2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, oraz z obiektów użyteczności publicznej i cmentarzy komunalnych na terenie Gminy Kozielice w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych , niezamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, z obiektów użyteczności publicznej i cmentarzy komunalnych na terenie Gminy Kozielice w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., zgodnie z przepisami prawa unijnego i krajowego oraz lokalnymi regulacjami dotyczącymi gospodarki odpadami. Wspólny słownik zamówień (CPV): 1) 90500000-2 Usługi związane z odpadami komunalnymi 2) 90514000-3 Usługi recyklingu odpadów 3) 90511000-2 Usługi wywozu odpadów 4) 90512000-9 Usługi transportu odpadów 5) 90513100-7 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 6) 90533000-2 Usługi gospodarki odpadami Zamówienie jest podzielone na dwie części. Część I: • Odbiór i zagospodarowanie ( odzysk lub unieszkodliwianie ) wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości położonych na terenie Gminy Kozielice, na których zamieszkują mieszkańcy, w tym nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, oraz nieruchomości niezamieszkałe, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. • Udostępnienie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który będzie znajdował się w odległości nie większej niż 15 km od siedziby Urzędu Gminy Kozielice, zgodnie z wymogami Dyrektywy 2008/98/WE oraz Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami (WPGO) dla Województwa Zachodniopomorskiego. • Wyposażenie nieruchomości w worki/pojemniki do selektywnego gromadzenia odpadów – tworzyw sztucznych/metali, szkła, papieru i odpadów ulegających biodegradacji. Część II: • odbiór i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie ) wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z obiektów użyteczności publicznej i cmentarzy komunalnych, położonych na terenie Gminy Kozielice w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania; • wyposażenie w/w nieruchomości pojemniki do selektywnego gromadzenia odpadów – tworzyw sztucznych/metali, szkła, papieru i odpadów ulegających biodegradacji. Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa, w szczególności: • Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587), która reguluje kwestie dotyczące gospodarki odpadami, w tym zasady ich odbioru, transportu i zagospodarowania. • Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733), która określa obowiązki gmin w zakresie utrzymania czystości i porządku oraz zarządzania odpadami. • Dyrektywy 2008/98/WE o odpadach oraz jej zmiany (Dyrektywa 2018/851/UE), które określają zasady zarządzania odpadami, w tym hierarchię odpadów oraz wymagania dotyczące ich odzysku i recyklingu. • Dyrektywy 94/62/WE o odpadach opakowaniowych, regulującej zarządzanie odpadami opakowaniowymi, w tym wymagania dotyczące recyklingu i odzysku. • Dyrektywy 2012/19/UE o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, określającej zasady zbierania, przetwarzania, recyklingu i odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. • Dyrektywy 2006/66/WE o bateriach i akumulatorach, regulującej zarządzanie odpadami pochodzącymi z baterii i akumulatorów, w tym ich zbieranie, odzysk i recykling. • Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami (WPGO) dla Województwa Zachodniopomorskiego, który zawiera szczegółowe wytyczne dotyczące gospodarki odpadami w regionie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: GOGW.271.2025.JS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Procedura przetargowa ma na celu wyłonienie Wykonawcy do odbioru transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obszaru gminy Kozielice. Zakres procedury obejmuje odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych , niezamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, z obiektów użyteczności publicznej i cmentarzy komunalnych na terenie Gminy Kozielice w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., zgodnie z przepisami prawa unijnego i krajowego oraz lokalnymi regulacjami dotyczącymi gospodarki odpadami. Etapy procedury: Ogłoszenie przetargu: Zamieszczenie ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej oraz na platformie zamówień publicznych. Ogłoszenie zawiera szczegóły dotyczące zakresu zamówienia oraz wymaganych kwalifikacji oferentów. Składanie ofert: Wykonawcy mają określony czas na złożenie ofert zgodnie z wymaganiami formalnymi oraz technicznymi określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 1. Oferta winna być sporządzona w języku polskim i złożona pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem https://kozielice.ezamawiajacy.pl. Ocena ofert: Komisja przetargowa ocenia złożone oferty na podstawie kryteriów oceny. oraz zgodności z przepisami prawa zamówień publicznych. Wybór wykonawcy: Po przeanalizowaniu ofert wybierany jest wykonawca, który najlepiej spełnia określone kryteria. Następnie Wykonawca zostaje poinformowany o wyborze. Podpisanie umowy: Po upływie terminów na wniesienie odwołań następuje podpisanie umowy z wybranym wykonawcą na świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów. Umowa zostanie podpisana po zakończeniu procesu oceny oraz upływie terminu na wniesienie odwołań. Przepisy prawne: Procedura przetargowa prowadzona jest zgodnie z: Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. (Dz.U. 2024 poz. 1320 z późn. zm.), Odpowiednimi dyrektywami Unii Europejskiej w zakresie zamówień publicznych, Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami, który określa wymagania dotyczące zagospodarowania odpadów w regionie. Pełne przepisy regulujące procedurę dostępne są w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz na stronach internetowych Zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Część I: • Odbiór i zagospodarowanie ( odzysk lub unieszkodliwianie ) wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości położonych na terenie Gminy Kozielice, na których zamieszkują mieszkańcy, w tym nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, oraz nieruchomości niezamieszkałe, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. • Udostępnienie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który będzie znajdował się w odległości nie większej niż 15 km od siedziby Urzędu Gminy Kozielice, zgodnie z wymogami Dyrektywy 2008/98/WE oraz Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami (WPGO) dla Województwa Zachodniopomorskiego. • Wyposażenie nieruchomości w worki/pojemniki do selektywnego gromadzenia odpadów – tworzyw sztucznych/metali, szkła, papieru i odpadów ulegających biodegradacji. Część II: • odbiór i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwianie ) wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z obiektów użyteczności publicznej i cmentarzy komunalnych, położonych na terenie Gminy Kozielice w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania; • wyposażenie w/w nieruchomości pojemniki do selektywnego gromadzenia odpadów – tworzyw sztucznych/metali, szkła, papieru i odpadów ulegających biodegradacji.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen