608276-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Brodnicka Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBrodnicka Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Beschreibung1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym – Liderem Grupy Zakupowej jest Gmina Miasta Brodnicy. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2026r. do 31.12.2026r. Zamówienie udzielone zostanie w dwóch częściach. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części: 1) Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów, 2) Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale III.1, III.2. 3. Prognozowana ilość energii elektrycznej będąca przedmiotem zamówienia ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej w okresie trwania umowy. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie planowanych zużyć (w tym ewentualna zmiana w sposobie użytkowania lub profilu zużycia), danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 Ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz przy uwzględnieniu autokonsumpcji w przypadku odbiorców posiadających instalacje PV. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. 4. Standardy jakościowe 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 13 października 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r. (ze zmianami). III.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Część 1 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 8 366,05 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 717 szt. 3. Układy pomiarowe z grupą taryfową B są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. Instalacje wytwórcze 1) Szczegóły dotyczące instalacji PV w obiektach objętych postępowaniem (w tym moc, data przyłączenia lub planowana data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy) znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – kolumna „Instalacja wytwórcza”. 2) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, 3) Zamawiający dopuszczają 2 sposoby rozliczenia energii wyprodukowanej w mikroinstalacji i wprowadzonej do sieci (jako nadwyżki po autokonsumpcji): odkup wraz z bilansowaniem lub ( w przypadku mikroinstalacji) system net-billing. Umowy zawarte zostaną w wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie dopuszcza się ponoszenia przez zamawiających (odbiorców) dodatkowych kosztów z tego tytułu (np. opłata handlowa / abonamentowa). Umowy zawarte zostaną na czas oznaczony, tj. do dnia 31.12.2026r. 4) Jeżeli będzie to konieczne, to Odbiorca z mikroinstalacją indywidualnie zawrze umowę dystrybucyjną z OSD. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 8. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 1 zamówienia zawartych zostanie 16 umów. III.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Część 2 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 1 036,19 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 238 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 2 zamówienia zawartych zostanie 8 umów.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 8 366,05 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 717 szt. 3. Układy pomiarowe z grupą taryfową B są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 4. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 5. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 6. Instalacje wytwórcze 1) Szczegóły dotyczące instalacji PV w obiektach objętych postępowaniem (w tym moc, data przyłączenia lub planowana data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy) znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – kolumna „Instalacja wytwórcza”. 2) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, 3) Zamawiający dopuszczają 2 sposoby rozliczenia energii wyprodukowanej w mikroinstalacji i wprowadzonej do sieci (jako nadwyżki po autokonsumpcji): odkup wraz z bilansowaniem lub ( w przypadku mikroinstalacji) system net-billing. Umowy zawarte zostaną w wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie dopuszcza się ponoszenia przez zamawiających (odbiorców) dodatkowych kosztów z tego tytułu (np. opłata handlowa / abonamentowa). Umowy zawarte zostaną na czas oznaczony, tj. do dnia 31.12.2026r. 4) Jeżeli będzie to konieczne, to Odbiorca z mikroinstalacją indywidualnie zawrze umowę dystrybucyjną z OSD. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 8. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 1 zamówienia zawartych zostanie 16 umów.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 1 036,19 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 238 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 2 zamówienia zawartych zostanie 8 umów.