2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal besiktning elnätsanläggningar
Beschreibung: Upphandlingen avser ett ramavtal för besiktningsuppdrag. Besiktningsuppdrag kan omfatta entreprenadbesiktning, slutbesiktning, garantibesiktning, efterbesiktning och teknisk bedömning.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001