See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: VA-material 2026
Beschreibung: Njudung Energi Vetlanda AB inbjuder härmed till anbudslämning i samordnad upphandling avseende ramavtal för VA-material, tillsammans med Njudung Energi Sävsjö AB, Sävsjö kommun samt Vetlanda kommun. Upphandlingens syfte är att teckna ett ramavtal vilket tillgodose Njudung Energi Vetlanda AB, Njudung Energi Sävsjö AB, Sävsjö Kommun samt Vetlanda kommuns löpande behov av VA-material.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39715300 Sanitäreinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44131000 Sinkkästen, 44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel, 44161000 Pipelines, 44162000 Rohrleitungssysteme, 44163000 Rohrleitungen und Formstücke, 44164000 Ummantelungen und Verrohrungen
5. Los
Los: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39715300 VA-utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 44131000 Avloppsbrunnar, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44161000 Ledningsrör, 44162000 Rörsystem, 44163000 Rörledningar och armatur, 44164000 Foderrör och rörledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001