2. Verfahren
Verfahren
Titel: Komplexní environmentální modernizace návsi v Klopině v souladu s principy udržitelnosti
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je realizace investiční akce s názvem „Komplexní environmentální modernizace návsi v Klopině v souladu s principy udržitelnosti“. Tato investiční akce se skládá z následujících stavebních objektů a souvisejících stavebních prací, které jsou blíže specifikovány v projektové dokumentaci, která je přílohou zadávací dokumentace: Novostavba bytového domu, Modernizace multifunkčního centra, Vybudování veřejných prostranství návsi, včetně odstranění stavby obecního úřadu. Předmětem plnění veřejné zakázky je i vypracování projektové dokumentace pro provádění stavby a dokumentace skutečného provedení, a stavební práce za účelem realizace výše uvedené investiční akce. Celý předmět plnění tedy bude realizován metodou „Design & Build“, tj. „Vyprojektuj & Postav“, kdy je předmět plnění veřejné zakázky vymezen požadavky na výkon a funkci, nikoli podrobnou projektovou dokumentací a soupisem stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1/25
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel je oprávněn na základě smlouvy uzavřené s dodavatelem požadovat omezení rozsahu stavebních prací, a to za podmínek a způsobem stanoveným v zadávací dokumentaci a smlouvě. Zadavatel je oprávněn přistoupit ke změně závazku ze smlouvy spočívající v tom, že součástí předmětu této veřejné zakázky nebude realizace všech stavebních a jiných prací týkajících se stavebního objektu Modernizace multifunkčního centra, jak je specifikován v zadávací dokumentaci a jejích přílohách, ale stavební práce týkající se Modernizace multifunkčního centra budou realizovány pouze v rozsahu podpořených opatření v dotačním projektu z OPŽP – reg. č. CZ.05.01.01/XX/23_037/0003168, vyplývajících ze žádosti o podporu, která je přílohou smlouvy, a to v případě, že nebude nejpozději do 31.12.2025 vydáno rozhodnutí o spolufinancování této stavby v rámci příslušného dotačního projektu z programu MMR Podpora obnovy a rozvoje venkova výzva č. 1/2025/117D7620. O této skutečnosti je zadavatel povinen vybraného dodavatele písemně informovat. V takovém případě bude celková smluvní cena odpovídat částce uvedené v souhrnu smluvních podmínek, jako smluvní ceně díla v případě uplatnění vyhrazené změny závazku. Změna bude tedy spočívat ve zmenšení realizovaného rozsahu stavby Modernizace multifunkčního centra. Zmenšený rozsah bude pokrývat pouze všechna opatření podpořená schválenou podporou z dotačního programu OPŽP – reg. č. CZ.05.01.01/XX/23_037/0003168. Jedná se o tato podpořená opatření, jejichž podoba je blíže specifikovaná v projektové dokumentaci a standardech, které jsou přílohou této zadávací dokumentace: - Zateplení stěn, střech a podlah - Výměna otvorových výplní - Instalace tepelných čerpadel země-voda - Instalace fotovoltaické elektrárny - Instalace vzduchotechnických jednotek se zpětným získáváním tepla a opatřených ohřevem a chladičem - Instalace vnějšího stínění - Instalace nového osvětlení - Zavedení energetického managementu K opatřením patří i následující stavební úpravy, a dále všechny stavební úpravy nezbytné k provedení a provozu výše uvedených podpořených opatření v souladu s podmínkami uvedenými ve smlouvě a jejích přílohách, a v souladu s podmínkami dotačního programu: - Bourací práce a demontáže vč. skládané krytiny - Realizace stropu z železobetonu - Úprava krovu - Nová hydroizolační souvrství střech - Nová plechová krytina - Vnitřní a vnější parapety - Výměna vnitřních dveří vč. zárubní - Instalace záchytného systému - Instalace podhledů Všechna tato opatření budou provedena v souladu s požadavky uvedenými v projektové dokumentaci a standardech projektu s požadavkem na výkon a funkci. Zadavatel je při splnění shora uvedených podmínek oprávněn požadovat na základě písemného oznámení vybranému dodavateli, aby bylo dílo realizováno ve výše uvedeném, omezeném rozsahu a cena díla odpovídala nabídkové ceně předložené dodavatelem pro účely aplikace takové vyhrazené změny závazku.