See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Diverse produse alimentare - 27 loturi
Beschreibung: Furnizare diverse produse alimentare - 27 de loturi, pe o perioada de 24 de luni, astfel: Lot 1 - Biscuiti Lot 2 – Oua Lot 3 - Ulei de floarea soarelui Lot 4 – Carnati porc Lot 5 – Salam de vara Lot 6 – Pate porc Lot 7 – Mere Lot 8 – Pulpe pui cu spata Lot 9 – Lapte vaca Lot 10 – Peste – Macrou Lot 11 – Branza telemea de vaca Lot 12 – Cartofi Lot 13 – Ceapa Lot 14 – Morcov Lot 15 – Amelioratori Lot 16 – Piper macinat Lot 17 – Foi de dafin Lot 18 – Boia de ardei dulce Lot 19 – Usturoi uscat Lot 20 – Carne porc semigrasa Lot 21 – Carne vita lucru Lot 22 – Branza topita Lot 23 – Sare iodata Lot 24 – Sare neiodata Lot 25 – Slanina afumata Lot 26 – Varza Lot 27 - Zahar
Interne Kennung: 4205599/2025/2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,25,26,27,28,29
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 - BISCUITI
Beschreibung: Biscuiti dulci. Cantitati necesare: Pentru acord-cadru: min. 3600 kg – max. 23000 kg, pentru contractele subsecvente min 150kg – max 5750 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat.. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 45540.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15821200 Süßes Gebäck
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 - OUA
Beschreibung: Oua proaspete, marimea M. Cantitate estimata acord cadru: min. 52000 buc – max. 190000 buc, cantitate estimata contract subsecvent pentru min 2167 buc – max 47500 buc pe perioade cuprinse între 1 și 6 luni cu livrare bilunară. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 41325.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 - ULEI DE FLOAREA SOARELUI
Beschreibung: Ulei de floarea soarelui, pentru gatit. Cantitate acord cadru: min. 800 L – max. 4000 L, cantitate contract subsecvent pentru min 33 L – max 1000 L pe perioade cuprinse între 1 și 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 7500.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15411200 Kochfett
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 - CARNATI PORC
Beschreibung: Carnati porc - semipreparat, produs fiert si afumat.Cantitate acord cadru: min. 600 Kg – max. 3250 kg, cantitate contract subsecvent pentru min 25 kg – max 812.50 kg pe perioade cuprinse între 1 și 6 luni cu livrare bilunară. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 12821.25 lei fara TVA.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15131130 Würste
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 - SALAM DE VARA
Beschreibung: Produs ce face parte din categoria preparate din carne, produse fierte si dublu afumate, salam cu structura. Cantitate acord cadru: min. 600 kg – max. 3250 kg, cantitate contract subsecvent pentru min 25 kg – max 812.50 kg pe perioade cuprinse între 1 și 6 luni cu livrare bilunara. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 15681.25 lei fara TVA.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15131230 Salami
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 - PATE PORC
Beschreibung: Pate porc min 10% ficat. Cantitate acord cadru: min. 1200 kg – max. 6500kg. Contract subsecvent pentru min 50 kg – max 1625 kg pe perioada cuprinsa intre 1 si 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 22928.75 lei fara TVA.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15131310 Pastete
Los: LOT-0007
Titel: Lot 7 - MERE
Beschreibung: Mere de calitatea I. Cantitate acord cadru: min. 7500kg – max. 23000kg. Contract subsecvent pentru min 312.50kg – max 5750kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare bilunară. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 20757.50 lei fara TVA.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 03222000 Früchte und Nüsse
Los: LOT-0008
Titel: Lot 8 - PULPE DE PUI CU SPATA
Beschreibung: Pulpe de pui cu spata congelate. Cantitate acord cadru: min. 800kg – max. 7000kg. Contract subsecvent pentru min 33kg– max 1750kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat.Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 17377.50 lei fara TVA.
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Los: LOT-0009
Titel: Lot 9 - LAPTE VACA
Beschreibung: Lapte dulce de vaca ultra pasteurizat - UHT, minim 1.5.% grasime. Cantitate acord cadru: min. 3000L – max. 14000L. Contract subsecvent pentru min 125L – max 3500L pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat.Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 23800.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 15511210 UHT-Milch
Los: LOT-0010
Titel: Lot 10 - PESTE MACROU
Beschreibung: Peste macrou congelat. Cantitate acord cadru: min. 2400 kg – max. 7000 kg. Contract subsecvent pentru min 100 kg – max 1750 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 24727.50 lei fara TVA.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 15221000 Tiefgekühlter Fisch
Los: LOT-0011
Titel: Lot 11 - BRANZA TELEMEA DE VACA
Beschreibung: Branza telemea de vaca. Cantitate acord cadru: min. 1500kg – max. 10000 kg. Contract subsecvent pentru min. 62.50kg – max. 2500kg pe perioade cuprinse între 1 și 6 luni cu livrare lunară. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 57500.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 15540000 Käse
Los: LOT-0012
Titel: Lot 12 - CARTOFI
Beschreibung: Cartofi calitatea I. Cantitate acord cadru: min. 32000kg – max. 108000 kg. Contract subsecvent de min 1333kg – max 27000 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare bilunara. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 49140.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Los: LOT-0013
Titel: Lot 13 - CEAPA
Beschreibung: Ceapa calitatea I. Cantitate acord cadru: min. 3200kg – max. 12000kg. Contract subsecvent de min. 133 kg - max. 3000kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 5910.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 03221113 Zwiebeln
Los: LOT-0014
Titel: Lot 14 - MORCOV
Beschreibung: Morcov calitatea I. Cantitate acord cadru: min. 8000kg – max. 26000kg. Contract subsecvent de min. 333kg - max. 6500kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 13585.00lei fara TVA.
