obejmujących jednoczesne posypywanie i odśnieżanie chodników, ścieżek rowerowych i parkingów albo wyłącznie posypywanie lub wyłącznie odśnieżanie – zgodnie z dyspozycją upoważnionego pracownika Starostwa Powiatowego w Zambrowie; 4) zapewnienie bieżącej obsługi sprzętu oraz wykonywanie wszelkich czynności niezbędnych do zapewnienia jego prawidłowego funkcjonowania, w tym napraw i remontów; 5) zapewnienie, aby sprzęt wykorzystywany do realizacji usług był sprawny technicznie, przystosowany do pracy w warunkach atmosferycznych występujących podczas zimowego utrzymania dróg oraz odpowiednio oznakowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. 4. Gotowość i czas pracy sprzętu 1) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić całodobową gotowość do podjęcia świadczenia usług w okresach określonych w OPZ, w tym odpowiednią obsadę sprzętu umożliwiającą pracę zmianową. 2) Rozpoczęcie świadczenia usług, miejsce wykonywania prac oraz ich zakres każdorazowo określa upoważniony pracownik Starostwa Powiatowego w Zambrowie, stosownie do aktualnej sytuacji na drogach i występujących warunków atmosferycznych. 3) Praca sprzętu odbywać się będzie zgodnie z dyspozycjami Zamawiającego, w zakresie wynikającym z aktualnych potrzeb zimowego utrzymania dróg. 4) Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć świadczenie usług w czasie reakcji zaoferowanym w ofercie, liczonym od momentu przekazania przez Zamawiającego dyspozycji rozpoczęcia pracy. 5. Jednostki obmiarowe i sposób rozliczenia usług Wykonane usługi będą rozliczane na podstawie faktycznie wykonanego zakresu prac, według następujących jednostek obmiarowych: 1) jezdnie dróg powiatowych na terenie miasta Zambrów: a) 1 km odśnieżania jezdni; b) 1 km posypywania jezdni piaskosolą 30%; c) 1 km posypywania jezdni piaskosolą 10%; d) 1 km posypywania jezdni piaskiem. 2) chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi dróg powiatowych na terenie miasta Zambrów: a) 1 m² odśnieżania; b) 1 m² posypywania piaskiem; c) 1 m² posypywania piaskosolą 10%. Zakres, rodzaj i miejsce wykonania poszczególnych usług każdorazowo określa upoważniony pracownik Starostwa Powiatowego w Zambrowie. W przypadku jednoczesnego wykonywania podczas jednego przejazdu usługi odśnieżania i posypywania Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za obie wykonane usługi, tj. za odśnieżanie oraz posypywanie, obliczone według właściwych cen jednostkowych określonych w ofercie.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość wznowienia zamówienia na kolejny sezon zimowy 2029/2030 na zasadach określonych w pkt 7 OPZ. 7. Wznowienie zamówienia 1) Zamawiający przewiduje możliwość jednokrotnego wznowienia realizacji zamówienia, polegającego na wykonywaniu usług objętych przedmiotem zamówienia przez kolejny sezon zimowy 2029/2030. 2) Wznowienie obejmować będzie ten sam rodzaj i zakres usług oraz będzie realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego, z uwzględnieniem zmian wynagrodzenia dokonanych zgodnie z postanowieniami umowy. 3) Wznowienie nastąpi na podstawie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego złożonego Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy, w terminie określonym w projektowanych postanowieniach umowy. 4) Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o skorzystanie przez Zamawiającego ze wznowienia.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 - zwalczanie śliskości na drogach powiatowych pozamiejskich
Beschreibung1. Zakres usług Zakres zamawianych usług obejmuje bieżące zwalczanie śliskości, w tym posypywanie wraz z odśnieżaniem jezdni dróg powiatowych pozamiejskich na terenie powiatu zambrowskiego, zgodnie z zasadami i standardami określonymi w niniejszym OPZ. 2. Materiały i sprzęt wymagany do realizacji zamówienia W celu realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić: 1) mieszankę piaskowo-solną (piaskosól) o zawartości soli 30% oraz piaskosól o zawartości soli 10%, zapewnianą przez Wykonawcę. Do przygotowania mieszanki należy stosować sól drogową – chlorek sodu (NaCl) przeznaczony do zimowego utrzymania dróg oraz piasek o uziarnieniu do 2 mm. Zastosowane materiały nie mogą zawierać zanieczyszczeń mogących powodować uszkodzenie nawierzchni, urządzeń do rozsypywania materiałów lub negatywnie wpływać na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Po przygotowaniu mieszanki Wykonawca zobowiązany jest wykonać, w niezależnym laboratorium, badanie zawartości soli w mieszance oraz przedstawić Zamawiającemu wyniki tego badania. 