608228-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Tischcomputer – Echipamente IT și licențe software pentru activități de cercetare de înaltă performanță în cadrul proiectului SEARCH-VASC
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente IT și licențe software pentru activități de cercetare de înaltă performanță în cadrul proiectului SEARCH-VASC
Beschreibung: Contractantul va livra produsele solicitate la sediul autorității contractante, având caracteristicile/specificațiile cuprinse în oferta depusă și acceptată, cu respectarea cerințelor minime precizate în caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuată de contractant conform termenului asumat în propunerea tehnică, dar nu mai mult de termenul solicitat în caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/). In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98/2016, modificata prin OUG 107/2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98/2016, modificata prin OUG 107/2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis in a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4364268 / 2026 / 10CoEx / A2.1, A3.1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Stații de lucru desktop cu monitor
Beschreibung: 3 buc. Stații de lucru desktop cu monitor. Contractantul va livra produsele solicitate la sediul autorității contractante, având caracteristicile/specificațiile cuprinse în oferta depusă și acceptată, cu respectarea cerințelor minime precizate în caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuată de contractant conform termenului asumat în propunerea tehnică, dar nu mai mult de termenul solicitat în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Laptop profesional
Beschreibung: 1 buc. Laptop profesional Contractantul va livra produsul solicitat la sediul autorității contractante, având caracteristicile/specificațiile cuprinse în oferta depusă și acceptată, cu respectarea cerințelor minime precizate în caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuată de contractant conform termenului asumat în propunerea tehnică, dar nu mai mult de termenul solicitat în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0003
Titel: Multifuncțional laser monocrom A4
Beschreibung: 2 buc. Multifuncțional laser monocrom A4 Contractantul va livra produsele solicitate la sediul autorității contractante, având caracteristicile/specificațiile cuprinse în oferta depusă și acceptată, cu respectarea cerințelor minime precizate în caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuată de contractant conform termenului asumat în propunerea tehnică, dar nu mai mult de termenul solicitat în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 30232000 Peripheriegeräte
Los: LOT-0004
Titel: Licență pachet software Office
Beschreibung: 4 licente permanente. Contractantul va livra produsele solicitate la sediul autorității contractante, având caracteristicile/specificațiile cuprinse în oferta depusă și acceptată, cu respectarea cerințelor minime precizate în caietul de sarcini. Livrarea va fi efectuată de contractant conform termenului asumat în propunerea tehnică, dar nu mai mult de termenul solicitat în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 48300000 Softwarepaket für Dokumentenerstellung, Zeichnen, Bildverarbeitung, Terminplanung und Produktivität
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30213300 Desktop computer
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Laptop profesional
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 30232000 Peripheral equipment
Lot: LOT-0004
Title: Licență pachet software Office
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 48300000 Document creation, drawing, imaging, scheduling and productivity software package