608279-2026 - Wettbewerb
Finnland – Dienstleistungen im Bereich medizinische Bildverarbeitung – Laboratorio- ja kuvantamispalvelut Turku ja Salo
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Laboratorio- ja kuvantamispalvelut Turku ja Salo
Beschreibung: Hankinnan kohteena on laboratorio- ja kuvantamispalvelut Länsirannikon työterveys Oy:n käyttöön Turussa ja Salossa. Kilpailutuksen perusteella palveluita hankitaan kulloisenkin tarpeen mukaan. Hankinta jakaantuu osaan 1. Laboratoriopalvelut ja osaan 2. Kuvantamispalvelut. Hankinnalla haetaan kumpaankin osaan yhtä kumppania, joka pystyy tarjoamaan vaaditut laboratorio- tai kuvantamispalvelut. Sama toimija voi tuottaa myös molemmat palvelut. Tarjoajalla on siis mahdollisuus tarjota osaa 1 laboratoriopalvelut ja/tai osaa 2 Kuvantamispalvelut. Molemmat palvelut tulee olla tarjolla sekä Turussa että Salossa.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: EU-kynnysarvon ylittävä avoin menettely
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85150000 Dienstleistungen im Bereich medizinische Bildverarbeitung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Laboratoriopalvelut Turku ja Salo
Beschreibung: Laboratoriopalvelu koostuu näytteenotosta, tutkimuksesta ja tutkimustuloksen vastauksen kirjaamisesta.Kaikki laboratoriopalvelut tuotetaan vain tilaajan sähköisellä lähetteellä. Laboratoriotutkimuksia tulee olla saatavilla ajanvarauksella arkipäivisin klo 8-16 tarjoajan toimipisteessä Turussa ja Salossa.
Interne Kennung: 2026-054248-LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: Kuvantamispalvelut Turku ja Salo
Beschreibung: Kuvantamispalvelu koostuu kuvantamistutkimuksesta ja tutkimustuloksen vastauksen kirjaamisesta.Kaikki kuvantamispalvelut tuotetaan vain tilaajan lähetteellä. Kuvantamistutkimuksia tulee olla saatavilla ajanvarauksella arkipäivisin klo 8-16 tarjoajan toimipisteessä Turussa ja Salossa. Magneettitutkimukset voivat olla saatavissa vain Turun toimipisteessä.
Interne Kennung: 2026-054248-LOT-0002