608342-2026 - Ergebnis
Rumänien – Pflege von Friedhofsanlagen – Servicii de întreținere cimitire și crematorii umane aflate în administrarea directă a Administrației Cimitirelor și Crematoriilor Umane
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de întreținere cimitire și crematorii umane aflate în administrarea directă a Administrației Cimitirelor și Crematoriilor Umane
Beschreibung: Serviciile de întreținere pentru cimitirele și crematoriile umane aflate în administrarea directă a Administrației Cimitirelor și Crematoriilor Umane includ operațiuni caracteristice și activități profesionale adaptate specificului cimitirelor, menite să asigure funcționalitatea cimitirelor în condițiile impuse de lege. Operațiunile de efectuat sunt atât operațiuni efectuate mecanizat, cât și operațiuni executate manual, datorită condițiilor specifice terenului. Obiectul contractului se referă la servicii cu caracter de regularitate, necesare și obligatorii atât prin legislația în vigoare cât și prin natura serviciilor administrative de bază ce compun tipul atribuțiilor Autorității Contractante, în acest caz menținerea unor condiții optime de întreținere pentru obiectivele administrate de aceasta. Serviciul include operațiuni caracteristice și activități profesionale adaptate specificului cimitirelor, în condițiile impuse de lege. NOTA : Potrivit prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta stabileste 1 termen - limita in care va asigura raspunsul clar si complet la solicitarile de clarificare/informatii suplimentare ale ofertantilor astfel : Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 9791650_2023_PAAPD1428801
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98371111 Pflege von Friedhofsanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de întreținere cimitire și crematorii umane aflate în administrarea directă a Administrației Cimitirelor și Crematoriilor Umane, în conformitate cu cerințele caietului de sarcini. Cantitățile minime și maxime se regăsesc la capitolul ”Serviciile solicitate: cantitățile și activitățile ce vor fi realizate” din caietul de sarcini, paginile 3 -6.
Interne Kennung: 1