608084-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta Zduńska Wola w roku 2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta Zduńska Wola w roku 2027
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta Zduńska Wola w roku 2026 z podziałem na części: 1) Część 1 - Rejon nr I północny (od ul. Łaskiej i Sieradzkiej na północ), 35,5 km nawierzchni twardych, 3 km nawierzchni pozostałych Chodniki dł. 11,2 km 2) Część 2 - Rejon nr II południowy (od ul. Łaskiej i Sieradzkiej na południe) 38 km nawierzchni twardych, 26,5 km nawierzchni pozostałych Chodniki dł. 19,88 km 3) Część 3 - Rejon nr III- os. Karsznice 10,8 km nawierzchni twardych, 10 km nawierzchni pozostałych, Chodniki 4,45 km 2. W zakres prac wchodzą następujące zadania: 1) usługi polegające na oczyszczaniu dróg oraz ciągów pieszych ze śniegu, błota pośniegowego oraz podejmowania działań w zakresie likwidacji śliskości na drogach oraz ciągach pieszych spowodowanej czynnikami atmosferycznymi (np. opady śniegu, gołoledź), 2) świadczenie usług na drogach gminnych – według standardu drugiego na ulicach twardych i trzeciego standardu na pozostałych (zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25 października 1994 roku w sprawie zasad odśnieżania i usuwania gołoledzi na drogach publicznych) - oraz ciągach pieszych na terenie Miasta Zduńska Wola, 3) pozimowe sprzątanie jezdni obustronne wraz opaskami i zatokami, w którym Wykonawca zobowiązuje się świadczyć usługi pozimowego oczyszczania dróg twardych na podstawie dyspozycji upoważnionego pracownika Zamawiającego w postaci zleceń składanych zgodnie z załącznikiem nr 3 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy. 3. Wykonawca obowiązany jest do udostępnienia na co najmniej 2 stanowiskach komputerowych Zamawiającego możliwości: 1) monitorowania położenia pojazdów realizujących przedmiot zamówienia (w oparciu o system pozycjonowania satelitarnego), 2) odczytu danych archiwalnych z trasy pojazdów realizujących przedmiot zamówienia (w oparciu o system pozycjonowania satelitarnego) oraz ich przekazania zamawiającemu na nośnikach pamięci. 4. (Dotyczy zimowego utrzymanie dróg i chodników). Zamawiający informuję, że czas reakcji rozpoczęcia prac interwencyjnych zgłoszonych przez Zamawiającego w wyznaczonym miejscu od momentu ich zgłoszenia lub od chwili zaistnienia danej potrzeby nie może być dłuższy niż 60 min. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, a Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części.
Interne KennungIT.271.41.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensUzasadnienie procedury przyspieszonej: Art. 138 ust. 4 Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 dni, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Pzp.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelRejon nr I północny (od ul. Łaskiej i Sieradzkiej na północ)
BeschreibungRejon nr I północny (od ul. Łaskiej i Sieradzkiej na północ) l.p. Nazwa usługi Jednostka Przewidywana wielkość zamówienia (ilość danej usługi w okresie obowiązywania umowy) 1 nośnik z pługiem lekkim, średnim m-g 5 /praca efektywna – odśnieżanie/ 2 nośnik z pługiem lekkim, średnim km 50 /praca efektywna – odśnieżanie przy szerokości jezdni do 7m / 3 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości , m-g 5 bez wliczenia materiałów uszorstniających/ 4 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości , km 5 bez wliczenia materiałów uszorstniających przy szerokości jezdni do 7m / 5 solarka /praca efektywna wraz z solanką lub solą/ m2 100 6 ładowarka m-g 5 7 samochód samowyładowczy 5-10 ton m-g 5 8 mieszanka /piaskowo-solna 4%/ Mg 5 9 mieszanka /piaskowo-solna 20%/ Mg 5 10 odśnieżanie ciągów pieszych m2 40000 11 likwidacja śliskości ciągów pieszych / wraz z mat. uszorstniającym /mieszanka piasku i soli 4%/ m2 100000 12 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości, z wliczeniem materiałów uszorstniających – mieszanka piaskowo solną 4% / przy szerokości jezdni do 7m km 150 13 Pozimowe sprzątanie jezdni obustronne km 35,5 wraz opaskami i zatokami.
Interne KennungCzęść I
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje zwiększenie zakresu zamówienia: l.p. Nazwa usługi Jednostka Przewidywana wielkość zamówienia (ilość danej usługi w okresie obowiązywania umowy) 1 nośnik z pługiem lekkim, średnim m-g 25 /praca efektywna – odśnieżanie/ 2 nośnik z pługiem lekkim, średnim km 250 /praca efektywna – odśnieżanie przy szerokości jezdni do 7m / 3 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości , m-g 25 bez wliczenia materiałów uszorstniających/ 4 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości , km 25 bez wliczenia materiałów uszorstniających przy szerokości jezdni do 7m / 5 solarka /praca efektywna wraz z solanką lub solą/ m2 500 6 ładowarka m-g 25 7 samochód samowyładowczy 5-10 ton m-g 25 8 mieszanka /piaskowo-solna 4%/ Mg 25 9 mieszanka /piaskowo-solna 20%/ Mg 25 10 odśnieżanie ciągów pieszych m2 200000 11 likwidacja śliskości ciągów pieszych / wraz z mat. uszorstniającym /mieszanka piasku i soli 4%/ m2 500000 12 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości, z wliczeniem materiałów uszorstniających – mieszanka piaskowo solną 4% / przy szerokości jezdni do 7m km 750 13 Pozimowe sprzątanie jezdni obustronne km 1 wraz opaskami i zatokami.