2) piasek zapewniany przez Wykonawcę, o uziarnieniu do 2 mm, niezawierający zanieczyszczeń ilastych, gliniastych, organicznych ani innych zanieczyszczeń mogących wpływać na jego przydatność do zwalczania śliskości zimowej. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży wyniki badań potwierdzających właściwości i przydatność zastosowanego piasku. 3) 2 nośników samochodowych o ładowności 5–8 ton, wyposażonych w piaskarkę i pług, umożliwiających jednoczesne posypywanie i odśnieżanie dróg albo wykonywanie wyłącznie jednej z tych czynności, stosownie do potrzeb; 4) ładowarkę przeznaczoną do załadunku piaskosoli. Koszt pracy ładowarki ponosi Wykonawca i uwzględnia go w cenach jednostkowych usług związanych z posypywaniem. Sprzęt, o którym mowa w pkt 3–4, musi pozostawać w dyspozycji Wykonawcy w okresach gotowości do świadczenia usług określonych w OPZ oraz, w przypadku skorzystania ze wznowienia, w okresie realizacji wznowienia. 3. Rodzaj i zakres czynności Wykonawcy Do obowiązków Wykonawcy należy: 1) przygotowanie mieszanki piaskowo-solnej o zawartości soli 30% i 10%, zgromadzenie piasku, magazynowanie materiałów oraz ich załadunek; 2) wykonywanie usług przy użyciu 2 nośników samochodowych o ładowności 5–8 ton, wyposażonych w piaskarkę i pług, obejmujących jednoczesne posypywanie i odśnieżanie dróg albo wyłącznie posypywanie lub wyłącznie odśnieżanie – zgodnie z dyspozycją upoważnionego pracownika Starostwa Powiatowego w Zambrowie; 3) zapewnienie bieżącej obsługi sprzętu oraz wykonywanie wszelkich czynności niezbędnych do zapewnienia jego prawidłowego funkcjonowania, w tym napraw i remontów; 4) zapewnienie, aby sprzęt wykorzystywany do realizacji usług był sprawny technicznie, przystosowany do pracy w warunkach atmosferycznych występujących podczas zimowego utrzymania dróg oraz odpowiednio oznakowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. 4. Gotowość i czas pracy sprzętu 1) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić całodobową gotowość do podjęcia świadczenia usług w okresach określonych w OPZ, w tym odpowiednią obsadę sprzętu umożliwiającą pracę zmianową. 2) Rozpoczęcie świadczenia usług, miejsce wykonywania prac oraz ich zakres każdorazowo określa upoważniony pracownik Starostwa Powiatowego w Zambrowie, stosownie do aktualnej sytuacji na drogach i występujących warunków atmosferycznych. 3) Praca sprzętu odbywać się będzie zgodnie z dyspozycjami Zamawiającego, w zakresie wynikającym z aktualnych potrzeb zimowego utrzymania dróg. 4) Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć świadczenie usług w czasie reakcji zaoferowanym w ofercie, liczonym od momentu przekazania przez Zamawiającego dyspozycji rozpoczęcia pracy. 5. Jednostki obmiarowe i sposób rozliczenia usług Wykonane usługi będą rozliczane na podstawie faktycznie wykonanego zakresu prac, według następujących jednostek obmiarowych: 1) 1 km posypywania jezdni piaskosolą 30% lub piaskiem, zgodnie z dyspozycją upoważnionego pracownika Starostwa Powiatowego w Zambrowie; 2) 1 km posypywania jezdni piaskosolą 10% lub piaskiem, zgodnie z dyspozycją upoważnionego pracownika Starostwa Powiatowego w Zambrowie; 3) 1 km odśnieżania jezdni, zgodnie z dyspozycją upoważnionego pracownika Starostwa Powiatowego w Zambrowie. Zakres, rodzaj i miejsce wykonania poszczególnych usług każdorazowo określa upoważniony pracownik Starostwa Powiatowego w Zambrowie. W przypadku jednoczesnego wykonywania podczas jednego przejazdu usługi odśnieżania i posypywania Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za obie wykonane usługi, tj. za odśnieżanie oraz posypywanie, obliczone według właściwych cen jednostkowych określonych w ofercie.
