608231-2026 - Wettbewerb
Polen – Bau von Fahrradwegen – Rozwój mobilności miejskiej na terenie powiatu nowodworskiego: Budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Nasielsk
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozwój mobilności miejskiej na terenie powiatu nowodworskiego: Budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Nasielsk
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.: „Rozwój mobilności miejskiej na terenie powiatu nowodworskiego: Budowa ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Nasielsk”. Zakres zamówienia obejmuje odcinek nr 5 z PFU. 2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w dwóch etapach: 1) Etap I – opracowanie dokumentacji projektowej, 2) Etap II – wykonanie robót budowlanych. 3. Realizacja przedmiotu zamówienia odbędzie się w formule „zaprojektuj i wybuduj”. 4. Rozpoczęcie robót budowlanych może nastąpić wyłącznie po zatwierdzeniu dokumentacji projektowej przez Zamawiającego. 5. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i uzgodnienia z Inspektorem Nadzoru oraz Zamawiającym Programu Robót (harmonogramu rzeczowo-finansowego) dotyczącego całości zamówienia, obejmującego w szczególności etap opracowania dokumentacji projektowej, uzyskiwania wymaganych decyzji i uzgodnień oraz realizacji robót budowlanych, który będzie zawierać sposób realizacji zamówienia z zachowaniem ciągłości ruchu obiektu. 6. Zamawiający wymaga aby Wykonawca przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia zapewnił ciągłość ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości odpowiadającej co najmniej cenie złożonej oferty. 7. Ewentualne zanieczyszczenia i odpady muszą zostać zutylizowane zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa na koszt Wykonawcy. Wszelkie koszty związane z rozbiórką, transportem, składowaniem i utylizacją materiałów rozbiórkowych ponosi Wykonawca. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia na żądanie Zamawiającego stosownych dokumentów potwierdzających utylizację. 8. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowe oszacowanie zakresu zamówienia. 9. Wszelkie roboty, dostawy i usługi niezbędne do realizacji inwestycji, nawet jeśli nie zostały wyraźnie wskazane w SWZ lub PFU, lecz wynikają z wiedzy technicznej, przepisów lub celu inwestycji, uznaje się za ujęte w cenie oferty i nie stanowią podstawy do roszczeń o dodatkowe wynagrodzenie. 10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Programie Funkcjonalno – Użytkowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
Interne KennungIZP.271.22.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensINFORMACJA O WARUNKACH UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy potwierdzający spełnienie następujących warunków dotyczących: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:  Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:  Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie; 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości 2 000 000,00zł 4) Zdolności technicznej lub zawodowej: a) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył co najmniej jedną robotę budowlaną w formule „zaprojektuj – wybuduj” w zakresie budowy/rozbudowy/przebudowy ścieżki rowerowej o wartości brutto co najmniej 1 500 000,00 złotych; b) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje kadrą techniczną z uprawnieniami i kwalifikacjami tj.:  co najmniej jedną osobą, która pełnić będzie funkcję projektanta z uprawnieniami budowlanymi do projektowania bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej bez ograniczeń;  co najmniej jedną osobą, która pełnić będzie funkcję kierownika budowy posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej - bez ograniczeń oraz posiadającą doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika budowy przy realizacji min. jednego zadania polegającego na wykonywaniu robót budowlanych – prowadzonych w zakresie w zakresie budowy/rozbudowy/przebudowy ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą; Przez uprawnienia budowlane rozumie się uprawnienia wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r., poz. 831) lub odpowiadające im ważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, lub odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art.12a oraz innych przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351, z późn.zm.) oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej ( Dz. U. z 2021 r., poz. 1646). c) W zakresie dysponowania sprzętem, wykonawca winien dysponować:  Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie; Podczas realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wytycznych zgodnie z zasadami DNSH (Do No Significant Harm – Zasada Nieczynienia Poważnej Szkody), w rozumieniu art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, w odniesieniu do celów środowiskowych UE. Zasady stanowią załącznik nr 13 do SWZ.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233162 Bau von Fahrradwegen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
LosLOT-0001