LosLOT-0004
TitelRejon nr II południowy (od ul. Łaskiej i Sieradzkiej na południe)
BeschreibungRejon nr II południowy (od ul. Łaskiej i Sieradzkiej na południe) l.p. Nazwa usługi Jednostka Przewidywana wielkość zamówienia (ilość danej usługi w okresie obowiązywania umowy) 1 nośnik z pługiem lekkim, średnim m-g 5 /praca efektywna – odśnieżanie/ 2 nośnik z pługiem lekkim, średnim km 50 /praca efektywna – odśnieżanie przy szerokości jezdni do 7m / 3 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości , m-g 5 bez wliczenia materiałów uszorstniających/ 4 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości , km 5 bez wliczenia materiałów uszorstniających przy szerokości jezdni do 7m / 5 solarka /praca efektywna wraz z solanką lub solą/ m2 100 6 ładowarka m-g 5 7 samochód samowyładowczy 5-10 ton m-g 5 8 mieszanka /piaskowo-solna 4%/ Mg 5 9 mieszanka /piaskowo-solna 20%/ Mg 5 10 odśnieżanie ciągów pieszych m2 40000 11 likwidacja śliskości ciągów pieszych / wraz z mat. uszorstniającym /mieszanka piasku i soli 4%/ m2 100000 12 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości, z wliczeniem materiałów uszorstniających – mieszanka piaskowo solną 4% / przy szerokości jezdni do 7m km 150 13 Pozimowe sprzątanie jezdni obustronne km 38
Interne KennungCzęść II
LosLOT-0005
TitelRejon nr III - os. Karsznice
BeschreibungRejon nr III - os. Karsznice l.p. Nazwa usługi Jednostka Przewidywana wielkość zamówienia (ilość danej usługi w okresie obowiązywania umowy) 1 nośnik z pługiem lekkim, średnim m-g 5 /praca efektywna – odśnieżanie/ 2 nośnik z pługiem lekkim, średnim km 30 /praca efektywna – odśnieżanie przy szerokości jezdni do 7m / 3 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości , m-g 5 bez wliczenia materiałów uszorstniających/ 4 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości , km 5 bez wliczenia materiałów uszorstniających przy szerokości jezdni do 7m / 5 solarka /praca efektywna wraz z solanką lub solą/ m2 100 6 ładowarka m-g 5 7 samochód samowyładowczy 5-10 ton m-g 5 8 mieszanka /piaskowo-solna 4%/ Mg 5 9 mieszanka /piaskowo-solna 20%/ Mg 5 10 odśnieżanie ciągów pieszych m2 25000 11 likwidacja śliskości ciągów pieszych / wraz z mat. uszorstniającym /mieszanka piasku i soli 4%/ m2 50000 12 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości, z wliczeniem materiałów uszorstniających – mieszanka piaskowo solną 4% / przy szerokości jezdni do 7m km 30 13 Pozimowe sprzątanie jezdni obustronne km 10,80 wraz opaskami i zatokami.
Interne KennungCzęść III
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje zwiększenie zakresu zamówienia: l.p. Nazwa usługi Jednostka Przewidywana wielkość zamówienia (ilość danej usługi w okresie obowiązywania umowy) 1 nośnik z pługiem lekkim, średnim m-g 25 /praca efektywna – odśnieżanie/ 2 nośnik z pługiem lekkim, średnim km 150 /praca efektywna – odśnieżanie przy szerokości jezdni do 7m / 3 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości , m-g 25 bez wliczenia materiałów uszorstniających/ 4 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości , km 25 bez wliczenia materiałów uszorstniających przy szerokości jezdni do 7m / 5 solarka /praca efektywna wraz z solanką lub solą/ m2 500 6 ładowarka m-g 25 7 samochód samowyładowczy 5-10 ton m-g 25 8 mieszanka /piaskowo-solna 4%/ Mg 25 9 mieszanka /piaskowo-solna 20%/ Mg 25 10 odśnieżanie ciągów pieszych m2 125000 11 likwidacja śliskości ciągów pieszych / wraz z mat. uszorstniającym /mieszanka piasku i soli 4%/ m2 250000 12 piaskarka /praca efektywna – likwidacja śliskości, z wliczeniem materiałów uszorstniających – mieszanka piaskowo solną 4% / przy szerokości jezdni do 7m km 250 13 Pozimowe sprzątanie jezdni obustronne km 1 wraz opaskami i zatokami.
608084-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: IT.271.41.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services, 90610000 Street-cleaning and sweeping services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Część I
Options:
Lot: LOT-0004
Internal identifier: Część II
Lot: LOT-0005
Title: Rejon nr III - os. Karsznice
Internal identifier: Część III