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 – odśnieżanie dróg powiatowych
Beschreibung1. Zakres usług Zakres zamawianych usług obejmuje bieżące odśnieżanie dróg powiatowych na terenie powiatu zambrowskiego, zgodnie z zasadami i standardami zimowego utrzymania dróg określonymi w niniejszym OPZ oraz dyspozycjami Zamawiającego. 2. Sprzęt wymagany do realizacji zamówienia W celu realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić: 1) nośnik samochodowy typu średniego o dmc 16-18 t z pługiem i / lub ciągnik rolniczy typu ciężkiego z pługiem, ilość - łącznie 6 szt.,; 2) 1 równiarkę. Sprzęt, o którym mowa w pkt 1–2, musi pozostawać w dyspozycji Wykonawcy w okresach gotowości do świadczenia usług określonych w OPZ oraz, w przypadku skorzystania ze wznowienia, w okresie realizacji wznowienia. 3. Rodzaj i zakres czynności Wykonawcy Do obowiązków Wykonawcy należy: 1) wykonywanie usług odśnieżania dróg powiatowych przy użyciu 6 nośników samochodowy typu średniego o dmc 16-18 t z pługiem i / lub ciągnik rolniczy typu ciężkiego z pługiem, zgodnie z dyspozycją upoważnionego pracownika Starostwa Powiatowego w Zambrowie; 2) wykonywanie usług odśnieżania dróg powiatowych przy użyciu równiarki, zgodnie z dyspozycją upoważnionego pracownika Starostwa Powiatowego w Zambrowie; 3) zapewnienie bieżącej obsługi sprzętu oraz wykonywanie wszelkich czynności niezbędnych do zapewnienia jego prawidłowego funkcjonowania, w tym napraw i remontów; 4) zapewnienie, aby sprzęt wykorzystywany do realizacji usług był sprawny technicznie, przystosowany do pracy w warunkach atmosferycznych występujących podczas zimowego utrzymania dróg oraz odpowiednio oznakowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. 4. Gotowość i czas pracy sprzętu 1) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić całodobową gotowość do podjęcia świadczenia usług w okresach określonych w OPZ, w tym odpowiednią obsadę sprzętu umożliwiającą pracę zmianową. 2) Rozpoczęcie świadczenia usług, miejsce wykonywania prac oraz ich zakres każdorazowo określa upoważniony pracownik Starostwa Powiatowego w Zambrowie, stosownie do aktualnej sytuacji na drogach i występujących warunków atmosferycznych. 3) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić podstawienie wymaganego sprzętu i rozpoczęcie świadczenia usług na każde wezwanie Zamawiającego, w czasie reakcji zaoferowanym w ofercie, liczonym od momentu przekazania Wykonawcy dyspozycji rozpoczęcia pracy. 4) Praca sprzętu odbywać się będzie zgodnie z dyspozycjami Zamawiającego, w zakresie wynikającym z aktualnych potrzeb zimowego utrzymania dróg. 5. Jednostki obmiarowe i sposób rozliczenia usług Wykonane usługi będą rozliczane na podstawie faktycznie wykonanego zakresu prac, według następujących jednostek obmiarowych: 1) 1 km odśnieżania dróg powiatowych przy użyciu samochodu ciężarowego wyposażonego w pług średni; 2) 1 godzina pracy równiarki przy odśnieżaniu dróg powiatowych. Zakres, miejsce oraz rodzaj sprzętu przeznaczonego do wykonania poszczególnych usług każdorazowo określa upoważniony pracownik Starostwa Powiatowego w Zambrowie. W przypadku pracy równiarki podstawę rozliczenia stanowi faktyczny czas wykonywania usługi odśnieżania, liczony od momentu rozpoczęcia wykonywania usługi do jej zakończenia, bez uwzględniania czasu dojazdu sprzętu do miejsca wykonywania usługi.