608256-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Kostrzyn”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Kostrzyn”
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów ko-munalnych pochodzących z terenu Gminy Kostrzyn, w okresie 24 następujących po sobie mie-sięcy wraz z realizacją usług i obowiązków dodatkowych. 2. Zakres przedmiotowy zamówienia (dalej: ,,Usługa” lub ,,Usługi”) obejmuje: 1) odbieranie odpadów komunalnych cyklicznie, „u źródła” od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Kostrzyn (województwo wielkopolskie, powiat poznański), którzy pozostają w gminnym systemie odbioru odpadów komunalnych, z podziałem na następujące frakcje: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (zwane dalej również: ,,odpadami zmieszanymi”), b) papier, c) metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, d) szkło, e) bioodpady stanowiące odpady komunalne, w tym drzewka świąteczne (zwane dalej rów-nież: ,,bioodpadami”). 2) odpadów w postaci przeterminowanych leków z punktów aptecznych oraz zużytych baterii i akumulatorów z punktów odbiorowych wskazanych w Rozdziale X, 3) transport odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1-2 (zwane dalej: ,,odpadami komunalnymi”) do miejsca zbierania (zagospodarowania) odpadów, zapewnionego przez Wykonawcę i wskazanego w ofercie, za wyjątkiem miejsca zbierania (zagospodarowania) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które to zapewnia Zamawiający, a Wykonawca zobowiązany jest przekazać cały strumień wskazanej frakcji odpadów do miejsca wyznaczonego, tj. Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu (dalej: ,,ITPOK”), 4) zagospodarowanie odpadów o których mowa w pkt 1-2, za wyjątkiem niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które zagospodarowywane są w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego. Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych nastąpi na koszt Zamawiającego (nie będzie ponoszony przez Wykonawcę), 5) zapewnienie właścicielom nieruchomości worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki i gromadzenia odpadów: a) papieru, b) szkła, c) metali, tworzyw sztucznych oraz odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, - w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w workach. 6) dostawa transponderów RFID i ich montaż na pojemnikach do odbioru odpadów, instalacja, uruchomienie, wdrożenie i zapewnienie dostępu do systemu identyfikacji pojemników przeznaczonych do odbioru odpadów komunalnych przy użyciu identyfikacji radiowej (RFID), 7) przygotowanie i dystrybucję harmonogramów odbioru odpadów komunalnych, 8) realizację usług i obowiązków powiązanych z ww. w pkt 1) –7). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w zał nr 3 do SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 391899-2025
Interne Kennung: RF.271.1.16.2025.FZ1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Kostrzyn
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów ko-munalnych pochodzących z terenu Gminy Kostrzyn, w okresie 24 następujących po sobie mie-sięcy wraz z realizacją usług i obowiązków dodatkowych. 2. Zakres przedmiotowy zamówienia (dalej: ,,Usługa” lub ,,Usługi”) obejmuje: 1) odbieranie odpadów komunalnych cyklicznie, „u źródła” od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Kostrzyn (województwo wielkopolskie, powiat poznański), którzy pozostają w gminnym systemie odbioru odpadów komunalnych, z podziałem na następujące frakcje: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (zwane dalej również: ,,odpadami zmieszanymi”), b) papier, c) metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, d) szkło, e) bioodpady stanowiące odpady komunalne, w tym drzewka świąteczne (zwane dalej rów-nież: ,,bioodpadami”). 2) odpadów w postaci przeterminowanych leków z punktów aptecznych oraz zużytych baterii i akumulatorów z punktów odbiorowych wskazanych w Rozdziale X, 3) transport odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1-2 (zwane dalej: ,,odpadami komunalnymi”) do miejsca zbierania (zagospodarowania) odpadów, zapewnionego przez Wykonawcę i wskazanego w ofercie, za wyjątkiem miejsca zbierania (zagospodarowania) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które to zapewnia Zamawiający, a Wykonawca zobowiązany jest przekazać cały strumień wskazanej frakcji odpadów do miejsca wyznaczonego, tj. Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu (dalej: ,,ITPOK”), 4) zagospodarowanie odpadów o których mowa w pkt 1-2, za wyjątkiem niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które zagospodarowywane są w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego. Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych nastąpi na koszt Zamawiającego (nie będzie ponoszony przez Wykonawcę), 5) zapewnienie właścicielom nieruchomości worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki i gromadzenia odpadów: a) papieru, b) szkła, c) metali, tworzyw sztucznych oraz odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, - w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w workach. 6) dostawa transponderów RFID i ich montaż na pojemnikach do odbioru odpadów, instalacja, uruchomienie, wdrożenie i zapewnienie dostępu do systemu identyfikacji pojemników przeznaczonych do odbioru odpadów komunalnych przy użyciu identyfikacji radiowej (RFID), 7) przygotowanie i dystrybucję harmonogramów odbioru odpadów komunalnych, 8) realizację usług i obowiązków powiązanych z ww. w pkt 1) –7). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w zał nr 3 do SWZ- Opis przedmiotu zamówienia oraz zał. nr 2 do SWZ - projektowane postanowienia umowy
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do skorzystania z prawa opcji poprzez zobowiązanie Wykonawcy do realizacji usług: 1) przez okres dodatkowych 6 miesięcy, względem podstawowego okresu świadczenia usług określonego na 24 miesiące. Na podstawie prawa opcji, Zamawiający ma prawo do jednostronnego wydłużenia okresu świadczenia Usług maksymalnie o 6 miesięcy, 2) w większym wymiarze ilościowym (mierzonym łączną wielkością strumienia odpadów wskazaną w Rozdziale XIII ust. 2 OPZ), jednakże w ilości nie większej niż odpowiadająca 25% wysokości wynagrodzenia o którym mowa w § 8 ust. 1 pkt 1 umowy (maksymalną wysokość wynagrodzenia Wykonawcy w związku ze skorzystaniem wyłącznie z niniejszego prawa opcji określono w §8 ust. 2 pkt 1 umowy), 3) w większym wymiarze ilościowym (mierzonym łączną wielkością strumienia odpadów wskazaną w Rozdziale XIII ust. 3 OPZ), jednakże w ilości nie większej niż odpowiadająca 25% wysokości wynagrodzenia o którym mowa w § 8 ust. 1 pkt 2 umowy (maksymalną wysokość wynagrodzenia Wykonawcy w związku ze skorzystaniem wyłącznie z niniejszego prawa opcji określono w §8 ust. 2 pkt 2 umowy), 4) odbioru odpadów komunalnych w ramach mobilnej zbiórki, tj. zorganizowania odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych w ramach mobilnej zbiórki (w systemie tzw. „wystawek”). 2. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania , wg. własnego wyboru: 1) wyłącznie z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 pkt 1), 2) wyłącznie z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 pkt 2), 3) wyłącznie z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 pkt 3), pod warunkiem uprzedniego skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 pkt 1), 4) łącznie z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 pkt 1) i 3), 5) wyłącznie z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 pkt 4. Szczegółowy opis warunków dotyczących prawa opcji znajduje się w par. 13 załącznika nr 2 do SWZ- projektowane postanowienia umowy