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 03221110 Wurzelgemüse
Los: LOT-0015
Titel: Lot 15 - AMELIORATORI
Beschreibung: Amelioratori – baza pentru mâncăruri. Cantitate acord cadru: min. 800kg – max. 2600kg. Contract subsecvent pentru min 33 kg– max 650 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat.. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 5980.00lei fara TVA.
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 15872200 Gewürze
Los: LOT-0016
Titel: Lot 16 - PIPER MACINAT
Beschreibung: Piper macinat. Cantitate acord cadru: min. 30kg – max. 100 kg. Contract subsecvent pentru min 1.25 kg – max 25 pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat.. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 757.75 lei fara TVA.
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 15872100 Pfeffer
Los: LOT-0017
Titel: Lot 17 - FOI DE DAFIN
Beschreibung: Foi de dafin. Cantitate acord cadru: min. 20 kg – max. 60 kg. Contract subsecvent pentru min 1 kg – max 15 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat.. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 473.70 lei fara TVA.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Lot 18 - BOIA DE ARDEI DULCE
Beschreibung: Boia de ardei dulce. Cantitate acord cadru: min. 30 kg – max. 100 kg. Contract subsecvent de min 1.25 kg – max 25 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat.. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 657.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Lot 19 - Usturoi uscat
Beschreibung: USTUROI USCAT - CALITATEA I. Cantitate acord cadru: min. 300kg – max. 1000 kg. Contract subsecvent pentru min 12.50 kg – max 250 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara.Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 3222.50 lei fara TVA.
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 03121100 Lebende Pflanzen, Knollen, Wurzeln, Stecklinge und Pfropfreiser
Los: LOT-0020
Titel: Lot 20 - CARNE PORC SEMIGRASA
Beschreibung: CARNE PORC SEMIGRASA - PULPA SAU SPATA DEZOSATE. Cantitate acord cadru: Min. 4000kg – Max. 24000 kg. Contracte subsecvente pentru min 166.70kg – max 6000 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare la intervale cuprinse intre 72 de ore si 14 zile.Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 148440.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0021
Titel: Lot 21 - CARNE VITA LUCRU
Beschreibung: Carne vita lucru - Carcasa de vita calitatea a II-a. Cantitate acord cadru: Min. 1200 kg – Max. 10000 kg. Contract subsecvent pentru min 50 kg – max 2500 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat.Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 89300.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0022
Titel: Lot 22 - BRANZA TOPITA
Beschreibung: BRANZA TOPITA - Moale, onctuoasă. Cantitate acord cadru: min. 400 kg – max. 4000 kg. Contract subsecvent de min. 16.60 kg - max. 1000 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara.Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 31570.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 15545000 Streichkäse
Los: LOT-0023
Titel: Lot 23 - SARE IODATA
Beschreibung: SARE IODATA FINA. Cantitate acord cadru: min. 800kg – max. 2600kg. Contract subsecvent de min 33kg – max 650kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat.. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 1157.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 23
Haupteinstufung (cpv): 15872400 Salz
Los: LOT-0024
Titel: Lot 24 - SARE NEIODATA
Beschreibung: SARE NEIODATA. Cantitate acord cadru: min. 700kg – max. 3000 kg. Contract subsecvent de min 350 kg – max 1500 kg pe perioada de 1 luna cu livrare intr-o singura transa, incheiate in septembrie 2026 si septembre 2027 de regula.Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 2565.00 lei fara TVA.
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 14410000 Steinsalz
Los: LOT-0025
Titel: Lot 25 - SLANINA AFUMATA
Beschreibung: SLANINA AFUMATA. Cantitate acord cadru: min. 800kg – max. 3500kg. Contract subsecvent de min. 33.30 kg - max. 875 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare bilunara.Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 16178.75 lei fara TVA.
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 15131220 Speck
Los: LOT-0026
Titel: Lot 26 - VARZA
Beschreibung: VARZA - proaspata. Cantitate acord cadru: Min. 10000kg – Max. 51000kg. Contract subsecvent de min. 417 kg - max. 12750 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara.. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 25627.50 lei fara TVA.
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 03221400 Kohlgemüse
Los: LOT-0027
Titel: Lot 27 - ZAHAR
Beschreibung: Zahar alb - lucios. Cantitate acord cadru: min. 1600 kg – max. 6500 kg. Contract subsecvent de min. 66 kg - max. 1625 kg pe perioade cuprinse intre 1 si 6 luni cu livrare lunara, trimestriala sau semestriala, într-o singură transa, in functie de bugetul alocat.Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 9847.50 lei fara TVA.
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 15831200 Weißzucker